Skocz do zawartości

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

kUtFFica  gdzie ???     :rozga:  

i  kaj  łUtki wżarło  ??

i Łodbojniki zrób krucafuks  :szczerbol:    na razie takie naciągane  3+   :haha:

 

I po co ta agresja ja się pytam, po co!?? :D

kUtFFica może będzie, jak uda mi się jakąś znaleźć. Na swoją obronę będę mieć fakt, że tego typu łajby nie zawsze mialy kotwice.

Lodzie pomalowane czekają na montaż. 

Łodbojniki też bedO :D

Ja tam dałbym sobie 3 -, ale dziękuję :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudyhunter napisał:

I po co ta agresja ja się pytam, po co!?? :D

a może troszku ciut ciut.....  opętał mnie mityczny słowiański wkurw bo mi wczoraj radarowcy zhaltowali prawko na 3 miechy :miecz:

człek się zawsze po szychcie szpieszy do chałupy do żonki przytulić a tu taka dywersja zniecacka przodownikom pracy :haha: 

 

EDIT ---------------

2 godziny temu, chudyhunter napisał:

tego typu łajby nie zawsze mialy kotwice...

eno eno a BHP ? 

przecież maDki z bOMbelkami wozi... jak tak można bez kUtFFicy ? :wow:

Prawilną dziurę chociaż mu zrób   :szczerbol:      poszukam czego, może będę miał jakiś wihajster w tej hobbitowej skali :haha:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, M.A.V. napisał:

a może troszku ciut ciut.....  opętał mnie mityczny słowiański wkurw bo mi wczoraj radarowcy zhaltowali prawko na 3 miechy :miecz:

człek się zawsze po szychcie szpieszy do chałupy do żonki przytulić a tu taka dywersja zniecacka przodownikom pracy 

Tak właśnie się kończy brawurowa jazda maluchem na ręcznym :haha:

 

21 godzin temu, M.A.V. napisał:

eno eno a BHP ? 

przecież maDki z bOMbelkami wozi... jak tak można bez kUtFFicy ? :wow:

Prawilną dziurę chociaż mu zrób   :szczerbol:      poszukam czego, może będę miał jakiś wihajster w tej hobbitowej skali :haha:

 

Tez mnie to zastanawia, ale postaram się coś dorobić, by było poprawnie politycznie 😉

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru i nie będę na ten temat dyskutować, bo widzę, że moja prośba o poszanowanie jezyka ojczystego nie dociera do pewnych osób.Warto jednak przypomnieć, że za mówienie po polsku nasi przodkowie podlegali najróżniejszym sankcjom ze śmiercią włącznie

Jeżeli więc komuś ciężko lub nie w smak używać słów polskich w miarę choćby praiwdłowych,  to przynajmniej wypada uszanować pamięć tych, o których mowa wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, donalyah00 napisał:

Kluzy w obu widać, same kotwice najpewniej leżą na pokładzie dziobowym. 

 

Masz rację! Nie wiem czemu zapomniałem o tym! Jakoś tak zasugerowałem się standardowymi kotwicami, które nawet w mniejszych tego typu statkach występują na burcie. Tak czy inaczej będę musiał je dodać, bo jakoś tak nie do końca podoba mi się bez kotwice na burtach 😉

 

Jeszcze czekam, ale mam nadzieję, że dzisiaj paczka dojdzie. Będzie można zacząć w końcu Grafa robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, M.A.V. napisał:

przecież jest kUtFFica....

666.thumb.jpg.d114f5b77b9a4b9671ea8c73e03460c9.jpg

nawet jakaś zacna ze sztokami giętymi jakby z jakiegoś żaglowca podpie....  :haha:

 

Tak, mi bardziej chodziło o to, że nie ma na burcie, ale tak czy inaczej będzie trzeba coś wyskrobać. Na burcie jednak będzie wyglądała najlepiej 😉

 

Blachy dotarły, więc na dniach będzie trzeba brać się za budowę Grafa

 

h3VnIxX.jpg

hOcVWy8.jpg

OlgF6BV.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza przymiarka blach. W związku z tym, że nie będzie w nich łodzi, postanowiłem wykonać blachy, które zasłonią dziury i dadzą małe urozmaicenie pustych wnęk. Oczywiście jest to mój wymysł nie poparty żadnymi planami, a jedynie wzja mojego szalonego umysłu. Repliki Grafa nie będzie :haha:

 

GcU0Vxk.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2022 o 07:27, Superbe napisał:

bo widzę, że moja prośba o poszanowanie jezyka ojczystego nie dociera do pewnych osób.

Tym osobom wydaje się to bardzo śmieszne...

Jak widzę takie bzdety, to tego nie czytam, bo i po co 🤦‍♂️  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to Mariusz??? Nie przyłożyłeś do planUF??? 

 

Panowie, skorzystajcie z wolności obywatelskich wywalczonych przez wyżej wspomnianych przodków. Nazbierajcie podpisy, zgłosicie projekt obywatelski, aby podobnych mi ZDRAJCUF OJCZYZNY, traktujących pisownię języka ojczystego z przymrużeniem oka, karano ekskomuniką i roSZCZelaniem. Z tym sejmem, może się Wam powiedzie :haha:

 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zajrzy człowiek od święta na forum, ale pewne rzeczy pozostają bez zmian. Panowie, ile to już ta wasza batalia trwa? :glupek:

Chudyhunter, czyli mówisz, że w końcu zaczynasz warsztat tytułowy? :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Ale jak to Mariusz??? Nie przyłożyłeś do planUF??? 

 

NIE I TO Z PREMEDYTACJĄ :twisted:

 

11 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Panowie, skorzystajcie z wolności obywatelskich wywalczonych przez wyżej wspomnianych przodków...

 

 

Panie Gała, chciałbym tylko dodać, że gdzieś na pewno jest już przygotowany dla Ciebie stos, który się ładnie suszy w promieniach słońca i czeka... :haha:

 

7 minut temu, Forest napisał:

Chudyhunter, czyli mówisz, że w końcu zaczynasz warsztat tytułowy? :haha:

 

:haha:A widzisz Panie Forest, wzięło mnie wcześniej na jakieś Grafy sajens fikszony i po 4 latach czas się wziąć za historycznego Grafa :haha:Graf SF szczęśliwie wypłynął na szerokie wody, a teraz czas brać się za prawdziwą robotę :D

Edytowane przez chudyhunter
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie stateczek pasażerski został ukończony. Pozostało dodać kotwice, które powinienem mieć za jakieś 3 tygodnie i zapełnić pokład pasażerami. Do budowy wykorzystałem następujące części:

 

- holowniki Hasegawy

- hips od 0,2 do 1 mm

- różne druty

- części do Titanica Eduarda 1/350

- części do Fuso Flyhawka 1/700

- części do Prince of Wales Flyhawka 1/700

- części do Naiada Flyhawka 1/700

- części do Yamato Eduarda 1/350

- części do Heianmaru Hasegawy 1/700

- koła ratunkowe Eduarda

- bulaje Rainbowa

- łodzie Finemolds

- trochę własnych elementów fototrawionych

- nici Uschi 

- mosiężna rurka

I to by chyba było na tyle :haha:

 

cikv9ub.jpg

k7VNZQM.jpg

UjuOo15.jpg

iRK38HC.jpg

fe6Njsl.jpg

FPcQZhG.jpg

bpOEa6G.jpg

2DU3Upm.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.