Skocz do zawartości

MIG-21PFM 1:48 Eduard


KrystianJaw89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was koledzy i koleżanki;) Dzisiaj przyszła do mnie przesyłka;) Wiem że nie mam wszystkich odpowiednich farbek ale to pierwszy model i chce go zrobić starannie;) kolory napewno nie są dobrane:( ale chce zrobić coś w podobieństwie. Czekam jeszcze na drugą przesyłkę z pilnikami, szpatułką do nakładania szpachli, taśmą maskującą oraz maski;) Mam nadzieję że jakoś ten model będzie wyglądał i nie wyrzucam pieniążków w błoto;) bo żona nie będzie zadowolona;)

IMG_20190228_164332.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpatruję i życzę mile spędzonego czasu przy Ołówku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jutro zacznę coś działać:) narazie przypominam sobie Grę o tron;) a mam pierwsze pytanie. Jak będę składał elementy kokpitu to malować je pojedynczo czy już w całości jak złożę kokpit? I jak bym malował pojedynczo to kleicie pomalowane elementy ? Tym klejem Tamiya extra thin cement? Czy czyściciel z farby? I jak będę nakładał kalkomanie na te elementy to stosować płyn pod kalki?

Edytowane przez KrystianJaw89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KrystianJaw89 napisał:

Jutro zacznę coś działać:) narazie przypominam sobie Grę o tron;) a mam pierwsze pytanie. Jak będę składał elementy kokpitu to malować je pojedynczo czy już w całości jak złożę kokpit? I jak bym malował pojedynczo to kleicie pomalowane elementy ? Tym klejem Tamiya extra thin cement? Czy czyściciel z farby? I jak będę nakładał kalkomanie na te elementy to stosować płyn pod kalki?

ile modelarzy tyle szkół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe części kokpitu pomalowane podkładem;) zaraz będę malował kolorem;) tylko że pędzelkiem;) i mam drugie pytanie. Jeśli nie mam takich farbek aby pomalować tym seledynowym. Jak myślicie jeśli pomaluje kokpit na szaro i naklejek kalkomanie będzie to jakoś wyglądało? 

FB_IMG_1551621184814.jpg

IMG_20190303_144827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tazman79 napisał:

Zmieszanie dwóch kolorów Tamki, niebieskiego i zielonego daje podobny kolor. Numery tych farb mogę podać Ci po 21-ej jak wrócę do domu z dyżuru 

Podaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zbliżony kolor do blaszek Eduard to mix podany w ich instrukcji - Gunze H25+H46, ewentualnie C34 (60%)+C66 (20%)+C80 (20%) Jednak można się spodziewać zmian w kolorystyce, ponieważ Gunze wydało własny kolor do kokpitów rosyjskich - C391.

Ale skoro już kolega korzysta z Hataki, to czemu nie kupić HTK-B047...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez niebieskiego będzie Ci ciężko wymieszać turkus. Nie kombinuj za bardzo. Przecież ten soviet cockpit Blue green jest ważny dla efektu i ozdobi Ci ładnie ołówka.

Jak nie chcesz kupować dedykowanego koloru to chociaż dokup niebieski i umieszaj. Niebieski przyda Ci się tak czy owak do kulistych zbiorników we wnekach podwozia. 

P. S. Pisanie  "tylko kokpit"  na forum to ryzyko.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
9 minut temu, KrystianJaw89 napisał:

Już żona i tak jest ze mnie zadowolona :)

Więc jak kupisz jeszcze jedną farbkę, będzie jeszcze bardziej z ciebie zadowolona.:)

To nad czym się zastanawiasz?:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KrystianJaw89 napisał:

Jedyne rozwiązanie to pomaluje na szaro albo ciemny szary i zrobię z zamkniętą kabiną. Innego wyjścia nie widzę :) Może coś z tego wyjdzie :) A jak będę kleił jakiś drugi model to się jakoś zabezpiecze na takie sytuacje :)

A ja Ci powiem tak. Nie spiesz się. Ja wiem że chciałbyś mieć jak najszybciej skończony model. Też czasem tak mam... ? Ale może zamów jeszcze co potrzeba a teraz skup się na np wnekach podwozia itp 

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszyć się nie śpieszę ale to mój Pierwszy Model :) A mam córkę w drodze :) to nie wiem jak w ogóle będzie z tym Hobby i czy czas mi pozwoli :) Będę chciał aby wyszedł jak najlepiej ale na razie chcę sprawdzić czy w ogóle podołam z tym czymś :)  Nie jestem zaawansowany jak inni użytkownicy tego forum ale na razie postaram się zrobić coś podobnego do Mig-21PFM ale z fajnym wykonaniem :) zobaczymy co mi wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.