Skocz do zawartości

F-16C Block 52+ Jastrząb // Revell // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mały problem: zniszczyłem jedną kalkomanię z szachownicą na stateczniku a nie mam żadnej innej żeby ją zastąpić.
Szachownice brałem z zestawu Model Maker do Tiger Meet 2015, ale niestety w MojeHobby nie ma go w tej chwili, a ja po prostu muszę model skończyć w piątek (jestem już umówiony na odbiór modelu z klientem w sobotę).
Czy wiecie który zestaw kalkomanii z szachownicami nadawałby się do mojego F-16 (koniecznie z MojeHobby, bo jak dziś zamówię to mi jutro wyślą i w piątek będę miał przesyłkę)?
Zniszczona kalkomania ma 3,5x3,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw do Tiger Meet miał szachownice w dwóch rozmiarach, te mniejsze były na statecznik właśnie. W innych zestawach MM z tego co widzę wszystkie szachownice są tego samego rozmiaru. Z drugiej strony nie jestem pewien czy ten nasz F-16 z TM 2015 miał dwa rozmiary szachownic: większe na skrzydłach i mniejsze na ogonie.
Chyba tylko tego mogę teraz kupić:

https://www.mojehobby.pl/products/Polish-F-16C-D-Stencils-15195126.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie to jedyne wyjście - kupiłem te kalki i oby doszły na jutro, bo jak nie to będzie wesoło... :)
Ewentualnie spróbuję wyciąć nożykiem maskę, bo niestety ploter przy takich malutkich rozmiarach nie sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli bliżej końca. Pobrudziłem górę, trochę eksperymentalnie dla mnie. 
Mam mały dylemat, bo klient chciał model czysty, te F-16 z Tiger Meet 2015 na górze też są raczej czyste, no ale takie zupełnie czyste źle wyglądają. Mam nadzieję że nie przesadziłem.
Spód powinien być znacznie bardziej utytłany.

LgFxbWm.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii jest w sam raz trudno wyważyć odpowiednio to na modelu jednak brak brudzenia będzie powodował "plastikowy" lub jak kto woli "zabawkowy"  tak jak jest wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem podwozie, dyszę silnika, poprawiłem brudzenie, szczególnie na spodzie (na zdjęciu jest wczesna wersja) i jeszcze parę rzeczy zrobiłem. Model gotowy w 95%.
Jeszcze muszę zamontować koła i uzbrojenie (już gotowe czeka), dokleić brakującą antenkę na stateczniku (złamała się - sama naturalnie) i kilka odłamanych odgromników, plus światełko na czubku statecznika. No i spadochron jeszcze. I jutro finał.

mCphf2s.jpgf4VdqlF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Solo napisał:

Były trochę większe więc wymieniłem po obu stronach statecznika.

Jak zdjąłeś naklejona już wcześniej kalkę? Ostatnio też próbowałem ale podległem na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.