Jump to content
KrystianJaw89

MIG-21PFM 1:48 Eduard

Recommended Posts

Idź  do Rosmana i kup badyle  do szlifowania  szpon dla kobiet . Są  różne   gradacje. Później  potnij na paski i do roboty . Następnie   to   wyszlifuj  chusteczką do  czyszczenia  okularów  i gitara.. JAKAŚ  NATRYSKOWA SZPACHLA TEŻ MILE WIDZIANA.  POZDRAWIAM 

Posted (edited)

Byłem w Rossmanie;) kupiłem kostki polerskie 😉 poczyscilem;) i efekt widać;) ale kurcze chyba nie będę tego szpachlowal bo boje się że tylko pogorszenie efekt tego co teraz mam;( a model jest fajnie spasowany i fajnie mi to wyszło jak narazie;)

IMG_20190315_142747.jpg

Edited by KrystianJaw89

Tak nie bardzo widać, czy wyszło fajnie. 🙂

Posted (edited)
34 minuty temu, mbrnnr napisał:

Tak nie bardzo widać, czy wyszło fajnie. 🙂

No niby nie widać ale ja jestem zadowolony z efektu;) teraz mam kolejny problem;( nie wiem czy pchać się w otwarte klapy "tych hamulców powietrznych" tak to się może nazywa;) nie wiem czy dam radę to wyciąć;( i czym to wogole wyciąć? I czy dam radę potem to obrobić ladnie aby wkleic te drugie części ;(

IMG_20190315_161559.jpg

IMG_20190315_161604.jpg

IMG_20190315_161623.jpg

Edited by KrystianJaw89

Jeśli nie czujesz się na siłach to ostaw zamknięte hamulce aerodynamiczne.

No jak jesteś z siebie zadowolony, to jest dobrze. Bo o to przecież chodzi...

Posted (edited)

A czy do wycinania może posłużyć coś takiego? Mam taki sprzęcik w garażu i może by nadal się do takich drobnych prac? 

Screenshot_20190316-105748.png

Edited by KrystianJaw89

I tak i nie. Do wycięcia/usunięcia środkowej części jak najbardziej się nadaje lecz obróbka przy samych krawędziach hamulców będzie bardzo ryzykowna. Wystarczy jeden niewłaściwy ruch i masz dziurę lub poszarpany brzeg otworu. Brzegi najlepiej wykończyć pilnikiem, masz wtedy pełną kontrolę nad tym co robisz.

Posted (edited)

Mam pilniki iglaki;) to do obróbki spoko tylko chodzi mi o samo wycięcie;) najmniejsze wiertrlka jakie udało mi się dziś dostać to 1mm nadadzą się? Powinny chyba być

IMG_20190316_135415.jpg

Edited by KrystianJaw89

Da radę. Seria otworków wzdłuż krawędzi, dla bezpieczeństwa tak około 0,5mm od niej, a następnie wiadomo, skalpel i pilniki.

A powiedzcie mi taką rzecz jeszcze. Posiadam szpachlowke firmy tamiya putty basic type. Mogę ją jakoś rozrzedzić? Bo ona jest w miarę gęsta i ciężko będzie mi precyzyjnie ja nakładać w miejsca po tym wycięciu tych klap. Oraz na łączeniach skrzydeł i statecznika pionowego

Posted (edited)

Pierwsza awaria:( powiedzcie mi jak mogę to naprawić? Wiertelka mi troszkę zeszło;( czy zostawić j jak wklejenie to potem zaszpachlowac?

15527598205672471659530318057000.jpg

Edited by KrystianJaw89

Jak wkleisz ten element pod który wycinałeś dziurę to dopiero wtedy będzie można coś zrobić (czyli zaszpachlować), na razie zostaw. 

Najprościej będzie to chyba naprawić tak - wziąć cienki kawałek ramki, taki żeby pasował. Wkleić, poczekać aż wyschnie, odciąć cążkami (jak masz dobre) albo nożykiem nadmiar i ładnie to tam oszlifować.

Posted (edited)

Już wkleiłem element;) jest nawet fajnie;) i jak będę model szpachlowal to zadzpachluje ten brak;)

15527640023196556460280236818052.jpg

FB_IMG_1552769052503.jpg

Edited by KrystianJaw89

A podpowiedzial by mi ktoś co zrobić z tym statecznikiem pionowym? On ma być przyklejony? Czy tylko zamontowany na wcisk? Nie mam pojęcia co z nim zrobić;( tam niby jest szpara ale nie wiem czy ona ma być czy mam ja zaszpachlowac. Aby była tylko linia widoczna

IMG_20190316_222137.jpg

Ale dokładnie o co chodzi, o cały statecznik czy ster kierunku na stateczniku? 

Jak ładnie siedzi i nie wypada i szpara nie jest jak rów marjański to mozesz zoatawić. Ale jak za bardzo lata i szpara jest za duża to lepiej go wklej.

Na butlach zostały widoczne łączenia formy.