Skocz do zawartości

An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby Kolega nie pomylił płatów?

Amodel czasami płata psikusa pod postacią niewłaściwej numeracji tzn coś co ma być przyklejone po lewej stronie tak na prawdę należy przykleić po prawej.

Jakby je odwrócić to wznios byłby prawie zerowy a nawet ujemny. Tak jak na zdjęciu

Sprawa do ostrego przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:hmmm:

Czy aby Kolega nie pomylił płatów?

Amodel czasami płata psikusa pod postacią niewłaściwej numeracji tzn coś co ma być przyklejone po lewej stronie tak na prawdę należy przykleić po prawej.

Jakby je odwrócić to wznios byłby prawie zerowy a nawet ujemny. Tak jak na zdjęciu

Sprawa do ostrego przemyślenia

No faktycznie lekko maja podniesione skrzydła, postaram się to skorygować, płaty przykleilem poprawnie, maja miejsce z dołu na reflektory więc tu pomyłki nie było, jedynie zachodziły skrzydła do łączenia na ząb, spróbuję to cienkim klejem rozkleic, najwyżej krawędź dolnego więcej podpiluje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie lekko maja podniesione skrzydła

Dyplomatycznie to Kolega napisał

 

Ja tu widzę całkowite oderżnięcie płatów za gondolami i ostre skosowanie krawędzi styku. Jak widać na zdjęciach dolna linia skrzydła jest prosta jak linijka. Temat uważam za bardzo prosty do zrobienia. Jak się dobrze podszlifuje to będzie "leżeć" bez szpachli

Życzę powodzenia w operacji "Płat"

 

I tak jeszcze dopytam: a czy w "nosku" to nie za mało "ołowiu" bo odnoszę wrażenie że siada na ogon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie lekko maja podniesione skrzydła

Dyplomatycznie to Kolega napisał

 

 

Życzę powodzenia w operacji "Płat"

 

I tak jeszcze dopytam: a czy w "nosku" to nie za mało "ołowiu" bo odnoszę wrażenie że siada na ogon.

Postaram się na ile dam rady , szczerze zapomniałem coś załadować do "noska" no i siada na dupkę, nie wiem czy już coś tam załaduje przez mała dziurkę od przedniego kola, ale będzie z otwarta rampa więc liczę że się wpoziomuje , oczywiście będzie stało na jakieś podstawce.

W piątek planuje przejechać się na Węgry na sławny Mosonshow. Ogólnie chciałbym włączyć model do końca maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , nie miałem zbytnio czasu bo jeszcze był wyjazd na Mosonshow , popoprawialem trochę łączenia, czyli szpachle, pilnik, papier. Dałem podkład , wygląda tak jak na zdjęciach, i kolory które zamierzam użyć ba malowania, wyszły trochę ciemne, myślę że że trochę je będę rozjaśnia.

ab837112b55609b4.jpg

 

146378c4d1fd5f6egen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, po dłuższej przerwie, podciągnołem troche warsztat. Model został zapodkładowany, jakis presheiding poszedł, robiłem chyba pierwszy raz, no i poszły kolory, układ plam robiłem na podstawie wydania z Kagero o AN 26 , zdjęć z internetu , najgorzej było dobrać góre. Dobrałem kolory na "oko", malowałem olejnymi z Tamiya :

Enamel XF-21 Sky Matt

Enamel XF-71 Cockpit Green

Enamel XF-26 Deep Green Matt

 

Na razie tak wygląda po zdjeciu maskowań, oczywiście bedą potrzebne poprawi, tak to jka sie do póżna w nocy maluje, , po porawkach oczywiscie aluminium na skrzydła linie natarcia, czerwone końcówki i reszta. Martwia mnie kalki, szachownice npewno musze uzyć nowe bo te co były strasznie zżółkły. Chyba że ktoś ma na zbyciu rozmiar 1cmx1cm, .

Chciałbym się wyrobić do końca maja

 

e07034d97c5b9e43.jpg

 

948d74f6371e567f.jpg

 

c8945e2d9171c87b.jpg

 

44d90139048d2ede.jpg

 

39f1aaad19a6b6f3.jpg

 

ec71f01bb8a88a6b.jpg

 

a tutaj model zakupiony na wystawie w MosonShow, pare elementów było do wycięcia z ramek, jak na małego człowieczka na początek chyba wystarczy, wykonany przez 5 latka, obiecałem mu że wrzucimy zdjecia na forum

 

ccbe852337d89feb.jpg

 

23d4ca3e411d70e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek w takim malowaniu wygląda świetnie.

Z kolorów najlepiej udało Ci się dobrać ten jasny zielony. Patrząc na zdjęcia wydaje się, że ciemna zieleń powinna być nieco bardziej soczysta, a ten jasny bardziej piaskowy. To moje porównanie z tym zdjęciem, które tu zamieściłeś.

Zaczynam coraz bardziej na niego chorować, a w międzyczasie czekam na dalszy ciąg lakierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek w takim malowaniu wygląda świetnie.

Z kolorów najlepiej udało Ci się dobrać ten jasny zielony. Patrząc na zdjęcia wydaje się, że ciemna zieleń powinna być nieco bardziej soczysta, a ten jasny bardziej piaskowy. To moje porównanie z tym zdjęciem, które tu zamieściłeś.

Zaczynam coraz bardziej na niego chorować, a w międzyczasie czekam na dalszy ciąg lakierowania.

No z kolorami idealnie dobrać ciężko, la zgadzam się że troszkę ten ciemny zielony bardziej soczysty, ogladnolem trochę zdjęć, nieraz na każdym inaczej wyglądają te zielenią w zależności w jakim naświetlanie i czasie zrobione.

Rewelacyjnie wychodzi. Z takiej kluski.. BRAWO !!

Dzięki za motywacje, no klucha na początku była straszna, sam się obawiałem że się portalem z motyką na księżyc, ale teraz nawet dosyć wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z kolorami idealnie dobrać ciężko, la zgadzam się że troszkę ten ciemny zielony bardziej soczysty, ogladnolem trochę zdjęć, nieraz na każdym inaczej wyglądają te zielenią w zależności w jakim naświetlanie i czasie zrobione.
Dokładnie jak piszesz.

Wystarczy zerknąć na dwie fotki które pokazałeś powyżej, gdzie na każdej odcienie są inne.

 

Także już z górki więc dajesz do przodu.

A masz kalki z numerami i godłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z kolorami idealnie dobrać ciężko, la zgadzam się że troszkę ten ciemny zielony bardziej soczysty, ogladnolem trochę zdjęć, nieraz na każdym inaczej wyglądają te zielenią w zależności w jakim naświetlanie i czasie zrobione.
Dokładnie jak piszesz.

Wystarczy zerknąć na dwie fotki które pokazałeś powyżej, gdzie na każdej odcienie są inne.

 

Także już z górki więc dajesz do przodu.

A masz kalki z numerami i godłami?

No w tym zestawie mam godla i oznaczenia dwóch An nr 1406 i 1407. O ile numery godła i inne są w miarę , to szachownice trochę zrobiły się żółte, pisałem wyżej czy komuś nie zbywa parę szchownic to bym odkupił czy coś, te w zestawie były 1x1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym zestawie mam godla i oznaczenia dwóch An nr 1406 i 1407. O ile numery godła i inne są w miarę , to szachownice trochę zrobiły się żółte, pisałem wyżej czy komuś nie zbywa parę szchownic to bym odkupił czy coś, te w zestawie były 1x1cm.
eee, no nie tak łatwo!

Po pierwsze: w malowaniu, które robisz szachownice zostały zmniejszone. Sprawdź więc jakich potrzebujesz, bo obstawiam, że te zestawowe są za duże

Po drugie: w zestawie masz godła stosowane w pułku, zupełnie inne od eskadrowych.

Potrzebujesz godeł z eskadry, wyglądających podobnie jak naszywka z lewej tylko bez napisu 13.PLT i cyfry 2 na brzuszku smoka

file.php?id=2389&mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym zestawie mam godla i oznaczenia dwóch An nr 1406 i 1407. O ile numery godła i inne są w miarę , to szachownice trochę zrobiły się żółte, pisałem wyżej czy komuś nie zbywa parę szchownic to bym odkupił czy coś, te w zestawie były 1x1cm.
eee, no nie tak łatwo!

Po pierwsze: w malowaniu, które robisz szachownice zostały zmniejszone. Sprawdź więc jakich potrzebujesz, bo obstawiam, że te zestawowe są za duże

Po drugie: w zestawie masz godła stosowane w pułku, zupełnie inne od eskadrowych.

Potrzebujesz godeł z eskadry, wyglądających podobnie jak naszywka z lewej tylko bez napisu 13.PLT i cyfry 2 na brzuszku smoka

file.php?id=2389&mode=view

No Tak, w zestawie miałem do malowania szarego, oryginalnego,, na pewno szachownice będę potzrebowal mniejsze . Sprawdze dokladnie , no i popatrzę na godło, zdrowia jak coś zdjęcie i wstawię. Nie wiem czy idzie dostać godła po 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak jak pisałem, w zestawie są godła pułkowe i to z początków ich występowania na samolotach.

Zestaw o którym pisał Flachenty: Kalki An-26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak jak pisałem, w zestawie są godła pułkowe i to z początków ich występowania na samolotach.

Zestaw o którym pisał Flachenty: Kalki An-26

 

Chyba będę musiał jeszcze zainwestować w kalki, no smoka w niebieskim łóżeczku potrzebuje, no te moje chyba nie pasują. Wydawało mi się że ten smok w kółku z moich lalek będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.