Skocz do zawartości

HMS Naiad 1940 1/700 Flyhawk


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny Tak sobie dzisiaj siedzę, maluję śruby do HOODa i nagle dzwonek... paczka z Chin dotarła po 18 dniach od zamówienia

Dawno nie cieszyłem się jak dziecko Ale do rzeczy. Model HMS Naiad 1940 Flyhawka w limitowanej edycji prezentuje się rewelacyjnie Jak dla mnie, to jakość i ilość detali powala na kolana. Cała masa dodatków takich jak blaszki, lufy, linki i nie wiem co jeszcze. Dodatkowo musialem jedynie dokupić drewniany poklad dedykowany do tego modelu. Jeśli chodzi o jakość pokładu firmy Shipyard Works, to według mnie jest rewelacyjna. Dodatkowo do pokładu dołączają łańcuch. Jeśli chodzi o instrukcje to również jest rewelacja, wszystko w kolorze. Tak prezentuje się całość.

 

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

 

Okręt będzie osadzony na wodzie. Prawdopodobnie będzie również załoga, ale jeszcze to przemyśle Mam jeszcze dylemat odnośnie malowania. W instrukcji podane jest takie, jednak jakoś nie przypada mi do gustu

 

007.jpg

 

Chyba jednak zdecyduje się na to malowanie.

 

008.png

 

A wam które bardziej odpowiada?

 

Dodatkowo w moim pudełku z przezentami znajdowało się jeszcze coś takiego, ale to na inny warsztat

 

006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny dodatek do Naiada

 

Kamo wybierz takie jakie Ci w duszy gra..

Ale ten z bojowego wozu piechoty w służbie Sudanu Południowego jest zaj..sty!! Ja bym się nie zastanawiał. Będzie perełka w kolekcji!

 

Te morskie to takie zgrane są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie z Profili jest błędne jeśli chodzi o kolory. Właściwe jest to zawarte w instrukcji do modelu.

Więc tu za bardzo nie ma co wybierać, chyba że chcesz mieć model pomalowany w kolory sci-fi w Royal Navy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to bardzo ciekawe co piszesz, sam autor tej interpretacji Alan Raven przyznal,ze jednak bylo szare. Jak sie porowna zdjecia to ani jedno ani drugie nie odpowiada ukladowi plam. Ciekaw jestem jak jest na prawde. Ja zrobilem go na szaro.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, skoro sam Raven wycofał się z wniosków zilustrowanych w Ensign 2 znaczy, że niewiele można powiedzieć, poza tym, że był kamuflaż 3 lub 4 odcieniowy

Po krótkiej analizie tego co piszą panowie na innych forumach, prawdopodobnie były to szare..

 

Mnie jednak podoba się ta interpretacja:

 

https://modelshipwrights.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=235820&page=1

 

na PW też coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszecie i w sumie wiadomo, że nic nie wiadomo Pewne jest to, że występował w kamuflażu i tego będę się trzymał. W sumie gdy go kupowałem miałem zamiar wykonać go w kamuflażu jak na pudełku, ale gdy zacząłem oglądać realizacje tego modelu, jakoś strasznie mi on nie podchodziły. Zdecydowanie jakoś bardziej mi odpowiada w odcieniach szarości. Dzięki Hans za linki, przydadzą się

bazylms w takich kolorach będzie Książę Walii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem z tematem. Części są idealnie dopasowane i nie mogę się na nie napatrzeć. Sam plastik jest jest dość ciekawy, bo bardzo przyjemny w dotyku i taki jakby gumowaty Na początek poszła szpachla na łączenie dna z burtami. Łączenie było niewielkie, ale i tak postanowiłem je zaszpachlować

 

009.JPG

 

010.JPG

 

011.JPG

 

012.JPG

 

013.JPG

 

017.JPG

 

018.JPG

 

019.JPG

 

016.JPG

 

Patrzę w instrukcje, a tutaj ławka Musiałem ją złożyć

 

014.JPG

 

015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras moze pokaż to swoje arcydzieło, zamiast bajać nam tu o żelaznym wilku

 

To co Chudy, jednak full hull? Nie to żebym się nie zgadzał prawdziwa statka musi miec dno. Swoja drogą te polery rzeczywiście wydają się dorodne, jakie one maja wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście są one trochę za duże hmmm... Gała podam ci wymiary jak wrócę z pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że same w sobie bardzo fajnie wyglądają Jeśli naprawdę będą tak radzić w oczy, to wymienię je na plastik.

Oczywiście że full hull, pominę już fakt że i tak dam go na wodę, ale przynajmniej poćwiczyę tyranie dna Według mnie robienie okrętu bez dna, to tak jakby robić figurki od pasa w górę, samoloty bez skrzydeł albo pojazdy do lini kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras, to pokaż cużeś ulepił.

 

Polery są za wysokie (z pomiarów na fotach a nie planach, zamiast 1/5-1/6 wysokości kadłuba do lini wodnej mają około 1/4). Jednak nie wymieniałbym ich. Rozważ raczej obniżenie tych podstaw pod nie..

 

W sumie to i tak straszne mikro bździny są, więc szacunek za to Flyhawk je dał osobno. Nie ma co się czepiać za bardzo bo przypomina mi to pewien rysunek satyryczny - w cyrku niedźwiadek jedzie na rowerku na linie i gra na skrzypcach. Na to typ na widowni - "Ale rzępoli! :("

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras poka poka, bajasz i bajasz o tej Najadzie swojej, więc mógłbyś ją pokazać z grzeczności, a że te polery są dorodne to raczej niezaprzeczalny fakt, nie mający związku z pierwszą częścią wypowiedzi. Pytanie tylko czy owa dorodność będzie rzucać się w oczy po dostawieniu na pokładzie całej reszty śmietnika, należałoby przeprowadzić eksperyment wizualny

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatni raz naprawde, jezeli sa za wielkie a sa to bedziesz mial problem z relingami, wiem co mowie. Ja nie oceniam pracy kolegi tylko radze z doswiadczenia z tym modelem. Jak zawsze twoj cyrk twoje malpy, ze o doradcach nie wspomne. Aaaaa, doskonaly ruch z dnem, bez tego i solidnego wzmocnienia duza szansa na banana.

 

Jak zrobie zdjecia to wstawie, zaden problem.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z nich nie zrezygnuje. Bardziej myślę o tym by nawiercic otwory pod nie i dzięki temu je obniżyć. Zrobię dzisiaj przymiarki do relingów i jeśli zejda do 3/4 wysokości relingu to będzie dobrze.

Piotras nie stresuj się, jak bedziesz chciał to wrzucisz fotki, z resztą z ciekawością sam zobaczę co i jak idzie Ci z robotą.

Gała a żebyś wiedział, że zrobię eksperymenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak zawsze twoj cyrk twoje malpy, ze o doradcach nie wspomne.

 

A to jakaś głębsza refleksja ogólna czy to do konkretnych osób?

 

Myślę że z nich nie zrezygnuje. Bardziej myślę o tym by nawiercic otwory pod nie i dzięki temu je obniżyć. Zrobię dzisiaj przymiarki do relingów i jeśli zejda do 3/4 wysokości relingu to będzie dobrze

 

Gud Pojnt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam i paczam.

Dawno dawno temu zlepiłem z Dido tyle, że z papieru.

Polery sOM za wysokie to racja, ale mnie się wydaje ze powinieneś wyciąć plastikowOM podstawę i zastosować tylko element blaszany.

 

I jeszcze zdjęciówka bliźniaczego okrENta Euryalus

Gallery_02_06_Euryalus_1948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment zakończony sukcesem Ściąłem plastyk na którym znajdował się poler, blaszke z polerami umieściłem bezpośrednio na pokładzie, przyłożyłem reling i gra gitara Polery sięgają praktycznie do 3/4 relingu. Jeśli jeszcze nawiercę otwory i wpuszcza delikatnie polery w poklad spokojnie zejdę do połowy wysokości relingów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.