Skocz do zawartości

Jak zdobyć wypraski od producentów modeli


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, dostałem już pęknięte albo zarysowane. Wyjątkowego pecha mam do takich owiewek.
Inna sprawa że najczęściej te które dostałem od producenta w ramach reklamacji miały takie same felery, co wskazywało na to że to nie wada produktu tylko jego cecha - patrz wszystkie owiewki do F-16 Tamki, które mają zawsze takie same "rysy" (a w  praktyce są to mikropęknięcia) czy wiatrochrony A-10 Hobby Bossa. W sumie nie warto więc się szarpać.
Ale w kilku przypadkach, np. F-104G Eduarda/Hasegawy czy ostatnio w F/A-18 Kinetica owiewki były fizycznie uszkodzone albo źle odlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Uszkodziłem wlot powietrza w Su-27 od Hobby Boss. Pomyślałem, że spróbuję zakupić nową ramkę. 
Informacje zawarte w tym wątku nie napawają optymizmem... no ale zobaczę co da się zrobić.
Na pierwszy strzał poszło IBG. Na swojej stronie internetowej chwalą się, że są wyłącznym importerem Hobby Bossa w Polsce. Nie wiem czy to dobra ściężka. Jestem ciekaw czy odpiszą i czy będą w stanie pomóc w tej sprawie. 

Jeżeli macie jeszcze jakieś doświadzczenia z Hobby Bossem to się podzielcie :)

Edit: 

Napisałem jeszcze do Joanny: joanna@trumpeter-china.com

Edytowane przez Juffre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W nawiązaniu do ogłoszonego niedawno projektu grupowego mam pytanie czy Ktoś z grona szanownych Kolegów i Koleżanek modelarzy miał do czynienia z firmą Mistercraft (Masterctaft) w związku z brakującymi lub uszkodzonymi elementami Ich modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Slawek_26869 napisał:

czy Ktoś z grona szanownych Kolegów i Koleżanek modelarzy miał do czynienia z firmą Mistercraft (Masterctaft) w związku z brakującymi lub uszkodzonymi elementami Ich modeli?

Ja kiedyś prosiłem o dodatkowe kalkomanie.

Wysłali szybko, bez gadania i z bonusami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja nie w temacie wyprasek, ale również w temacie zdobywania elementów od producenta.

Mam na stanie model Tornado Revella Gr.4 (jeszcze ten wydany w 2015 roku) . Był tam dwie wersje malowania, szara i okolicznościowa z białym statecznikiem. W tym roku Revell zrobiłprzepak tego Tornado pn. "Farewell" z czterema fajnymi malowaniami. Jest w ogóle duże prawdopodobieństwo, że kalki drukował Cartograf.

 

Napisałem wobec tego do Revella w sprawie samych kalek. Odpowiedzieli dość szybko i okazało się, że mogą mi wysłać. Wycenili to w przeliczeniu na naszą walutę na około 30 złotych razem z przesyłką także w całkiem przystępnej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jestem po korespondencji z Italeri w sprawie możliwości zakupu 2 ramek z gąsienicami od T-55A w 1:72 (potrzebuję do Revella na podmianę). Napisałem przez formularz kontaktowy, odezwali się na podanego w formularzu maila, napisali że koszt był by zbliżony do całego modelu (nie podali konkretnej kwoty) i sugerują zakup całego. Macie orientację kto jest polskim dystrybutorem Italeri?  Może mu zalegają potrzebne mi ramki (np. pozostałości z reklamacji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Wrzucam coby nie zginęło, a nuż się komuś przyda.

Mistercraft - należy zadzwonić pod podany na  stronie numer telefonu (komórkowy), a następnie przesłać na tenże numer sms z danymi elementu (nr. zestawu, nr. części i ewentualnie nr. ramki) i danymi do wysyłki. Trzeba się dodzwonić w godzinach pracy czyli zasadniczo przed 14:00. Potem włącza się skrzynka.  Praktycznie element w ciągu tygodnia w domu.

Edytowane przez Baas ArK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
7 godzin temu, halset napisał:

Odkopię temat... czy kontaktował się w ostatnim czasie ktoś z Trumpeterem? Ich podstrona Spare Parts Service nie działa a potrzebowałbym jednej ramki...

https://www.hobbydna.com/products/parts09506 albo jeszcze joanna@trumpeter-china.com

Edytowane przez Zamir
dodanie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Hej, a czy udalo się komuś skontaktować kiedyś z Border Model? Niestety nie odpowiadają na wiadomości na bordermodel@163.com 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.