Jump to content
Panzer Machine

Pzkpfw III Ausf.E [First to Fight 1:72]

Recommended Posts

PzKpfw-III-E_001.jpg

2018 biegnie jak szalony a ja wciąż w skali 1:72. Tym razem przedstawiam model Pzkpfw III w wersji E popularnej firmy First to Fight. Modele tej firmy są produkowane do gry bitewnej Wrzesień'39, więc posiadają one dużo uproszczeń oraz mała ilość części aby ułatwić montaż. Jednak bardzo dobrze wspominam budowę jak i malowanie tego modelu. Z pewnością w przyszłości sięgnę jeszcze raz po model tej firmy.

PzKpfw-III-E_002.jpg

PzKpfw-III-E_003.jpg

PzKpfw-III-E_004.jpg

PzKpfw-III-E_005.jpg

PzKpfw-III-E_006.jpg

PzKpfw-III-E_007.jpg

PzKpfw-III-E_008.jpg

Szkoda że w modelu nic nie poprawiłeś, nawet uchwytów na wieży, rozumiem że model był w celach trenowania malunków, bo malowanie bardzo fajne.

Hejka,

Fajnie zmalowany i pobrudzony ale niestety to wciąż tylko ftf :c)

Pozdro

Bardzo przyjemny dla oka, malowanie częściowo nadrabia uproszczenia samego modelu.

Całkiem fajnie wyszedł. Mam pytanie o brudzenie - piasek to pewnie jakiś pigment, tylko jaki (producent, oznaczenie konkretnego pigmentu)? MIG-owy Sand (3012) jest mniej żółty (bardziej wpada w jasno szary), odcień na fotkach (o ile dobrze oddały rzeczywistość) moim zdaniem jest dużo lepszy.

Dzięki wszystkim za komentarze i miłe słowa.

Modelu specjalnie nie ulepszałem własnymi wyrobami. Chciałem się przekonać ile można wycisnąć z samego zestawu. Przecież zestawy są przeznaczone do gier bitewnych i jeżeli zdecydowałbym się na grę to nie wyobrażam sobie 10 takich modeli wykonywać z ulepszeniami ;)

Jeżeli chodzi o brudzenie Michał_G to użyłem tego specyfiku: https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1400-KURSK-SOIL.html

Używam do w większości swoich modeli. nie jest aż tak jasny jak pisakowy (chociaż North Afrika Dust użyłem na górnej części błotników) i ma nasycony kolor.

;)

Zaś zaschnięte błoto na układzie jezdnym i gąsienicach to: https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1751-Dry-Steppe.html

W czasie kiedy robiłem ten model cały proces powstawania nagrałem. Po dość długim czasie udało mi się przysiąść i zmontować to w filmik. Wszystkich serdecznie zapraszam do oglądania. 

• Like 3

Bomba.! Obejrzałem całość. Konkretnie i do rzeczy. Jak powstawał od A do Z. Można oglądać bez dźwięku.

Teraz pytanie kiedy można spodziewać się czegoś w 1/35?  :)

• Like 1

Cieszy mnie to, że film się podoba. Myślę, że kolejny film będzie prezentować model w 1:35 :)
Jeżeli mielibyście jakieś propozycje jaki miałby być to model to piszcie. W miarę możliwości czasowo-finansowych postaram się coś uradzić.  

Edited by Panzer Machine
  • Thanks 1

6 godzin temu, Panzer Machine napisał:

Jeżeli mielibyście jakieś propozycje jaki miałby być to model to piszcie.

pojazdy USA kolor oliwkowy

• Like 1

3 minuty temu, pedzelek napisał:

pojazdy USA kolor oliwkowy

Sherman będzie ok?

• Like 1

Film super zmontowany, myślę, że wielu youtuberów mogło by się uczyć od Ciebie robić filmy Step By Step.:super:

Wielkie brawo. :brawo:

Tylko mógłby być dłuższy tak z 30 min, wtedy się super ogląda.

• Like 1

22 minuty temu, jawkers napisał:

Tylko mógłby być dłuższy tak z 30 min, wtedy się super ogląda.

A ja założyłem, że oglądający się znudzi i nie dotrwa do końca, a tu proszę :)

Osobiście wolę dłuższe filmiki.

Zasiadam wygodnie zaczynam się wkręcać, a tu po 9 minutach koniec. I jest jakiś niedosyt.

Za to 30 minutowe filmiki są w sam raz. Oczywiście mowa, o dobrze zrobionym filmiku jak twój.

Zaś takie smętne, nie wyraźne filmiki, to przyjemność oglądania, mija po 2 minutach.

• Like 1

9 godzin temu, Panzer Machine napisał:

Jeżeli mielibyście jakieś propozycje jaki miałby być to model to piszcie. W miarę możliwości czasowo-finansowych postaram się coś uradzić

coś współczesnego hmm ?

https://www.mojehobby.pl/products/Russian-Fire-Support-Combat-Vehicle-Terminator-2.html

https://www.mojehobby.pl/products/M1A2-SEP-Abrams-TUSK-I-II-3-in-1.html

:)

• Like 1

8 godzin temu, Panzer Machine napisał:

Sherman będzie ok?

Pewnie! :)

Mam stuarta jeszcze czeka biedak. Pewne czeka żeby od Ciebie się czegoś nauczyć.

9min jest ok. Ale 30min jak będzie też się nie obrażę :)

Piękny Panzer 👍. Kurczę, a ja mam problem z otworami w km-ach DT w 1:35... he, he.

11 godzin temu, pedzelek napisał:

Pewnie! :)

Mam stuarta jeszcze czeka biedak. Pewne czeka żeby od Ciebie się czegoś nauczyć.

9min jest ok. Ale 30min jak będzie też się nie obrażę :)

Shermana mam gdzieś na stanie

o tego:

https://www.mojehobby.pl/products/U.S.-Medium-Tank-M4A3E8-Sherman-Easy-Eight-Korean-War.html

Stuarta niestety nie mam 😞

10 godzin temu, Rack napisał:

Piękny Panzer 👍. Kurczę, a ja mam problem z otworami w km-ach DT w 1:35... he, he.

patrząc na Twoje wątki warsztatowe... Dlaczego Ci nie wierze Rack? XD

17 godzin temu, Bengal napisał:

Terminatora 2 nie mam w stashu. Jeżeli będzie znacząca ilość głosów w przyszłości za tym modelem to zdecyduję się na zakup i realizację filmu w przyszłości. 
Abramsa mam takiego: 
https://www.mojehobby.pl/products/M1A1-A2-Abrams-5in-1.html
W zasadzie cały model jest złożony i czeka na malowanie, więc mógłbym zrobić filmik z malowaniem i brudzingiem.

22 godziny temu, Thalgonis napisał:

Sturmtiger 🙂

Tak samo jak w przypadku Terminatora 2 zasugerowanego przez Bangal: nie mam tego modelu w stashu. Jeżeli będzie znacząca ilość głosów w przyszłości za tym modelem to zdecyduję się na zakup i realizację filmu w przyszłości. 

• Like 1

18 godzin temu, Rack napisał:

patrząc na Twoje wątki warsztatowe... Dlaczego Ci nie wierze Rack? XD

Serio, mam problem, bo ostatnio zrobiłem km DT z igieł 0,45mm i po pomalowaniu nie mogę odetkać "dziurek".

Kiedyś robiłem z 0,5mm i wiertełkiem 0,3mm dało się otworek udrożnić. Niby mała różnica w średnicy a jednak...

Edited by Rack