Jump to content
net_sailor

Artyleria WP 1939 z serii FtF 1:72

Recommended Posts

Posted (edited)

Wrzucam zbiorczo zestaw armatek z serii First to Fight. Robione wszystkie na raz zasadniczo z pudła.

Jedynie haubica 100 mm ma poprawione detale (uchwyty przy ogonie, korbki, pocieniony lemiesz) oraz wymienione koła na żywiczne z prawdziwym bieżnikiem.

P1040146.JPG

P1040159.JPG

P1040160.JPG

P1040164.JPG

P1040165.JPG

P1040187.JPG

P1040162.JPG

P1040173.JPG

Edited by net_sailor

Piękne. Są inne w FtF? 155, 105?

Pozdrawiam

Krzysiek

32 minuty temu, krzy65siek napisał:

Są inne w FtF? 155, 105?

Na razie nie. Do kompletu z tego co już zostało wydane brakuje mi tylko 75 mm na kołach DS (robi się) oraz 100 mm na kołach szprychowych, a więc w zasadzie warianty tego co mam. No, ale liczę, że kiedyś jeszcze będą nowe typy dział. 

Jest też niemczyzna, ale poza jedną haubicą Le FH 18 w zasadzie jeszcze się za nią na dobre nie zabrałem. 

Modele ładne, ale niestety kompletnie niezintegrowane z podstawkami. 

Podstawki to zupełnie inna historia. Ja ich po prostu jeszcze nie za bardzo  umiem robić. Najpierw postawiłem nacisk na wykonywanie modeli. Podłoże jest bo jakieś być musi. W dwa tygodnie nie da się odrobić zaległości z 20 lat, kiedy ostatni raz robiłem jakieś pojazdy. Ja w ogóle to zadeklarowany "lotnik" jestem a samolot najlepiej mi się ogląda stawiajac na szybie lub lustrze. Tak, że zajmie mi to jeszcze trochę czasu.

Bardzo fajna kolekcja... Sam mam w planach.
Na razie wziąłem się za pak 40 od zvezdy... Tak na rozgrzewkę

Posted (edited)

Bardzo ładny zbiorek zrobiłeś.

Mnie niestety podkusiło, żeby spróbować flaka i paka , szlag może człowieka strzelić - łamliwy jak nieszczęście plastik i instrukcja, z której trudno cokolwiek wywnioskować. Tym bardziej doceniam robotę, jaką włożyłeś w modele.

PS- i dzięki wielkie za wątek, jakby mnie jeszcze naszło na artylerię W1939, to  będę mógł zamiast męczyć się z instrukcją podpatrzeć, jak to u ciebie wygląda :)

Edited by LordDisneyland

Rewelacja te armatki, gratuluję efektu. Kusisz, żeby tych modeli też spróbować. Czekamy na kolejne. :D

Godzinę temu, LordDisneyland napisał:

Bardzo ładny zbiorek zrobiłeś.

Mnie niestety podkusiło, żeby spróbować flaka i paka , szlag może człowieka strzelić - łamliwy jak nieszczęście plastik i instrukcja, z której trudno cokolwiek wywnioskować. Tym bardziej doceniam robotę, jaką włożyłeś w modele.

PS- i dzięki wielkie za wątek, jakby mnie jeszcze naszło na artylerię W1939, to  będę mógł zamiast męczyć się z instrukcją podpatrzeć, jak to u ciebie wygląda :)

Plastik faktycznie nie jest najprzyjemniejszy w obróbce. Ja część elementów po prostu wycinam ząbkowaną piłką-żyletką. W polskim zielonym wydaniu plastik jest lekko za miękki, jakby gumowaty. Ale idzie wytrzymać.

Z kolei w niektórych modelach nieco powiększona instrukcja znajduje się też w środku gazetki a nie tylko na odwrocie pudełka. Jest więc trochę lepiej jeśli chodzi o jej czytelność. 

W ogóle to się cieszę , że komuś się podoba.

W dniu 30.05.2019 o 18:26, krzy65siek napisał:

Są inne w FtF? 155, 105?

Podczas Babaryby dowiedziałem się od producenta, że powstaje armata 155 mm!