Skocz do zawartości

Messerschmitt Me 410, Italeri 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgrzebię następny model, choć w sumie to już jest rozgrzebany. Teraz trochę historii Dobre 15 lat temu jak jeszcze kuzyn też lepił, zdarzało nam się kupować takie samem modele i razem kleić. Tego Meśka mi udało się skończyć a kuzyna trafił do szafy. I tak po 15 latach jak sprzątał strych znalazł go, a że żal było go wyrzucać podrzucił mi. Sentymentalny chłopak jestem więc postanowiłem go spróbować skończyć.

 

o9ibjXgd_o.jpg

 

Plan działania jest taki:

1. Model trochę podmalowany- idzie do płynu hamulcowego.

2.Na nosie brakuje oszklenia. Tu nie mam jeszcze pomysłu jak je dorobić. O ile mały fragment można wyciąć z płytki to z tym większym będzie problem bo jest gięty po łuku. Ma ktoś pomysł jak można je wykonać?

3. Zestawowe łopaty śmigła przydało by się wymienić. Ni jak mają się do oryginału

 

qQ3IYlXy_o.jpg

 

Nie da rady zastosować jakichś od np. Bf109?

 

4. Model planuję wykonać w malowaniu maszyny na jakiej latał viermot killer Rudi Dassow. Z tego co znalazłem w internecie przed śmiercią 25.08.1944 udało mu się posłać na ziemię pięć B-17 i cztery B-24.

 

IqSBvwnX_o.jpg

 

1SvTUasG_o.jpg

 

ZkVsrMER_o.jpg

 

GGVuaja9_o.jpg

 

uQUCyI98_o.jpg

 

SilJ1mK3_o.jpg

 

Nie wiem tylko dlaczego na sylwetce modelu pod kadłubem jest zasobnik z działkami jak na dostępnych zdjęciach go nie widać.

 

5. O ile krzyże, swastyki się jakieś znajdą a nr i pas dorobię z szablonu to z godłem będzie problem. I tu wielka prośba do zaglądających żeby grzebnęli u siebie w kalkomaniach czy nie ma ktoś godła ZG26 bo sam nie posiadam a przydało by się nalepić na silnik...

 

nokjhxM0_o.jpg

 

Model wzbogacę blaszką Parta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Model planuję wykonać w malowaniu maszyny na jakiej latał viermot killer Rudi Dassow. Z tego co znalazłem w internecie przed śmiercią 25.08.1944 udało mu się posłać na ziemię pięć B-17 i cztery B-24.

 

1SvTUasG_o.jpg

 

ZkVsrMER_o.jpg

 

GGVuaja9_o.jpg

 

SilJ1mK3_o.jpg

 

Nie wiem tylko dlaczego na sylwetce modelu pod kadłubem jest zasobnik z działkami jak na dostępnych zdjęciach go nie widać.

Zwróć uwagę jak są pomalowane kołpaki śmigieł. Na zdjęciach są biało-czarno-żółte a te na grafice są czarne z białą spiralą. Na grafice (prawy dolny róg "Modellers note..." ) masz wcześniejszy, czyli taki jak na zdjęciach powyżej, schemat malowania kołpaków wraz z numerami kolorów, oraz informację o braku zasobnika z działkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 2.11.2018 o 15:33, rymulus napisał:

Zwróć uwagę jak są pomalowane kołpaki śmigieł. Na zdjęciach są biało-czarno-żółte a te na grafice są czarne z białą spiralą. Na grafice (prawy dolny róg "Modellers note..." ) masz wcześniejszy, czyli taki jak na zdjęciach powyżej, schemat malowania kołpaków wraz z numerami kolorów, oraz informację o braku zasobnika z działkami.

Co do kołpaków to jak najbardziej zwróciłem na to uwagę, co do zapisu o zasobnikach już nie. Nie wiem jak to umknęło mojej uwadze. Ślepota...

Co do oszklenia na nosie z pomocą przyszło Ferrero Rocher. Prezent udał się podwójnie :mrgreen:                        

QBHGACQa_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 13.11.2018 o 10:10, Moses napisał:

Ramkę z oszkleniem bez problemu możesz kupić w Italeri 
https://www.italeri.com

Dobrze wiedzieć, nie wiedział człowiek.

Przygotowany na podkład. Przeryłem kilka nowych linii, kilka znikło, przenitowałem cały model, przerobiłem kształt wlotów powietrza które były proste za rurami wydechowymi, dorobiłem malutkie wloty przed rurami, dorobiłem światła pozycyjne których nie było na skrzydłach i rurkę pitota, przerobiłem klapy komory bombowej do wersji A1/U2 pod zestaw działek 20mm i dorobiłem lufy działek. Do miniatury dorzucę lufy MG 131 z CMK i adoptuje łopaty smiegieł od Bf 110 z quickboosta. Chyba by mnie krew za każdym razem zalewała jakbym go oglądał z tymi zestawowymi w gablocie :D

76DPK12d_o.jpg

yduv6fVj_o.jpg

7JDE3Qdv_o.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 21:41, panDespota napisał:

Pokolorowany. Trza się za szablony 11-ek zabrać. Ostre przejścia na gondolach silników będę jeszcze uzupełniał plamkami.

t2xx18Zb_o.jpg

Plamki bardzo ładne. Czym malujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że kosztuje mnie ten model coraz więcej nerwów, ale najgorsze już chyba za mną. Malunki głównej bryły zakończone. Psiknąłem jeszcze przed glossem jedenasteczki z szablonów. Wyschnie i działam z kalkami

Reanimacja prima sort. 3mam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GreGG24 napisał:

Plamki bardzo ładne. Czym malujesz? 

Maluje jakąś wieki temu kupioną pseudo Iwatą. Iglica już tyle razy była prostowana że aż dziw bierze że jeszcze nie pękła. Często maluję bez osłony iglicy. Do zakupu nowego aerografu już kilka razy podchodziłem, ale nie mogę do tego dojrzeć. Już pisałem, że jestem sentymentalny. A może to po prostu lenistwo :)

uKdXI4zF_o.jpg

2 godziny temu, spiton napisał:

Bardzo lubie ten samolocik. Malunek świetny. Ponawiam Pytanie o śmigiełka. Zestawowe sa marne...

Już odpowiadam :) Śmigła kupione w

https://www.mojehobby.pl/products/Bf-110G-smigla-ITA.html

Na początku miałem montować same łopaty ale po przymiarkach wydaje mi się, że zestawowe kołpaki są za długie i dziwnie wyglądają w modelu. Jakby były przewymiarowane. Małe porównanie poniżej. Większe kalki położone. Planuję jeszcze położyć napisy eksploatacyjne zapożyczone z Edkowskiego zestawu do Bf 110

DBaUBotm_o.jpg

kvI0anHi_o.jpg

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki despota. Nie znalazł bym bo to smigła od 110. a ja szukałem do 410 ,_) Ale wygladaja super i pewnie pasuja. Kupie sobie. Natomiast kołpaki, sa wybitnie od 110, i do szerszenia chyba nie pasują. Pasowałyby do 210. ale nie do 410.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spiton napisał:

Dzieki despota. Nie znalazł bym bo to smigła od 110. a ja szukałem do 410 ,_) Ale wygladaja super i pewnie pasuja. Kupie sobie. Natomiast kołpaki, sa wybitnie od 110, i do szerszenia chyba nie pasują. Pasowałyby do 210. ale nie do 410.

E tam, mi wyglądają na podobne. Te od Quickboosta są chyba nawet ciut za mało szpiczaste...

latest?cb=20171123230937

Messerschmitt-Bf-110G-Zerstorer-with-the

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olać to ,-)) W każdym razie dzięki za cynk, co to za śmigiełka. Pod wpływem twojego warsztatu, wydobyłem mojego Me-410 z zakamarków szafy, i okazało sie, że jest w nim żywiczna armata 5 cmm. Co oznacza, że zrobie (o ile zrobie) meserszmita z taka własnie armatą. Szukam teraz jakiejs niedrogiej lufy metolowej do tego działka. znalazłem jedna ,ale za ponad 3 dychy...,-)) Najwyżej zrobię z igły, ale to nie najlepsze rozwiązanie, bo lufa przy zamku jest trochę pogrubiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, spiton napisał:

Najwyżej zrobię z igły, ale to nie najlepsze rozwiązanie, bo lufa przy zamku jest trochę pogrubiona.

Zanurz do tego miejsca igłę w jakiejś płynnej szpachlówce, albo czymś... :roll:

PS: Sorki @panDespota za mały offtop...

Edytowane przez Mariucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.