Skocz do zawartości

A-4F Sky Hawk - Hobby Boss 1/48


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny temat wyszedł szybciej niż planowałem. Koledzy z klubu wymyślili projekt grupowy na wystawę w Telford. No to będę majstrował coś takiego. 

Qo5sb23g3G2mZyKXzmZ2VMR2IJKy8calidEiPFuF

Dosłownie parę dodatków. 

7Q86gojQxYinOSMmnk6MwACPgUk-2actB-5eAhsI

Takie malowanie 

c_XKIb7fLXqKrW3g9HHW6PJ8fd3-JEBxxC5x5Tku

Trochę już podziałałem. Na razie większość na taśmę, kokpit jeszcze delikatnie rozpycha kadłub, więc trzeba będzie gdzieś podciąć jeszcze. 

ugC1_GMgKfP58r5m6lP0j18ad31OwJaVTRJxkXPY

Edytowane przez bazylms
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

fajny temat będę z ciekawością śledził warsztacik. Od jakiegoś czasu chodzi za mną ta maszynka tylko nie wiem na jaki model się zdecydować ten Hobby Bossa czy z Hasegawy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bazylms napisał:

Czemu smętne? Po prostu bez kamo.

Bardzo trudno jest zrobić model A-4 w takim kamo, który wyglądałby fajnie. Po prostu ten samolot tak ma z tym kamuflażem marynarki. Dlatego dużo fajniej robić jakiegoś agresora, albo właśnie maszynę w locie, nawet w takim szarym malowaniu, wtedy to co innego.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bazylms napisał:

Już zrobione, dzięki za czujność. 

Nie ma sprawy wyczulony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cazador napisał:

Witaj, 

fajny temat będę z ciekawością śledził warsztacik. Od jakiegoś czasu chodzi za mną ta maszynka tylko nie wiem na jaki model się zdecydować ten Hobby Bossa czy z Hasegawy.

 

 

 

Model Hasegawy w wersji M kleiłem. Polecam, większych problemów nie napotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele, wiele lat temu zrobiłem Sky Hawka w tym samym malowaniu (1/72) i jest to jeden z nielicznych modeli, który się zachował w odmętach poddasza do dnia dzisiejszego.

Będę więc z ciekawością podglądał Twoje zmagania.

To drugie malowanie o wiele fajniejsze ale bez garba, a bez niego samolot traci swój cały urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pora powrócić do projektu. I od razu masa pytań.

Potrzebuję pomocy w kwestii pylonów i mocownia uzbrojenia do nich.  Na początek zasobnik bomb MK.82. Mam wrażenine że środkowy element nie powinien tam być. Jednak sam uchwyt ma otwory pozycjonujące w innych miejscach i nie pasują one do elementu przytwiedzonego do skrzydła. Zastanawiam się też czy te "szczęki" mocujące uzbrojenie do pytlonu powinny być gdy nic na nich nie jest zamocowane.

REG3m6TmDBiIJz5yim5Ai2DwEvJaKHh_W9AC3YdT

Dodatkowe zbiorniki paliwa też mają otwory pozycjonujące w złych miejscach jak widać na zdjęciach. Jedynie rakiety AIM-9B wygladają ok. I oczywiście ten sam problem. Zaczepy uzbrojenia powinny być czy mam je odciąć?

Oypb124SWmotJOs5APKDhX407ppfqBSp_ly4KbfC

grpgJ6jZk4VxNeHe4CZ-5oB_-K9oHIX1pLtyUumm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego środkowego elementu w przypadku MER z Mk.82 nie powinno być. 

I nie jestem pewien, czy jakiś scooter by się w ogóle podniósł z sześcioma Mk.82, dużymi zbiornikami i do tego Sidewinderami. Modelarze potrafią nie źle choinki wymyślić, ale nie bardzo ma się to do rzeczywistości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mbrnnr napisał:

Tego środkowego elementu w przypadku MER z Mk.82 nie powinno być. 

I nie jestem pewien, czy jakiś scooter by się w ogóle podniósł z sześcioma Mk.82, dużymi zbiornikami i do tego Sidewinderami. Modelarze potrafią nie źle choinki wymyślić, ale nie bardzo ma się to do rzeczywistości.

 

Dzięki. W kwestii podwieszeń nic jeszcze nie jest na stałe, więc co byś zaproponował? Podoba mi się ten zestaw Mk.82 no i domyślam się że AIM-9B mogą z nimi razem wisieć. Co zatem wrzucić na środkowe pylony zamiast zbiorników?

To właśnie jest fajne w samolocie, że można go obwiesić jak choinke, fakt że merytoryka wtedy leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.