Skocz do zawartości

Lotnik na lądzie - warsztat ogólny


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

Małe ostrzeżenie - aby mieć powierzchnię styku strefy ładunkowej z szoferką, trzeba zrobić wklejkę z HIPS 0,5 mm:

 

XVd4DgVl.jpg

 

 

Bryła góry zmontowana do interesującej mnie konfiguracji - zaślepione okienka, uszkodzone nity zastąpione kulkami i plandeka z tyłu:

 

ftqmcWDh.jpg


h8WdbDlh.jpg


GdcbJ92h.jpg


KeuRRCJh.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dzięki - jerzype - szyba to po prostu plastik z jakiegoś opakowania docięty i wklejony we właściwe miejsce.  Sposób prosty, ale w istocie dający lepsze efekty niż szkiełka zestawowe. Tymczasem podwozie zasadniczo zmontowane:

 

2r6yNQRh.jpg


ZeeFNgGh.jpg


b5M2MHvh.jpg


HW9iudYh.jpg

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki serdecznie. Ja widzę obrazki, mam nadzieję, że gra.

 

7 godzin temu, Evildead napisał:

Cieniowanie plandeki z tyłu lux, pochwal się jak to zrobiłeś, jak to nie tajemnica

 

Procedura raczej z tych klasycznych. Plandeka to HIPS 0,25mm, od wewnątrz przed montażem zidentyfikowane fałdy zostały zaznaczone okrągłą końcówką pędzla. Po montażu pomalowana na ciemny szary, a białym naniosłem wertykalne smugi mocniej zaznaczając grzbiety fałd. Później transparentny jasny szary. To jeszcze nie jest efekt finalny - dojdą odblaskowe paski na krawędziach oraz olejowanie. 🙂

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Leń mnie dopadł, nieco tylko tłumaczony Inowrocławiem i Babarybą...

W Scammellu robię lusterka:

Na początek strukturka oparta o spłaszczony ostrosłup:

 

zayWDD5l.jpg

 

 

Po obróbce z drutu wykonałem gumową otoczkę:

 

2qOvWC5l.jpg

 

 

A z folii powierzchnię "lusterek właściwych" - zostaną wklejone dopiero po malowaniu:

 

ktI4u84l.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie daj proszę długo czekać.

 

A tak BTW, klej CA jakiego producenta używasz?

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyżej to jest zdjęcie telefoniczne, po południu/wieczorem po pracy poobrabiam kolejne.

 

24 minuty temu, Lipstein napisał:

A tak BTW, klej CA jakiego producenta używasz?

 

Wiesz co, generalnie "no name"-y, jaki się w moim wiejskim sklepiku trafi. Chociaż ostatni mam z wielkiego świata 😉- w spożywczaku w Walencji nabyłem CA jak mi zolle uszkodziły antenkę w Dornierze na lotnisku... To było w kwietniu, do dziś się z tubce nie zżelował.

Niemniej na liście najbliższych zakupów ma czarny CA "dłużejschnący" od mig-a. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.