Skocz do zawartości

M54A2 1:35 AFV CLUB


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam prace nad taką "ciężarówą", malowanie pudełkowe, in box można znaleźć w internecie, krótko mówiąc jest bardzo dobrze, producent dał również plandekę  ( i to był główny powód dla którego kupiłem ten model a nie guntruck-a , po za tym to dużo nowszy model, lepiej wykonany, postaram się systematycznie uzupełniać warsztat :) 

Pozdrawiam :)

IMG_20190730_223547.jpg

IMG_20190730_223626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stojkovic napisał:

Będę bardzo dokładnie śledził.

Czy na podstawie in-box-a możesz powiedzieć, czym różni się od tego modelu?

https://www.mojehobby.pl/products/American-6x6-truck-M35A2-2-1-2-ton.html

 

 

Różni się na pewno jakością, po za tym to dwa różne modele, M35A2 to ciężarówka 2,5 tony, M54A2 to 5-cio tonówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, martinello napisał:

M35 to model mający swoje korzenie w 1995 zaś M54 to model z ubiegłego roku.

 

Czy ramki modelu M54 są zapaćkane olejem ?

.... Nie, żadnego brudu na ramkach nie zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolega Michał stracił wenę do tego modelu, a mnie się on bardzo podoba, więc dogadaliśmy się i odkupiłem M54 z tego wątku celem ukończenia go.

Otrzymałem zgodę na kontynuację relacji z budowy w tym wątku zatem sukcesywnie będę to robił w miarę mozliwości po skończeniu innych rozgrzebanych projektów.

Generalnie w samym modelu od zrobienia go prosto z pudła odpychaja mnie dwie sprawy: błotniki i przedni grill - grube i obleśne.

Na rynku dostępny jest zestaw voyagera:

PE35964_04.jpg.b677a401d9ad77b8fec7bb3da93b94ff.jpg

Widać jak ładnie wygląda grill z blaszek i cieniutkie błotniki.

Problem w tym, że sam grill składa się z chyba 20 części które trzeba lutować i jest to niezła męka.

Pytanie czy ktos ma na zbyciu taki zestaw blazek? Ewentualnie jesli ktoś robił Big Foot'a z blaszkami edka to tam tez były błotniki, które pasują bo to ten sam typ paki z tyłu w zasadzie (ja nie widzę różnicy).

Kolejna sprawa to koła - myślałem nad żywicznymi, ale chyba zestawowe nie są tak tragiczne i pójdą prosto z pudła raczej - no chyba że znajdę gdzieś w mega dobrej cenie DEF-a lub PanzerArt.

Tak czy siak model skończę, ale nie zamierzam się śpieszyć z tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki są takie same podobnie jak paka , to wszystko jest klonem wcześniejszych rozwiązań , mających korzenie w autach z  II WŚ :mrgreen: ( zobacz choćby GMC CCKW) i stosowane było też później, aż do pojazdów serii M900 . Co do kółek to zdecydowanie , bardziej polecam te z DEF-a , PanzerArt nie robi ugiętych, mam prośbę czy mógłbyś zmierzyć mi te zestawowe kółka ?Co do blaszek jak nie masz ciśnienia to można je zamówić w każdym większym sklepie , albo bezpośrednio w Hobby Easy ,lub  Lucky Model, co do lutowania to nie lepiej to skleić klejem CA?Trzyma tak samo , a montaż jest o wiele , wiele prostszy( mam modele klejone wiele lat temu i się to wszystko zajefajnie trzyma:D) Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to zmierzę dla Ciebie te koła.

Nie mam ciśnienia na blaszki, ale teraz model jest na takim etapie, że jak zamierzam ich użyć w ogóle to jest ten moment w budowie żeby to zrobić.

Z klejem CA różnie bywa, szczególnie w momencie gdy konstrukcja składa się z kilkunastu blaszek. Ostatnio przyglądałem się metodzie lutowania na tzw. hot-air. Czy ktoś testował takie rozwiązanie w naszej branży z blaszkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Zostałem wywołany do tablicy i z miłą chęcią coś bym pokazał tylko,jest jeden malutki problem, ja ni w ząb nie umiem wklejać zdjęć:oops:. I to tyle .Pozdr. A.

Teraz już nie ma z tym problemu. W poście, tam gdzie piszesz masz pole dodaj grafikę; klikasz, wskazujesz pliki i już. Proste jak drut. Nie potrzebujesz zewnętrznego hostingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
26 minut temu, makinen napisał:

W przypadku MW to proste- zdjęcia masz na dysku. Piszesz post, klikasz na dole „ kliknij, aby wybrać pliki”. Zaznaczasz zdjęcie i gotowe.

No to już nie masz wymówek. Trzech ci wytłumaczyło jak wklejać zdjęcia. Przadszkolak to potrafi.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieco wracając jednak do tematu, to postanowiłem nieco zebrać informacji o malowaniu, bo na samej planszy barwnej od AFV nie ma żadnej informacji co to za jednostka i z którego roku.

Zatem wszystkie trzy malowania związane są z 523 kompanią transportową (stąd charakterystyczne żółte pasy na maskach, które zdaje się były znakiem rozpoznawczym)

afvm54_03a-colorguide.jpg.5f3af2ac3ff82f33c235145f241685db.jpg

Opcja A to ciężarówka nr. 317, 523 Trans Co, 124 Batalion transportowy
Opcja B to ciężarówka nr. 216, 523 Trans Co,   39 Batalion transportowy
Opcja C to ciężarówka nr. 116, 523 Trans Co, 124 Batalion Transportowy

Ja będę robił wersję A ze względu na żółty grill, który moim zdaniem prezentuje się kozacko.

W realu ta ciężarówka wyglądała tak:

raikisan_180914_5b9bb0f235a54-800x449.jpg.97baae2329845916366653e9c17fdf66.jpg

No i sygnalizowana juz kwestia grilla jako odlanego elementu z plastiku. AFV daje coś takiego:

raikisan_180914_5b9bb0ffbd73f-800x533.jpg.14953177fc73aadbddd874e7197454ee.jpg

A w rzeczywistości grubość grilla i jego elementów wyglądała tak:

raikisan_180914_5b9bb1b74c194-800x536.jpg.bcfea3c959be7fed636986f7da5b381f.jpg

Chyba bez próby zblaszkowania tego grilla się nie obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że model dotarł, także oglądam i kibicuje :)  Ten żółty grill naprawdę jest pro  też o nim myślałem gdy miałem jeszcze wene na ten model ?

Edytowane przez MichalZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, w końcu ktoś robi tę ciężarówkę :)

Bardzo mnie ten model interesuje i mam go w planach, więc będę spoglądał intensywnie na warsztacik... Przyłączam się do prośby kolegi Adams M1A1, chociaż ją lekko zmodyfikuję: czy mógłbym Kolegę poprosić o zmierzenie długości resorów tylnego zawieszenia? Chodzi mi odległość między środkami (osiami) osi napędowych.

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wracam do budowy tego modelu. 

Powoli nadgryzłem blaszki i będę się bawił w detalowanie. 

Kupiłem tez dwóch kierowców do tej ciężarówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ożył a już był martwy, to super :super:. Dzięki za zwymiarowanie tych kółek jak ulał pasują do M925:D. Ja sobie zakupiłem , a czy Ty już sobie zakupiłeś bo jest ich do wyboru do koloru :

https://www.mojehobby.pl/products/US-M54A2-Cargo-Truck-Sagged-Rear-wheel-set-Heavy-load-for-AFV-club-1-35.html

https://www.mojehobby.pl/products/US-M54A2-Cargo-Truck-Sagged-Rear-wheel-set-Standard-loaded-for-AFV-club-1-35.html

Tu masz tylne kółka mocno załadowany i tak mniej ,a tutaj dwa typy do przodu wojskowe i cywilne:

https://www.mojehobby.pl/products/US-M54A2-Cargo-Truck-Sagged-Front-wheel-set-2-Military-type-for-AFV-club-1-35.html

https://www.mojehobby.pl/products/US-M54A2-Cargo-Truck-Sagged-Front-wheel-set-1-Civilian-type-for-AFV-club-1-35.html

A co najważniejsze "Moje Hobby" ma je w ciągłej sprzedaży, nie trzeba czekać aż dotrą z Korei , a jak nie mają to zamawiasz miesiąc i są w Martolce czekałem na DEF-a  coś z z pół roku (przez ten zatkany Kanał sueski ) blaszki Voyagera też mają w ciągłej sprzedaży. Także nic tylko brać i robić. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i oglądam  świetnie że używasz blaszek model przez to robi się o wiele bardziej "plastczny",ale   co muszę napisać to te zawiasy tak średnio Ci wyszły, zrobiłeś ten zasobnik na sprzęt saperski i skleiłeś do kupy to dobrze ale zastanawiam się jak Ty to później pomalujesz , no i strasznie razi ta  nie wywiercona dziura na "sztyl" w kilofie, podobnie jak nieobrobione powierzchnie po zlikwidowanych zestawowych paskach na narzędziach. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias wykonałem najlepiej jak potrafię i choć pewnie nie jest idealnie ja jestem z niego zadowolony - działa i wygląda o niebo lepiej niż plastik.

Co do reszty narzędzi to możliwe, że podziałam jeszcze z tym co najbardziej razi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.