Skocz do zawartości

matejson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój pierwszy wątek w dziale pojazdów cywilnych. Na warsztat trafiła nowość ze stajni Balaton Model - FSC Żuk. Kilka zdjęć z budowy poniżej...

Skala 1/72  
pi2Lkpg.jpg
yiLEobP.jpg
N1uRxuF.jpg
DxsuuTQ.jpg
CVDurw9.jpg
2P11prZ.jpg
ptcOZWr.jpg
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wybór tematu! Aż zionie kultowością. :D

Wielka szkoda, ze nikt nie pokusił się o wypuszczenie tej maszyny w plastiku, w końcu wersji było sporo, można by trzaskać jedną za drugą ?

A skoro jesteś już na finiszu z montażem :) to od razu spytam- jakie pan robisz malowanie, panie szanowny ?

 

PS zerknij sobie-

http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewforum.php?f=15

 

: 0 )

Edytowane przez LordDisneyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż kusi o jakiegoś złomka, zardzewiałego, ale chyba zrobie coś w klimatach PRLu :) 
Dzięki za linka.

PS z tym z plakatem na temat Aborcji lekko przesadziłeś (przed edycją) .... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" z tym z plakatem na temat Aborcji lekko przesadziłeś (przed edycją) .... :) "

 

- masz całkowitą rację, dlatego też szybko się zreflektowałem i zmieniłem- przepraszam. To nie jest temat do hobbystycznych żartów.

 

To zdaje się na tym forum o dostawczakach padło stwierdzenie piękne w swej prostocie "Albo klasyk, albo auto" :D

Edytowane przez LordDisneyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem świeżutką nowość. Zestaw blaszek firmy FPW Model. Bardzo przydatny zestaw, który uzupełnia zestawową blaszką jak widać na zdjęciach.

Polecam gorąco!
kMjAxbU.jpg
XuBVZH2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie klepią tego w 1:24 i plastiku. Cena 250 zeta za 1:35 to dużo za dużo :D Ale sam model śliczny jak się go już pomaluje,pobrudzi, zardzewi, zmatuje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że takie modele powstają ,szkoda jednak że nasi producenci modeli nie reagują na tzw. modę na PRL .

Cena rzeczywiście jest nieco zaporowa zwłaszcza że model ten w obu skalach ma sporo baboli którym trzeba poświęcić sporo czasu aby zbliżyć się do oryginału .

Buduję tego Żuczka 1:35 i mając tego firmowego w ręku ,chyba łatwiej będzie zbudować go od podstaw .

Nie mniej jednak chętnie podpatrzę jak powstaje jego mniejsza wersja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Andrzej Godlewski napisał:

Fajnie że takie modele powstają ,szkoda jednak że nasi producenci modeli nie reagują na tzw. modę na PRL .

Cena rzeczywiście jest nieco zaporowa zwłaszcza że model ten w obu skalach ma sporo baboli którym trzeba poświęcić sporo czasu aby zbliżyć się do oryginału .

 

Jako nie-specjalista pytam - jakie tam są babole? Bo mi trochę nie pasuje średnica kół, ale mogę się mylić. A sam bardzo się czaję na zrobienie wersji sanitarnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kret69 napisał:

mi trochę nie pasuje średnica kół

No właśnie też mi się koła wydają zbyt duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tutaj wymienić wszystkie detale które dobrze by było zmienić .

Nie mniej w obu skalach brak jest podziału blach na dachu , oraz wtłoczeń na nim .

Zapewne w 1:72 nie przeszkadza brak silnika oraz niewłaściwe jego zawieszenie , że nie wspomnę o samej ramie .

Tyle drzwi powinny być dzielone , choć w niektórych wersjach były odchylane na bok . .

Co do kół dokonam pomiarów i zobaczymy czy rzeczywiście są za duże , choć w 1:35 jakoś to wygląda .

Poza tym jeśli robi się konkretną wersją dobrze jest podpatrzeć w necie jak wyglądała bo zdjęć jest od czorta ?

Zapewne warto przed klejeniem zapoznać się z historią powstanie oraz szczegółami bo czasami jest za późno na zmiany .

nsKcWFY.jpg

Edytowane przez Andrzej Godlewski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
6 minut temu, Andrzej Godlewski napisał:

Tyle drzwi powinny być dzielone , choć w niektórych wersjach były odchylane na bok . .

Ja pamiętam jedną klapę podnoszoną do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem Żuka z klapą dzielona i odchylana na bok , nie mniej już widać że wersji było trochę .

Zdjęcie znalezione w necie , to tylko jeden z przykładów .

yFAqWof.jpg

c5iWr0p.jpg

Edytowane przez Andrzej Godlewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi dzielone góra/dół:

z835870399_3_1080x720_diesel-pierwszy-wlasciciel-dostawcze.jpg.1583de5cba8947473bc6ed0aa23df936.jpg

Drzwi całościowe:
 

pitak-sa-30-jpg-249b6a19aa82f41a,750,470,0,0.jpg

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ ten żuk to przeróbka ,  ewidentnie widać że drzwi są zespolone .

Jak dla mnie jedynie zdjęcia z epoki pokazują jak było , gro żuków miało drzwi dzielone ,a wynikało to stad że łatwo było wykonać fabrycznie wersji z budą brezentową .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,teraz sobie przypominam że tego typu żuka  widziałem jako busa .

Ale w tym przypadku trzeba dodać do modelu światła cofania i przeciwmgłowe , oraz zawiasy których po porostu nie ma,ale to już drobiazg .

Edytowane przez Andrzej Godlewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.