Skocz do zawartości

Handley Page 0/400 Copper State Models 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem przesyłkę z jeszcze ciepłym próbnym odlewem żywicznym nowego modelu Handley Page 0/400 w 48. Będzie on wydany niebawem przez Copper State Models przy współpracy z Melius Manu . Zestaw to prawie kilogram żywicy, blaszka PE, instrukcja i kalki.

Będzie można go zamówić w opcji pre-order w Telford lub bezpośrednio u producenta - Melius Manu.

Patrząc na to jak wyglądają elementy, które mam już u siebie można się spodziewać, prawdziewej bestii - rozpiętość skrzydeł to ponad 60 cm. Z przyczyn technicznych, producent pomyślał na szczęście o uzbrojeniu skrzydeł, zastrzałów i goleni podwozia drutem, co pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek.

Z wypiekami na twarzy zabieram się zatem do pracy...

YnrE6gb.jpg

aRslJGt.jpg

u6LXI89.jpg

FfS63g0.jpg

AnkQwy2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Data wydania planowana jest niebawem. Jak będę miał jakieś dokładne informację to napiszę.

Pierwsze koty za płoty, malowanie drewna i płótna rozpoczęte - standardowa procedura - farby olejne i transparentny pomarańczowy oraz żółty. Staram się różnicować odrobinę elementy konstrukcji i sklejkę. Tak jak sobie na niego patrzę, to kawał bydlaka z niego będzie...

BQgYhAG.jpg
pmKTMgw.jpg
30sgddc.jpg
X5fmRAd.jpg
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 
Jedziemy dalej, większość drewna pomalowana. Teraz będę zabierał się za naciągi wewnątrz kadłuba i drobnicę. 
Nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem fotkę z linijką...

Nz6FYqX.jpg

OMMYlIB.jpg

p1twGhn.jpg

ISXlRqJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Po przygodach z paroma innymi projektami zabrałem się za Krwawego Paralizatora (Bloody Paralyser - tłumaczenie równie eleganckie co Wirujący Seks)
Zmontowałem elementy ogona i dolne skrzydła.
Żeby PC 10 nie było tak mega nudne użyłem szablonów zaprojektowanych przez Jarka Rydzyńskiego.
No dobra - to kawał modelu jest!
Udało mi się ogarnąć mocowanie podwozia i gondoli silnikowych. Przyznam, że miałem obawy ale wydaje się, że dałem radę. Dodałem również nieco syfu. Coraz bardziej zaczyna przypominać samolot - co mnie niezmiernie cieszy 

s1VpYTw.jpg
7Awo3zK.jpg
YHATmU2.jpg
g3Kf1O3.jpg
687K26g.jpg
q97KO76.jpg
a7ILcxq.jpg
gLJVojn.jpg
UAqg2mh.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jadymy dalej...

Naciągi części ogonowej zrobione - projektanci chyba zjadali istotne ilości grzybków podczas procesu projektowania...

Nałożyłem również kalki i namalowałem rondle od masek dołączonych do zestawu.

Kolejny czelendż przede mną - górny płat...
y0bEC3t.jpg
9F66r7k.jpg
nlyolaJ.jpg
OxY2pla.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Panowie!!!

Istotnie model do najmniejszych nie należy...

HP dostał skrzydła i zacząłem też robić naciągi w komorze płatów. W końcu zaczyna to wyglądać jak samolot. Paskudny jak Krystyna P. ale samolot...

nXS9ftA.jpg
54eJpGF.jpg
bnnmZG3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dolnopłat wyglądał lepiej ,-)) Tak, czy inaczej piękna robota. A te szablony na "Plamy" imponujące. Ja by pewnie pociapkał olejami ,_)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.