Skocz do zawartości

T-34/85 1/35 Zvezda


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Juffre napisał:

Pojawiło mi się kolejne pytanie - malowanie gąsienic. Zastanawiam się czy nie pomalować ich gun metalem od Tamki a następnie stonować świecenie wszelkiej maści pigmentami i washami. Co myślicie o takim podejściu?

 

Ja raczej optuję za wychodzeniem od kolorów brązowych i szarych przy malowaniu gąsienic. To wygodniejsza baza do malowania jakichkolwiek dalszych efektów. Metalizery raczej na sam koniec jako przecierka wystających części. Polecam dark iron od Tamiya, świetny kolor do gąsek. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, dzisiaj drobna aktualizacja postępów prac.

T-34 nabyła obicia, rdzę i zacieki.

image.png.7967d64d6f85f46eff15ebce2f35be45.png

image.png.65cac2a6dc79ff11c3519cc22a7690fb.png

image.png.3e52f1672e78a864ff7b94db2e8d0297.png

image.png.836bc1c4ef64b9b350f6d54c908ec99f.png

Zaraz zabieram się za błoto. Będę testował Dry Mud od AK.

W najbliższej przyszłości wezmę się wykańczanie detali:

- wydech

- elementy przezroczyste

- karabin maszynowy

- pomalowanie i złożenie do końca gąsienic

- drobne wycieki oleju

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spotter napisał:

Niektóre obicia wyglądają na przypadkowe, nie w tych miejscach co być powinny, np. na płycie silnikowej, czy wydechach. Nie wygląda to ładnie. Strasznie jasne na dodatek. Nie przekonuje mnie to.

Zgadzam się z Tobą, nie jestem zadowolony z tego chippingu. Dobrałem złe kolory, następnym razem się poprawię. Ogólnie wyszedł mi bardziej zardzewiały niż chciałem :)
 

Usiadłem do osłon. Wystrugałem coś takiego:

image.thumb.png.fc972a9ffe6bc8981cad3da49f818db4.png

image.png.7641ef2c4a5c511d98a28ea61eba3eda.png

image.png.b8538565fac1ef186c9b51e7b10305b9.png

I te osłony też mnie nie przekonują - coraz bardziej myślę o blachach od Abera. Mam wrażenie że te ramki wciąż są za grube, a ciężko jest wystrugać coś takiego z hipsu
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kzugaj napisał:

A te ramki do nie za szerokie??

Uważam że za szerokie. Próbowałem robić węższe, ale to nie do końca mi wychodziło.

 

7 minut temu, chorąży napisał:

Założysz chociaż "na sucho" gąsienice ?

Tak, będę niedługo zakładał. Urwałem błotniki - gąsienice tam nie wejdą. Jak założę całość to tedy na koniec je dokleję i tak powyginam żeby było dobrze :)

 

 

Edytowane przez Juffre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem takiego, z osłonami przeciw pancerfaustom, pamiętam, że ramki osłon, ich szerokość wychodziła niecałe 2 mm, siatka pasowała z bandaża nasączonego wikolem, ale to były dawne czasy :)  ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie "pancernie" wyglądają te siatki :D,zarówno sama siatka jak rama która  w realu miałaby pewnie 8-10cm szerokości, przy desce to jeszcze OK. ale przy stalowym  płaskowniku to już dużo za dużo:mrgreen:.  Lepiej kup te gotowe od Abera , gwarantuję  że look od razu 500+. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chorąży napisał:

Pytam, bo jestem ciekawy jak to w całości bedzie wyglądało...

Gąsienice będę przymierzał jak mi wyschnie błoto i dół będzie skończony. Wtedy przykleję koła i na nich ukształtuję ostateczny ich kształt. W tym momencie gąski wciąż są w kawałkach.

9 minut temu, chorąży napisał:

Kiedyś robiłem takiego, z osłonami przeciw pancerfaustom, pamiętam, że ramki osłon, ich szerokość wychodziła niecałe 2 mm, siatka pasowała z bandaża nasączonego wikolem, ale to były dawne czasy :)  ..

 

2 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

Strasznie "pancernie" wyglądają te siatki :D,zarówno sama siatka jak rama która  w realu miałaby pewnie 8-10cm szerokości, przy desce to jeszcze OK. ale przy stalowym  płaskowniku to już dużo za dużo:mrgreen:.  Lepiej kup te gotowe od Abera , gwarantuję  że look od razu 500+. Pozdr. A.

Chciałem zrobić coś swojego ze scratcha :) No ale wygląda na to, że będę zmuszony kupić abera. Przede wszystkim nie chce aby osłony zasłoniły większość czołgu. Zależy mi żeby wciąż było widać distressing i chipping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kuchni stoi uchwyt/pojemnik na noże do przechowywania w pionie,  (a w zasadzie 2) wypełnione są one pierwszy pręcikami ok1mm drugi płaskownikami 1,3 mm  sprawdź przypadkiem, czy u Ciebie nie stoją podobne :) jeżeli tak to gwarantuję, ze spasują :) a zapas jest na 100 lat modelowania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Juffre napisał:

 

 

Chciałem zrobić coś swojego ze scratcha :) No ale wygląda na to, że będę zmuszony kupić abera. Przede wszystkim nie chce aby osłony zasłoniły większość czołgu. Zależy mi żeby wciąż było widać distressing i chipping.

Robienie czegoś od podstaw jest chwalebne:mrgreen:, ale musi być zachowanych parę zasad z których pierwszą jest to jakby to wyglądało w rzeczywistości czyli jak ramka tej nieszczęsnej siatki ma 3mm w 1/35 to w realu mieć będzie już 10,5 cm:D, a to nijak do niczego nie pasuje. Poza tym zawsze zachęcam wszystkich do oglądania zdjęć z epoki , mi to bardzo dużo pomaga. Pozdr. A.

Edytowane przez Adams M1A1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Markuz napisał:

W mojej ocenie siatka nie ten rozmiar natomiast rama zdecydowanie za gruba. Pomyśl o wykorzystaniu puszki po napoju.

Dobrze że pozbyłeś się błotników z tyłu. Bankowo wy się gąska nie zmieściła.

Uważasz, że powinienem się ich całkowicie pozbyć? (wiem, że nie wyglądają jak oryginalne :D)

8 minut temu, zipster napisał:

Osłony sproboj lekko powyginac ale nie były takie idealnie płaskie i zmniejsza ramkę o 1/2 i będzie git. Aber tu raczej niekonieczny

Mogę jeszcze spróbować pokombinować z tymi osłonami. Obawiam się niestety, że siatka ma zbyt gęste oczko - mocno przesłania model. Chciałem uzyskać bardziej smukły efekt.

6 minut temu, chorąży napisał:

U mnie w kuchni stoi uchwyt/pojemnik na noże do przechowywania w pionie,  (a w zasadzie 2) wypełnione są one pierwszy pręcikami ok1mm drugi płaskownikami 1,3 mm  sprawdź przypadkiem, czy u Ciebie nie stoją podobne :) jeżeli tak to gwarantuję, ze spasują :) a zapas jest na 100 lat modelowania ....

Niestety nie mam takiego stojaka - zobaczę przy okazji w markecie w markecie. Dzięki za podpowiedź :)

2 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

Robienie czegoś od podstaw jest chwalebne:mrgreen:, ale musi być zachowanych parę zasad z których pierwszą jest to jakby to wyglądało w rzeczywistości czyli jak ramka tej nieszczęsnej siatki ma 3mm w 1/35 to w realu mieć będzie już 10,5 cm:D, a to nijak do niczego nie pasuje. Poza tym zawsze zachęcam wszystkich do oglądania zdjęć z epoki , mi to bardzo dużo pomaga. Pozr. A

Patrzyłem na zdjęcia referencyjne. Niestety nie udało mi się uzyskać takiego efektu. Właśnie ten współczynnik skali robi robotę, łatwo jest przesadzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo zdecydowanie :mrgreen:. Ze mnie ostatnio w pracy się śmiali jak przyniosłem sobie rysunki  z instrukcji pojazdu do przeskalowania w 1/35 , wychodziły mi ułamki różniące się od wymiaru bazowego o setne i tysięczne części milimetra, i koledzy stwierdzili że jestem szurnięty:mrgreen:, 2 dni to robiłem ale mam zrobione .Jakby co to sprawdziłem Ci ceny :siatka z Abera o odpowiednim oku cena 23zł do tego kątowniki z Evergreena 1,5mm  10zł (2szt), lub mosiężne  0,8mm też 2szt. to 24zł, to raczej skórka za wyprawkę prościej będzie kupić gotowca z Abera. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wieżę, siatka naciągnięta jest na stelażu z rurek (moim zdaniem). Stelaż na pancerzu, płaskowniki można by wyciąć z blachy foremek do grilla albo blaszanej banderoli z butelki wina, jest to delikatna miękka blacha chyba zbliżona do cyny, siatka, serwetka plastikowa z supermarketu, będzie to samo co blacha abera.... Wielkość przez proporcje kadłuba teciaka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.