Skocz do zawartości

ORP Ślązak - 1/700 IBG


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prezentuję wam ostatni ukończony model z projektu gupowego Polskie niszczyciele klasy Hunt 1/700. Paradoksalnie mając najmniejsze doświadczenie w modelarstwie okretowym oraz zważywszy na fakt iż nigdy jeszcze nie wykonałem modelu w tej skali decyzja o wykonaniu pełnego kadłuba, a co za tym idzie wykonanie dna od podstaw wydawało mi się szalonym pomysłem. Przy jego wykonaniu korzystałem z modelu kartonowego odpowiednio wyskalowanego. Na modelu znajduje się też wiele dodatków - działa główne to Flyhawk, pom-pom - Fine molds, blaszki i elementy papierowe zaprojektowane wykonane przez kolegę Szydercza Gała, jak również cała masa roboty własnej. 

Podsumowując. Moim zdaniem jak na moje umiejętności model wyszedł całkiem przyzwoicie. Jednak elementy są tak małe, że jednak nie przekonałem się do tej skali. Tym bardzije należy się szacunek wszyskim, którzy wykonują takie modele.

OgGzVnKA5dy8bK-DNHbp12BS3pSBXc6vSbKGlX_e

q107Seb6w-O4fM-9FquZy6HQhSf3kOqYsUPREjJY

2vifY588zeeR8-ZZFby_JZUd78dyYlfTfLfpvQ0e

yl9of5qip3sJZrjEhmAVXy94NKtOh9T7Qy69tjY6

-H9iSu5LVWmlxNlMbK4gCqOgD2iUwcq7iSRIl5jW

9nohf2FTaiiHjlC_IbLzUydFVkTcTdY6UNhuUh9m

QJUFaeHwWmGmRO9ZT5wxMF5NCtGwh32s4yJdGXIj

zMz6zDUKR8zikdH8JR8G0Khej-l2HPzJ4Ysui3X0

tYUy9EBwr6PA65Dt1SfIrN12QW1Ip00fjHNutCl5

Mzt26QefOGB1Pkn4tSCxj4088otJxATsDgGm-S4f

jbHJ2R3ufIjnZKNckxDv3ljnGxtbcIQyFxSebAJE

8YoNzZlmN3Z_sraifWiZPAv3vyi2SNd8CMjOf6zh

I fotka dla pokazania skali:

_mgqwdok9aYOlYoLWkinhYceI8bCff2pFX_-nK1v

Edytowane przez bazylms
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest Krzychu, dałeś rade. Pomysł z pełnym dnem to był SZCZał w 10, szkoda że sam na to nie wpadłem :haha:

Fajnie go pocieniowales.  Tej nitki od poluzowanych lin nie da się po Pawłowemu podgrzać kadzidełkiem czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczył Cię ten koleś, ale finalny efekt cieszy oko. Każdy z tych Huntow jest niby taki sam, a jednak u wszystkich wyszedł inaczej. 

Co do dna jak Gała pisał genialny pomysł i teraz chyba wszyscy zazdroscimy, aż się prosi by do pudełek dokladali te kilka grm plastiku wiecej. 

 

 

Edytowane przez Bartosz.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Szkoda że nie dają. Może jak w Telford zobaczą że się da to zmienia zdanie ? Linki się spaprały bo wczoraj jakimś cudem urwałem całą przednia nadbudówkę - chyba klej trzymał na przysłowiową ślinę. Linki to Infini i lepiej z ciepełkiem od nich z daleka. Musiałbym teraz całe olinowanie wyrżnąć, a maszt mógłby tego nie przetrwać. 

Mówiąc prosto - lepiej nie tykać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty, ja generalnie pochodzę z działu pancernego. U mnie czasem sama lufa jest dłuższa od tego modelu. Gdybym działał głównie tutaj, to powiem że pewno bym to rozważał. Jak słusznie zauważył Gała, modele robi się szybciej a i koszt "imprezy" jest znacznie niższy. 

Co się zaś tyczy wielkości to na wyspach sytuacja jest raczej odwrotna. Tutaj im większy model tym większe zainteresowanie wzbudza. Takie "maluchy" przechodzą na stołach wręcz niezauważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie przekonuja działa art. głównej... normalnie nie z tej bajki! 

Trzeba bylo wziąć z Niko... nie te podstawy, nie te maski, że już o lufach nie wspomnę. No i te brezenta na kajakach... rdzawo brazowe? po solonej wodzie raczej szaro biale... Co do wykonania to mucha nie siada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.