Skocz do zawartości

Lotnik na lądzie - warsztat ogólny


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że się podoba.

milczący - dzięki za "trapy";

Grzegorz - człowieku małej wiary... ?

Kowalec222 - będzie więcej zdjęć, jak już pójdzie do galerii, na razie za ostre słońce jest...

 

Tymczasem taki mały mniej czy bardziej udany uciekinier (ogólnie maskuje się na kamieniu, więc błędy wykonawcze i merytoryczne chyba do przełknięcia):

E40Ju2Wl.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dawno na lądzie mnie nie było, zrobię sobie IBG-owskiego Diamonda T w 72. Modelik przyjazny i dobrze pomyślany i spasowany, pododaję trochę Parta i d. wł.:

i8xot7vl.jpg

Jednak jak to czasem bywa niektóre części trochę za proste np grill, wobec czego w plasticzków wykonałem własny:

pzKd4yfl.jpg


HfXYme2l.jpg

I taka ogólna przymiarka:

zBXyj10l.jpg


bLdDZL0l.jpg


3MXgCYFl.jpg

CDN :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powolutku dalej.

Mój egzemplarz ma nieco inny układ belek niż proponowany przez zestaw. Wykonałem ceowniki:

cykuVIml.jpg

I wkleiłem pamiętając o różnicach gdzie "C" ma być otwarte:

md08wjTl.jpg

Siłami zestawu, Parta i własnymi zwaloryzowałem ramiona dźwigów (na środkowym zdjęciu widać naklejone wąskie paski taśmy o równej długości dla zachowania prawidłowego dystansu między rozpórkami):

XlKQJQbl.jpg


GeVLZ5Dl.jpg


pWZL2eWl.jpg

Wykonałem też podzespół niejasnego przeznaczenia (na zdjęciu bez części elementów utrudniających przyszłe malowanie):

zvUx22El.jpg

Który ma takie usytuowanie:

ol7P618l.jpg

Lubię te IBG-owskie autka. CDN

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki, cieszę się.

Tymczasem pomalowała się kabinka, wzbogacona o Partowe tablicę i kierownicę oraz własne dźwigienki:

ABQiSJ2l.jpg

Szoferkę można było skleić, doszły szybki i uszczelki i dało się na sucho poskładać, żeby zobaczyć wstępnie ogólny wygląd:

OlYbRDil.jpg


dCiI7uil.jpg


qQxUYIpl.jpg


hJP1Cw0l.jpg

CDN...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

W ramach czyszczenia biurka z wyrzutów sumienia, należy kończyć Diamonda.

Przygotowałem własne osłony reflektorów, mają leciutkie zwichrowania, ocenię to na końcu czy dodaje realizmu czy nie i najwyżej zrobię nowe:

 

vslbPUdl.jpg


xWNEgmBl.jpg

 

Wykonałem też błotniki inne niż zestawowe:

 

3mN2S8bl.jpg

 

Podorabiałem różne inne detale i całą tę masę trzeba pomalować i zmontować:

 

Ki14sYyh.jpg

 

I pierwsze kolory już są:

 

tatr3Nvh.jpg

 

CDN...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na razie stosuję klasyczny lądowy schemat:

 

IbkQsuQl.jpg


F2iR5X0l.jpg

 

Ale zbliżam się do nieznanego mi, a uznawanego za trudny, terenu. Otóż autko ma być jednolicie czarne, a jak wiadomo, ujarzmienie tego koloru to niełatwa rzecz.

Wiem, że są tu eksperci, proszę o konsultacje. Wstępny pomysł startowy to 1-2 transparentne warstwy tire blacka, a po ocenie efektów ewentualne kombinacje tzw postszajdingiem. Ale może macie jakieś własne sprawdzone ścieżki?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, lecz... jesli podstawowy kolor weżmiesz nato black  (czy cos podobnego) to bedzie miejsce jeszcze na cos ciemniejszego i jasniejszego i uwazam to za dobry punkt wyjscia jako punktu czerni. Wiec raczej zabawa na nato czarno i postshading niz pre.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bobek, w każdym razie dałem transparentny tire black i potem rozjaśnienia szarościami. Klasycznej czerni póki co nie stosowałem w ogóle.

Uwaga - w toku prac wyszło mi, że będzie cywil, ale wątek jest zbiorczy, to już tu ciągnę. Galerię po skończeniu dam już w dziale "C".

 

i52z1AQl.jpg


Sh20mmOl.jpg


QaHU1UFl.jpg


JgAh5Ddl.jpg

 

Jak znajdujecie? Wygląda to autko na czarne?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio autko było generalnie pszczółkowane:

 

xiXPyMPh.jpg

 

I prośba o podpowiedź - jaki kolor washa stosujecie do "czarnego" obiektu? Myślę o brązie, ale czy to dobry trop nie wiem, nie mam tu doświadczenia. A może jakiś jasny? Podzielcie się proszę :-)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki Andrzej, sam wiesz po swoim Diamondzie, że tej paki za wiele nie widać, jak już przyjdzie zapas, jakieś bambetle i dźwigi, ale ufam Twoim wskazówkom i trochę rdzy dodam.

Tymczasem ustrojstwo-rusztowanie z tyłu autka dostało oświetlenie i brudzenie:

 

kvM7DBAh.jpg

 

Już z górki...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.