Skocz do zawartości

An 26 z 13.PLT nr 1406, A-Model, 1:72


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

ale jako podjazd czy w wersji do lotu?

 

Jeżeli ma stać na płycie lotniska to raczej jako podjazd a jeżeli powiesi pod sufitem to może być w wersji do lotu/ zrzutu

 

Ale to Kolega "eldiabllo" robi tego latawca więc tylko paczymy i potwierdzamy słuszność przyjętych rozwiazań

Chyba jakoś tak

Rampa do zrzutu wsuwała się pod kadłub.

85898b24b060859bmed.jpg

KRYSTEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jak się pracuje z tym plastikiem?

Bo mam ten sam model i dokładnie z tego samego dziwnego plastiku i tak se myślę jak by to z nim było...

No nawet dosyć fajnie, wygląda dziwnie ale dosyć dobrze się go klei, trochę twardy W dłubaniu. Bałem się o połączenie połówek kadłuba z ogonem no ale wkleiłem za pierwszym podejściem, lekko przeszpachlowalem. Tylko pilnika dużo trzeba używać i 15 sprawdzać czy pasuje. Jak łącze połówki plus środek to najgorzej schodzi się dół, jak będę to łączył pokaże na zdjęciach przed i po.

Też mam ten model, i wszelkie blachy do niego Tylko narazie weny nie mam żeby coś z nim zrobić

No właśnie szukałem tego zestawu blaszek ale nigdzie nie mogłem namierzyć więc robię co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi sie skleic w calość kadłub, narazie wyglada jak "kupa", szpara od spodu wysz\ła niesamowita, własnie ja gipsuje, szlif i gips, tak samo z góra.

 

0f304b427697edfe.jpg

 

a4f1d03dbb1d0cdc.jpg

 

294046ee2d1f4bd1.jpg

 

83ec004aaea53b66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna szpara Jak bym nie doczytał że to model samolotu to już bym pomyślał że ...................

W sumie to bezproblemowa do ogarnięcia. Bardziej mnie martwi wygląd sufitu na połączeniu połówek kadłuba. Rozjechało się to to chyba na wszystkie możliwe strony

Ale niestety taki urok wyrobów A-modelu

W takiej sytuacji to nie bardzo optowałbym za otwartym wnętrzem ale z drugiej strony nikt tam zaglądać nie będzie

Na etapie "obróbki skrawaniem" proponowałbym przeszlifować 100% powierzchni tego kloca ( kadłuba ) z ewentualną poprawką linii podziału. Wyłapiesz wszystkie niedokładności powierzchni (zapadnięcia i "dziwne linie podziału") i przy okazji uzyskasz bardzo dobre podłoże pod podkład.

Tak więc szykuje się tydzień ostrej jazdy na "papierścieruchu"

Powodzenia

 

I chyba wyciągnę z szafy mojego "12" z Rodena, zeby Kolega nie czół się tutaj osamotniony w walce z materią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za wsparcie, przeszpachlowalem łączenia, narazie wygląda znośnie, jak na razie tragedii niema. W środku faktycznie nie zeszło się to fajnie ale zamaskuje to jeszcze jeden element który idzie idealnie przez środek tak że tego łączenia wogole nie widac będzie. Lini podziału to wsumie jeszcze nie robiłem tak że spróbuję pierwsze czym pogłębić te co są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma lekko....

No Niema, ale w końcu tylko oni ten samolot wypuścili, a jako użytkownik bordowego beretu mam do niego sentymentn .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam słynnego An-26 z czerwonym nosem
To chyba jedno z ciekawszych malowań naszych Antków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam słynnego An-26 z czerwonym nosem
To chyba jedno z ciekawszych malowań naszych Antków.

Mowa jest o tych samych konstrukcjach?!

No też ciekawość, , są jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, no, poczynasz sobie niezwykle sprawnie, jak na tak heroiczny warsztat ,_) Zaczynam wierzyć, że wyjdzie z tego przyzwoity model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za słowa otuchy , no faktycznie teraz bardziej przypomina samolot .jak będzie w całości i po podkladzie to zobaczymy jak to będzie się prezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie

Ładownia prezentuje się dobrze a nawet bardzo dobrze

Co prawda razi brak pasów na fotelach ( mam nadzieję że chwilowy brak) . Wbrew pozorom "pancerne" oszklenie Amodel-u jest dość przejrzyste i może to po zamknięciu wywoływać pewien niedosyt. Warto się odrobinę wysilić i nawet w ostateczności "maźnąć" pasy pędzluchem "00"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, ja kiedyś kleiłem An-24, kadłub musiałem ściskać imadłem. Ale też dało się połączyć. Tobie poszło znakomicie, teraz będzie już raczej z górki. Powodzenia.

No ja prawie też, może nie i masłem ale dobrze taśma skleilem A później cienkim klejem. Trochę poszło szpachli , wydaje mi się że źle nie jest. Skrzydła jak i silniki to przy kadlubie bajka . Najgorzej to chyba było połączyć połówki kadłuba, albo raczej ćwiartki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wmiare wsz w "kupie" , położe podład i zobacze co tam jeszcze do poprawek. Odstajace rzeczy na koncu co by ich nie urwac. Ogólnie skrzydła i gondole silnikow najfajniej wykonanae. Nerwów i szpachli troche juz poszło, no ale cóż sie nie robi dla ulubionego samolotu . Powoli brakuje miejsca na moim białeym tle żeby cała sylwetka sie tam zmiesciła,.

 

e6b6182308d7908b.jpg

 

7cb350dfc950febd.jpg

 

eab7200ae1f94f43.jpg

 

5df16cf026604f6a.jpg

 

202057ae4c9058bf.jpg

 

c4736649c5e553e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.