Skocz do zawartości

Jak zdobyć wypraski od producentów modeli


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.05.2019 o 20:33, Solo napisał:

Ja mogę na podobnej zasadzie pochwalić Arma Hobby. Swego czasu na pewnym forum skrytykowałem ich uzbrojenie żywiczne i kilka tygodni później dostałem przesyłkę z ich bombami i pylonami (swoją drogą ciekawi mnie jak połączyli mój nick forumowy z danymi adresowymi). :) Taki miły gest producenta, mile zaskakujący.

Ja bym powiedział, że trochę przerażający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bez przesady. Kiedyś coś u nich kupowałem zdaje się, więc moje dane mieli, a żeby połączyć nick z nazwiskiem z ich bazy danych... Modelarze to nie takie wielkie środowisko, ktoś zna kogoś, kto zna kogoś innego, a ten znowu... Da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniały mi się stare dzieje. Za głębokiego PRL (pod koniec lat 70-tych) ojciec przywiózł mi z zagranicy kilka modeli, w tym Bf-110 z Matchbox-a. Rarytas, bo chociaż zachodnie modele były czasem dostępne w Polsce, to tych ze swastyką nie sprowadzano. Modelowi brakowało oszklenia a kadłub był zapaćkany klejem. Ktos zapewne zaczął kleić a potem oddał do sklepu i sprzedawca po prostu odłożył na półkę. Matchbox do modeli zamieszczał kupon reklamacyjny. Wypełniłem i wysłałem bez większej nadzei. Ku mojemu zdziwieniu, jakiś miesiąc później dostałem paczkę z UK. W środku była ramka z oszkleniem i list z przeprosinami, że samego kadłuba nie mogą mi przysłać. Za to wysyłają inny model jako rekompensatę. I rzeczywiście, w paczce był model Alpha Jet-a. Dla mnie, dzieciaka z komunistycznego skansenu to była rzecz niebywała. Dostać za darmo nowy model i to z zagranicy, od samego Matchbox-a!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 20.06.2019 o 12:58, HKK napisał:

Przypomniały mi się stare dzieje. Za głębokiego PRL (pod koniec lat 70-tych) ojciec przywiózł mi z zagranicy kilka modeli, w tym Bf-110 z Matchbox-a. Rarytas, bo chociaż zachodnie modele były czasem dostępne w Polsce, to tych ze swastyką nie sprowadzano. Modelowi brakowało oszklenia a kadłub był zapaćkany klejem. Ktos zapewne zaczął kleić a potem oddał do sklepu i sprzedawca po prostu odłożył na półkę. Matchbox do modeli zamieszczał kupon reklamacyjny. Wypełniłem i wysłałem bez większej nadzei. Ku mojemu zdziwieniu, jakiś miesiąc później dostałem paczkę z UK. W środku była ramka z oszkleniem i list z przeprosinami, że samego kadłuba nie mogą mi przysłać. Za to wysyłają inny model jako rekompensatę. I rzeczywiście, w paczce był model Alpha Jet-a. Dla mnie, dzieciaka z komunistycznego skansenu to była rzecz niebywała. Dostać za darmo nowy model i to z zagranicy, od samego Matchbox-a!

Wzruszająca historia, która do mnie przemówiła, gdyż także dorastałem w PRL i kupiłem kilka modeli Matchboxa. Popłakałem się ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎17‎.‎06‎.‎2019 o 16:38, Zamir napisał:

Nie wiem czemu mój post zniknął, więc jeszcze raz: tu masz napisane, wystarczy czytać nieco więcej niż ostatni post.
Konkretnie to chodzi o adres mailowy joanna@trumpeter-china.com, Zamir pisał dokładnie jak to załatwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 15:57, DamianosPL napisał:

Miał ktos jakies doswiadczenia z firma Heller

Wypełniłem formularz na ich stronie, zero odzewu, a po 3 tygodniach przyszła mała paczuszka z Francji z brakującymi częściami. Sposób działania jak w Revellu, sądząc po postach w tym wątku.

Edit. Sprawdziłem jak teraz wygląda strona Hellera i wygląda na to, że wyłączyli funkcję supportu po wykupieniu ich przez Niemców. Teraz można chyba tylko przez facebooka.

Edytowane przez oliardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś załatwiał reklamację w RFM ? W zestawie 5023 brakuje ramki B.

Jest szansa na pozytywne załatwienie reklamacji przez ich stronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem formularz na ich stronie i otrzymałem taką wiadomość:

"Hello, we have received your fill out information,
we will soon for you to mail the missing parts    5023-B
Have a good day!"  :jupi2:

Zobaczymy jak długo potrwa realizacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wróciłem z wywczasów, a tu w skrzynce niespodzianka: awizo datowane na 21.08.2019r.

Pobiegłem na pocztę po paczuszkę, w domu otwieram a w środku 2 (słownie: dwie) sztuki brakujących ramek.

Także tego, brawo RFM. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
27 minut temu, Mates napisał:

Ktoś miał do czynienia z Tamiyą?

Mam z drugiej ręki jeden model, ale nabyłem bez oszklenia. Koniec końców coś tam wygrzebię z zakamarków, ale kilku elementów niestety nie mam.

A o jaki model chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
6 minut temu, Solo napisał:

Jeśli pytasz o Tamiyę to podobno można, wystarczy napisać do dystrybutora i wpłacić pieniądze z góry, a oni sprowadzają.

Masz może jakiś namiar na takowego ??? 

http://tamiya.pl/#sp-footer1 

to jest może to ????

Edytowane przez Przemek R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.