Skocz do zawartości

M54A2 1:35 AFV CLUB


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie golas, bo można dużo fajnych gratów powrzucać na pakę. Dla mnie zakrywanie takiej przestrzeni brezentem to trochę szkoda potencjału modelu ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2021 o 08:47, Stojkovic napisał:

Zawias wykonałem najlepiej jak potrafię i choć pewnie nie jest idealnie ja jestem z niego zadowolony - działa i wygląda o niebo lepiej niż plastik.

Co do reszty narzędzi to możliwe, że podziałam jeszcze z tym co najbardziej razi.

 

 

Ja zazwyczaj elementy do zrolowania uprzednio opalam nad kuchenką lub zapalniczką powoduje to że łatwiej się zwijają. Potem zaczynam zwijanie na dużym wałeczku i tak coraz to mniejszy aż osiągnę wymiar docelowy - czasochłonne ale skuteczna metoda.

Co do kilofa ot kat wywierć tą dziurę.

 

P.s. jak tam bym się martwił, że o zabawę zawiasem to ta listwa trzymająca go do klapy odpadnie - klej jednak nie trzyma tak mocno lepiej lutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie opalałem tych ząbków i może to jest kwestia determinująca to jak będzie się formował zawias.

Odkąd używam Ultra Glue od Mig nie odpadł mi żaden, dosłownie ŻADEN element blaszkowy z modelu, a zdarzy się, że podnosząc pakę chwycę za burtę. Lutowanie wiadomo, że jest dużo silniejszym wiązaniem metalu z metalem i żaden klej tego nie zastąpi.

 

O ile dobrze pamiętam, to ten otwór z kilofa juz dawno wywierciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stojkovic napisał:

Ja akurat nie opalałem tych ząbków i może to jest kwestia determinująca to jak będzie się formował zawias.

Odkąd używam Ultra Glue od Mig nie odpadł mi żaden, dosłownie ŻADEN element blaszkowy z modelu, a zdarzy się, że podnosząc pakę chwycę za burtę. Lutowanie wiadomo, że jest dużo silniejszym wiązaniem metalu z metalem i żaden klej tego nie zastąpi.

 

O ile dobrze pamiętam, to ten otwór z kilofa juz dawno wywierciłem.

 

 

No nie wiem. Ja tego Ammo  miga  kleju używałem też. I do dużych powierzchni klejenia  jest ok. Ale do bardzo małej powierzchni styku na klejeniu wolę jednak lutować, bo detale potrafią odpadać. Super glut też jest zawodny. Co polutowane to polutowane.. Mogę ciągnąć nawet za detal i prędzej się wygnie niż odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakryj cześć paki własnoręcznie zrobioną plandeką, na resztę graty pod sufit. Ja ostatnio pierwszy raz eksperymentowałem z takim patentem z chusteczki i świat stał się lepszy 😁

Jakąś ładną linę nawiń na wyciągarkę 

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 12:26, Stojkovic napisał:

Masz jakieś konkretne chusteczki juz ogarnięte (głównie chodzi mi o najlepiej do tego nadające się faktury)?

 

 

Tak - te z Biedronki, 3warstwowe, zdejmij 2 warstwy. Tylko musisz być baaardo delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Całkiem ładnie to wygląda!

Ja jak robię plandeki, to opracowałem taki materiał, że wklejam warstwę folii aluminiowej pomiędzy dwie warstwy chusteczki higienicznej - nazywam to pawelitem 🙂 Dobrze trzyma fałdy, dobrze przyjmuje farbę (bez prześwitów!) i jest dosyć mocne.

Tu mam taka fotkę demo:

sh09.jpg

 

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endrju napisał:

Nie może się nie podobać 👍.

Kierowca nie miał drzwiczek czy po prostu nie wklejone jeszcze?

A co to za "ramki" w miejscu lusterek bocznych?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Drzwi jeszcze nie włożone - bo generalnie całośc na sucho leży na ten moment bez kleju. Byćmoże będą uchylone - jeszcze nie zdecydowałem. Co do ramek, to lusterka maluję osobno i wkleje je w właśnie w te ramki bo tak miały amerykańskie ciężarówki.

 

 

248094896_375937930978875_8465224000398053329_n.jpg

248586848_375938177645517_1231695568265569905_n.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają dalej. Tym razem na sztywno już przymocowałem budę do ramy, dodałem klosze reflektorowe, zapasowy kanister i taśmę zabezpieczającą pake z tyłu.  Na to wszystko brązowy lekki wash. Nie wszędzie jeszcze zrobiłem obicia. 

20211126_175028.jpg

20211126_181144.jpg

20211126_181157.jpg

20211126_181207.jpg

20211126_181254.jpg

20211126_181321.jpg

20211126_181355.jpg

20211126_181412.jpg

20211126_181430.jpg

20211126_181541.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcień ze zdjęcia powyżej jest bardzo dziwny... A kierownica jest z czarnego plastiku, ale chopaki podczas malowania pojechali po całości... Ale na kierownicy farba by się szybko starła (chyba), a na wydechu wypaliła (bardziej prawdopodobne).

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.