Skocz do zawartości

LOTem bliżej jesienią.Boeing 738 1:144 Zvezda


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki,

Kadłub ze skrzydłami jest tylko złożony.Taka innowacyjna kompaktowa metoda robienie modelu.

Po sklejeniu uzupełnię wikolem i za psiukam farbą.

Ale następnego już tak nie zrobię,choć jest wygodnie operować przy malowaniu osobno kadłubem,osobno skrzydłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawej stronie, litera S w napisie Polish Airlines powinna zaczynac sie nad 10 oknem, litera O w LOT kończy sie na oknie 7.Lewy brzeg litery L w lot powinien być w połowie 1 okna ...kalki do depy...O powinno wychodzić z 3 okna ..i nie zapomnij o chodnikach na skrzydłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Panowie,trzeba było liczyć okienka,pociąć kalkę,pozycjonować ,a najlepiej namalować od szablonu z odpowiednim LOTowskim granatem.

Trochę dziwi nonszalancja 8Adecals,kalkomania to świeży wypust jest masa zdjęć.

Zapytałem w grupie na fejsie p.Jona Ochoa dlaczego nie ma drzwi ewakuacyjnych na prawej stronie.Na razie nie ma odpowiedzi.

Teraz mam jeszcze więcej argumentów aby Go gnębić ;)

ps.Pamiętam o chodnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki kładą się dobrze,są wytrzymałe,długo dają się przesuwać,dobrze wnikają w linie podziału.

Aby przyspieszyć schnięcie używałem suszarki.Ma to dodatkową zaletę bo na ciepło lepiej przylegają.

Można odkleić na drugi dzień i coś poprzesuwać,tyko trzeba dużo wody i delikatnie podważyć.I mają b.cieki film praktycznie niewidoczny.Używałem płynu Tamyia.

Trochę problemów było przy wingletach,wewnątrz nie chciały dobrze przylegać.Są też trochę za duże ,pisze tu o stateczniku pionowym i właśnie o wingletach.

Błędy merytoryczne koledzy już wytknęli.

No i ważne,to jest laser więc kładzie się na białym po uprzednim wycięciu.

Jakie konkretnie planujesz malowania na 787,777 no i czy zobaczymy je w dziale 1:144?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za odpowiedź, w takim razie leci do nich zamówienie.

Planuję oprócz 738 w barwach LOT zrobić najpierw 777-300ER Emirates a potem 787-8 Air Canada (z czarnym ogonem i brzuchem).

Relacji nie planuję, będzie je robił mój 9-letni syn z moją pomocą, może sama galeria końcowa się pojawi.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki,miło.

Grzesiek,fajne zestawy robi 8A decals.Okienka w ich kalkach nie są tak ostre jak Authentic Airliner,ale masz cały zestaw za 10-15 zielonych.

Jeszcze dziś jest promocja,wysyłka gratis przy zamówieniu powyżej 20 dolarów.Gość jest z Meksyku więc się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.