Skocz do zawartości
Grzes

Malowanie LOT-u na 100-lecie Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś wymyślili.

Jak Wam się podoba?

file.php?id=3247&mode=view

file.php?id=3246&mode=view

file.php?id=3245&mode=view

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak przyleci , zrobie walkaround, na razie nie ma co robic gównoburzy. Prezes jest jaki jest...nikt mu nie podskoczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rządówka to arcydzieło przy tym czymś.

Fatalne to malowanie:(

Wiadomo kto się podpisał pod tym projektem?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej się popisał Wedel z samolotami reklamującymi Ptasie Mleczko...

Jakość i pomysłowość tego egzemplarza przywodzi na myśl Polską Fundację Narodową

dla kontrastu, przykład jak zrobić "narodowy" samolot z pomysłem:

best

Bardzo fajne są też samoloty Norwegiana z wybitnymi Norwegami na ogonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w tym kierunku to wolałbym żebyśmy jednak nie szli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Takie coś wymyślili.

Jak Wam się podoba?

...

Bardzo się podoba , na tle innych samolotów na lotnisku wpada od razu w oko ( będzie wpadał od razu w oko ) . Na lewym boku ma napis po angielsku co również pozwoli anglojęzycznym bywalcom lotnisk dowiedzieć się coś o Polsce . Kolorystyka w sam raz .

Pozdrawiam Hello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No w tym kierunku to wolałbym żebyśmy jednak nie szli.

Dlaczego? Nie chciałbyś zobaczyć naszego Boeinga z Thorgalem albo Geraltem na kadłubie? Byłaby z tego lepsza promocja naszego kraju i kultury, niż z czerwonej smugi farby.

na tle innych samolotów na lotnisku wpada od razu w oko ( będzie wpadał od razu w oko ) . Na lewym boku ma napis po angielsku co również pozwoli anglojęzycznym bywalcom lotnisk dowiedzieć się coś o Polsce

Otóż nie będzie wpadał w oko, już ciekawsze dla oka są jaskrawe samoloty czarterowe albo żółte DHLu. I czego można się dowiedzieć z takiego malowania?

W ogóle jestem ciekaw jaka jest oficjalna interpretacja tego dzieła, bo mi to ewidentnie wygląda na rurę wysysającą "polskość" z Polski w jakimś nieznanym kierunku. Skądinąd pasujące do samolotu, podstawowy środek transportu Polaków na emigracji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego? Nie chciałbyś zobaczyć naszego Boeinga z Thorgalem albo Geraltem na kadłubie? Byłaby z tego lepsza promocja naszego kraju i kultury, niż z czerwonej smugi farby.

Mamy naprawdę znacznie ciekawsze postacie do pochwalenia się, niż bohaterowie komiksów czy gier komputerowych albo literatury popularnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ ja dobrze o tym wiem, tylko że w dobie popkultury niestety najprościej uwagę zdobywa się postaciami...popkultury. Wspomniane przeze mnie Norwegiany latają z postaciami na ogonach przez cały czas, i uważam że to jest świetne, ale na jakieś okazje można by sięgnąć po jakiś bardziej "popowy" motyw.

A może by tak samolot z HUSARIĄ na burcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to jest słuszna koncepcja.

Ale serio, husaria jest kapitalnym pomysłem i można zrobić z nią fantastyczne grafiki.

Tylko że to trzeba by wziąć i zrobić, a nie iść na skróty jak widać na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie chciałbyś zobaczyć naszego Boeinga z Thorgalem albo Geraltem na kadłubie?
Obawiam się, że 99% Polaków nie wie kto to Thorgal, a jakiejś połowie tych co wiedzą, wcale nie kojarzy się z Polską ;) Stawiam na Bolka i Lolka, Reksia czy Misia Uszatka :P

Mamy naprawdę znacznie ciekawsze postacie do pochwalenia się, niż bohaterowie komiksów czy gier komputerowych albo literatury popularnej.
Jan Paweł II, Wałęsa (Kaczyński?), Boniek? Który z Polaków jest na tyle rozpoznawalny na świecie i jednoznacznie kojarzony z Polską? LEWANDOWSKI? :P

Nawet jak umieścisz Kopernika czy Szopena, to niestety tylko jakaś garstka kojarzy ich z naszym krajem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, mogło być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[Jan Paweł II, Wałęsa (Kaczyński?), Boniek? Który z Polaków jest na tyle rozpoznawalny na świecie i jednoznacznie kojarzony z Polską? LEWANDOWSKI? :P

Nawet jak umieścisz Kopernika czy Szopena, to niestety tylko jakaś garstka kojarzy ich z naszym krajem...

Akurat nasz papież jest nie do przebicia jeśli chodzi o rozpoznawalność.

Tylko że ja nie jest zwolennikiem promowania się przy pomocy konkretnych nazwisk, a raczej idei, czy jak to tam nazwać.

Dlatego pomysł z husarią tak mi się podoba, bo symbolizuje siłę i odwagę, czyli coś uniwersalnego i pięknego, a czym my akurat możemy się pochwalić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polską kiełbasę zna cały świat. To by było coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, jak jest na świecie całym, ale w UK największą fundacją do walki z rakiem, która swoje oddziały ma w każdym większym centrum miasta, jest: https://www.mariecurie.org.uk/ . Nawet nie pytajcie, ile ludzi tu kojarzy tę osobę z Polską....

Głowny port lotniczy Bukaresztu nosi imie Henriego Coandy (kto kojarzy to nazwisko bez googlania, szczerze?)

Głowny port Belgradu - Nikola Tesla, to juz pewnie wiecej,

ale wy dalej w kółko o husarii i papieżu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można z klasą,szykownie,z gustem,nawiązując do tradycji,poprawnie kompozycyjnie i z motywem fali.

33958532176_2cc652c30f_b.jpg

Przykładów można mnożyć ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Głowny port lotniczy Bukaresztu nosi imie Henriego Coandy (kto kojarzy to nazwisko bez googlania, szczerze?)

Głowny port Belgradu - Nikola Tesla, to juz pewnie wiecej,

Nasz "główny port" nosi imię Szopena (o przepraszam, Chopina). No ale co z tego wynika, bo nie rozumiem?

PS.

Bez googlania, Coanda kojarzy mi się z wynalazcą lotniczym i jakimś "efektem Coandy", ale czego on dotyczy, to zabijcie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otóż właśnie to wynika, że nie musi to być osoba, którą musi już cały świat znać, dopiero może poznać. Co do Coandy, to co bardziej ogarnięci Rumuni są z niego bardzo dumni i twierdzą, że to on był wynalazcą silnika odrzutowego. Mniejsza o to...

Chopinowi też się należało, ale to, że Marie Curie mało kto na świecie kojarzy z Polską, to wg mnie straszny wstyd i obciach dla naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...Co do Coandy, to co bardziej ogarnięci Rumuni są z niego bardzo dumni i twierdzą, że to on był wynalazcą silnika odrzutowego...

Sukces zawsze ma wielu ojców.

A co do dyskusji o malowaniu, zrobią - źle, nie zrobią - źle. Wszystkim nie dogodzisz. Nawet Enter Air ma samolot w okazjonalnym malowaniu z okazji 100-lecia niepodległości, też bez wodotrysków. To tylko symbolika, nie wiem, czy jest o co drzeć szaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zrobią - źle, nie zrobią - źle.

A wystarczy zrobić dobrze i będzie dobrze

I czy to zawsze musi takie nadęte, poważne, napuszone. Flaga na wietrze... ja p....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie szukajcie dziury w całym. No zrobili tak, a nie inaczej. Taki akurat mieli pomysł. Wstydu nie ma, więc nie ma co rozpaczać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wstydu nie ma, ale zrobili banalnie i po linii najmniejszego oporu.

A przecież w sieci były świetne projekty, pomysłowe i naprawdę ładne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moim zdaniem jest wstyd.Projekt na flagowym linowcu LOTu zrobiony przez marnego grafika z jakiejś agencji i klepnięty przez antyguscie plastyczne.

@Solo-podrzuć jakieś inne projekty które widziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi