Skocz do zawartości

Nowy H&S Ultra i problemy


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj dostałem aerograf wspominany w temacie i mam z nim 2 problemy:

1. W jednym miejscu pomiędzy końcówką a korpusem ucieka mi powietrze, jest to całkiem wyczuwalny przedmuch, skręcone jest wszystko równo i mocno, nie ma wyczuwalnych luzów a mimo to problem jest.

2. Po puszczeniu spustu od powietrza czasami nie odbija on i powietrze podaje dalej. Jakby zacinał się na jakiejś nierówności wewnątrz czy krawędzi.

Czy to ja coś robię źle że tak działa czy to jakieś wady fabryczne i reklamować? Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1: Zanurz tę część (jak rozumiem połączenie szybkozłączki z gwintem aerografu) w wodzie i zobacz skąd dokładnie leci powietrze. Miałem podobny problem z Infinity, okazało się że powietrze przepuszczała nieszczelna szybkozłączka, szło po gwincie. Wystarczyło wymienić szybkozłączkę.
Ad. 2: Nie odbija trzpień zaworka. To jest bardzo prosta konstrukcja: trzpień jest dopychany do góry prze sprężynkę, gdy spust aerografu nie jest wciśnięty, sprężynka dopycha trzpień i powietrze nie leci. Skoro trzpień się blokuje, wystarczy odkręcić zaworek (ta część aerografu z gwintem, na którą nakręcasz szybkozłączkę) i nasmarować go np. odrobiną oliwki, żeby się nie blokował - to taki żółty, cienki pręcik. Powinno załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, agnar11 napisał:

Powinien być oring.

Jesteś pewien że w ULTRZE? Sam przetarłem oczy ze zdumienia bo nie ma go na schemacie to raz. Dwa, na zdjęciach sklepowych i filmach też go nie ma.  Wszystkie inne modele HS go mają. Co jeszcze ciekawsze to sam O-ring (123190) w opisie w niektórych sklepach stoi, że jest do wszystkich modeli a w innych, że tylko do Evo, Infinity, Grafo itd, BEZ ULTRY. Podobnie jest z zestawami aircap/dysza/igła. :hmmm:

Przy problemie kolegi ppomka o-ring może załatwić sprawę. chyba, że teflonowa uszczelka dyszy nie będzie dociskać do kanału.

harder-and-steenbeck-ultra-parts-1024x52

Edytowane przez Super_Hans
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale istnienie lub nieistnianie oringu w tym miejscu, oraz jego grubość będzie miało wpływ na to jak bardzo końcówka dyszy wystaje ponad powierzchnię osłony. A to ma wpływ na atomizację farby. Ponieważ Ultra jest aerografem z dolnej półki cenowej, być może uznano, że nie ma się co przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ppompka napisał:

Białe uszczelnienie jest razem z dyszą, poza tym w samym air Capie nie ma żadnej uszczelki i chyba nie powinno być wg tego schematu. 

Każda dysza do U/E/I H&S ma tę białą uszczelkę. Co do uszczelki na air-capie, to nie ma jej na nim w samej Ultrze. Co ciekawe na tym samym air-capie sprzedawanym jako część zamienna uszczelka jest. Tak więc w teorii taki air-cap działa poprawnie z uszczelką i bez uszczelki, no chyba że jednak są jakieś różnice w budowie. Na oko jednak ich nie ma, albo ja ich nie widzę (poza tym że air-cap sprzedawany jako część ma odkręcaną koronkę, coś jak Iwaty).

image.thumb.png.924475098b37b9d4bb6462329fff8648.png

Ale wracając do tematu: musisz dokładnie określić gdzie Ci to powietrze wylatuje. Jeśli wylatywałoby gdzieś spod air-capa, to raczej miałbyś ostre bombelkowanie w zbiorniczku z farbą.
Tak czy inaczej, skoro to dopiero co kupiony sprzęt, to ja bym reklamował. Ale wcześniej rozkręć go, obejrzyj czy na pewno niczego tam nie ma podejrzanego, skręć ponownie i zobacz jeszcze raz czy powietrze leci. Taki reset czasami potrafi zdziałać cuda. :)

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solo napisał:

Co do uszczelki na air-capie, to nie ma jej na nim w samej Ultrze. Co ciekawe na tym samym air-capie sprzedawanym jako część zamienna uszczelka jest. Tak więc w teorii taki air-cap działa poprawnie z uszczelką i bez uszczelki, no chyba że jednak są jakieś różnice w budowie. Na oko jednak ich nie ma, albo ja ich nie widzę (poza tym że air-cap sprzedawany jako część ma odkręcaną koronkę, coś jak Iwaty).

Ten po lewej na Twoim zdjęciu jest od Evolutiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Solo napisał:

Każda dysza do U/E/I H&S ma tę białą uszczelkę. Co do uszczelki na air-capie, to nie ma jej na nim w samej Ultrze. Co ciekawe na tym samym air-capie sprzedawanym jako część zamienna uszczelka jest. Tak więc w teorii taki air-cap działa poprawnie z uszczelką i bez uszczelki, no chyba że jednak są jakieś różnice w budowie. Na oko jednak ich nie ma, albo ja ich nie widzę (poza tym że air-cap sprzedawany jako część ma odkręcaną koronkę, coś jak Iwaty).

Tak czy inaczej, skoro to dopiero co kupiony sprzęt, to ja bym reklamował. Ale wcześniej rozkręć go, obejrzyj czy na pewno niczego tam nie ma podejrzanego, skręć ponownie i zobacz jeszcze raz czy powietrze leci. Taki reset czasami potrafi zdziałać cuda. :)

Powietrze ucieka między capem a obudową, dysza jest dociśnięta do korpusu bo nie bąbelkuje. Po uszczelnieniu wałeczkiem z taśmy teflonowej w miejscu gdzie pokazałeś tą czarną uszczelkę na Capie powietrze nie ucieka i maluje się bezproblemowo.

Zastanawiam się czy biała uszczelka dyszy się po paru wkręceniach nie wygniecie o te kilka dziesiątych mm. Wtedy Cap da się wkręcić odrobinę bardziej i problem zniknie, prawdopodobny scenariusz?

 

Edytowane przez ppompka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień aero, albo poproś o rabat . Z problemem można oczywiście sobie łatwo poradzić, ale wada jest wadą i kropka. Dlaczego Ty masz ponosić koszty (czas to również koszt) jej usunięcia?

A poza tym, zamiast bawić się w teflonowe taśmy, po prostu załóż oring o odpowiednim rozmiarze. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będzie degradował się pod wpływem chemii (mocno teoretyczny scenariusz), kup oring z Viton-u albo EPDM. Takie uszczelki kosztują grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ppompka napisał:

Zastanawiam się czy biała uszczelka dyszy się po paru wkręceniach nie wygniecie o te kilka dziesiątych mm. Wtedy Cap da się wkręcić odrobinę bardziej i problem zniknie, prawdopodobny scenariusz?

Uszczelka na dyszy powinna zostać tam gdzie jest i raczej się nie wgniecie, nie do tego jest.
Z tego co napisałeś to mi to wygląda na sytuację, że powinieneś mieć czarną, gumową uszczelkę na air-capie, ale nie masz tej uszczelki. Masz dwa wyjścia: zamawiasz uszczelkę, albo reklamujesz aerek. Ja bym zrobił to drugie, skoro sprzedali Ci aerek bez uszczelki, z air-capem który puszcza powietrze, to jest coś nie tak. Możliwe że dostałeś air-cap taki jak pisałem, który jest normalnie sprzedawany z uszczelką, ale uszczelki zabrakło, nie wiem.
Napisz do sklepu co i jak, na pewno zaproponują Ci rozwiązanie tego problemu, może po prostu wymienią aerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przetestowałem moją nową Ultrę i potwierdzam problem. Ucieka powietrze między aircapem a obudową i też nie mam tam uszczelki. Aerograf kupiłem w sklepie, który bierze towar od Fine-Artu, więc jutro do nich zadzwonię i zapytam co z tym fantem zrobić.

Po dokładnym obejrzeniu aerka, dyszy i aircapu, moje podejrzenie padło na kołnierz dyszy na który nałożona jest uszczelka teflonowa. Mam wrażenie, że ma średnicę ciut za dużą i nie wchodzi w korpus aerografu. To znaczy, wchodzi na tyle, że uszczelka teflonowa już uszczelnia ale blokuje dokręcenie aircapu "na styk" do korpusu. Po skręceniu mam małą szparkę między aircapem a korpusem.

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj to gunwo i kup porządny aerograf. :)  Ale faktycznie, ceny na Ultrę obniżyli i trudno teraz kupić coś lepszego za zbliżone pieniądze. Chyba, że Sparmax-a. Ale nie miałem w ręku, więc nie mogę z czystym sumieniem polecić.

Za nieco wyższą cenę kupisz Procon-a w Japonii. Tyle, że niestety musiałbyś poczekać dłużej na dostawę, tym bardziej w okresie świątecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"It's not a bug it's a feature". Teraz przy zakupie dodatkowej uszczelki będziesz mógł wybrać również dodatkowe akcesoria - takie jak pokrywka zbiorniczka, aircap z wyższych modeli umożliwiający zdejmowanie osłony dyszy do bardziej precyzyjnego malowania czy kapturek pozwalający na mieszanie farby/środka czyszczącego w zbiorniczku :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.