Skocz do zawartości

MIG-21PFM 1:48 Eduard


KrystianJaw89

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w czym konkretnie masz problem, bo z Twojego posta nie bardzo to wynika.
Zawsze pozostaje wycięcie bardzo cienkich, poniżej 1 mm szerokości, paseczków taśmy maskującej i oklejenie nimi krawędzi obszaru maskowania, potem wypełnienie tego Maskolem i gotowe. Też bardzo prosta choć trochę męcząca metoda maskowania szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z precyzyjnym przycinaniem na krawędziach . Z przesuwaniem taśmy. W mojej opinii  dla człowiek który  robi  pierwszy  model w  życiu  to  raczej nieosiągalne. Chyba, że  robi w dużej skali. Solo to  prosta  metoda dla  osób mających wprawę.  A żeby  nabrać wprawy  trzeba  swoje  spieprzyć. Niestety   eduard  nie  dodaje  sześciu szkieł do  zestawu. Ale to  nie  zarzut. Jest  jeden element , który  można  pociąć, porysować. Chyba  maska to   najmniej ryzykowne  wyjście. BTW  podziwiam  odwogę   Kolegi  i  innych ,że  pierwszy  model  i warsztat , ale  szczerze  , bo czerpię   najwięcej  informacji   praktycznych..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Eduard, w zależności od modelu oczywiście, potrafi tych zbędnych szkieł dorzucić dość sporo. 

I tak jak napisałeś. Żeby się czegoś nauczyć, trzeba też od czasu do czasu coś spieprzyć. 

Oglądając filmiki na YT się tego nie nauczysz. 

 

20190330_135730_0001.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje pierwsze maski na oszklenie robiłem do Me-262 1/48, w takim stylu, jak widziałem na filmikach od Agtom (filmik wstawiam niżej) - przykleić taśmę, ołówkiem zaznaczyć krawędzie, położyć na płasko i wyciąć. Maskowałem w ten sposób z obu stron (niepotrzebnie jak się okazało), wycinając 2 zestawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz :każda metoda  dobra , oby  się  udało.  Kabina Tomcata  to  1/32? Fajnie. Szkoda, że nie 1/8 .Dałoby  się  maskować  papierem toaletowym ? Kinematografia  w służbie promocji.  Prawda warsztatu  niekoniecznie prawdą  ekranu ? Chciałem  zauważyć  ,że Kolega  pytający nie ma  ani  taśmy  , ani  maskolu  . Ale ma  maski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, golf czarny napisał:

Chciałem  zauważyć  ,że Kolega  pytający nie ma  ani  taśmy  , ani  maskolu

Ojej, a model ma? A pincetę? A nożyk? A stół? A ręce i oczy ma? Bo jak nie to też kłopot.
Ja sobie myślę że jak nie ma taśmy maskującej ani Maskolu, to może jednak powinien to kupić, bo pewne minimum co do narzędzi warto mieć, żeby jakoś z sensem modelować. Naturalnie przymusu nie ma, ale bez tego to raczej ciężko mu będzie.

Tutaj druga metoda o której wspominałem: nieszczęsna taśma maskująca, którą naprawdę warto mieć, nożyk, pinceta, wykałaczka i dwie ręce (brak na zdjęciu ale zapewniam że są poza kadrem):

Image5.thumb.jpg.80beac6383d511482c719bde10657762.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to wszystko zależy kto co lubi i na ile może/chce sobie pozwolić. Ja też kiedyś wycinalem maski do modelu B-25 w 1/72 (trillion małych okienek) i Mi-24, ale np masek do MiG - 29 już mi się nie chciało i sobie kupiłem. Teraz już kupuje do każdego modelu, bo w większości nie są to jakieś kosmiczne rzeczy. A czy się da? Jasne że się da, wystarczy tylko popatrzeć na warsztat Mikołaja - wszystko się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.