Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, zatras napisał:

 

Wiesz Pawełku ,wedle moich kryteriów ,jak się robi jakiś model, to powinno się zgłębić trochę temat : jak  wyglądał w realu , jakieś jego parametry ,zastosowanie (np.bojowe) itp.

 

To strona : ,,Nowości lotnicze w skali 1/72" , miejsce nie bardzo nadające się do roztrząsania błędów modeli w 48siem i wszelakich innych ,,bubli"

Temat był mocno wałkowany na różnych forach ,przez lepszych ekspertów niż ja ,poza tym nie wiem o która wersje pytasz ; o G-6/AS czy G-10 zakładów Erla ?

Tu masz tak na szybko :

Tak zrobił sobie Edek G-10 Erla 01_fs.jpg.13ae7f9ce730a1ebd66e1842c0ac159a.jpga tak  powinien zrobić  ,do czego Kniaź się przyznał : 24369282_G10ERLANOVBK.thumb.jpg.d59e990131ce2a62efecbfa32826da58.jpg   

Czyli na moje oko za nisko pociągnęli linię bąbla, no cóż, trzeba porównywać modele późnych G z planami...

Edytowane przez RogerM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RogerM napisał:

Czyli na moje oko za nisko pociągnęli linię bąbla, no cóż, trzeba porównywać modele późnych G z planami...

Bardziej proponuje znaleźć zdjęcia: Messerschmitt-Bf-109G10-Erla-JG300-White-13-WNr-151567-unknown-unit-1945-01.thumb.jpg.2e782cb96036c9a806f68cc17e315d2d.jpgMesserschmitt-Bf-109G10-Erla-RVT-Stab-II.JG-chevron-stands-abandoned-unknown-unit-showing-DB605D-engine-1945-01.thumb.jpg.a65dec090c39686b1df396a91dcf476b.jpg

Edytowane przez zatras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nadchodzącym modelu Special Hobby SH72467 DB-7/Havoc Mk.I ‘Intruders’ 1/72 będą polskie malowania, tj. z polskimi załogami. YP-T (BD112) i YP-F (BD121) z 23 Dywizjonu.

 

Link

Edytowane przez Botan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Botan napisał:

W nadchodzącym modelu Special Hobby SH72467 DB-7/Havoc Mk.I ‘Intruders’ 1/72 będzie polskie malowania, tj. z polskimi załogami. YP-T (BD112) i YP-F (BD121) z 23 Dywizjonu.

 

A będzie, będzie:

567268119_SH72467DB-7HavocMk.I.jpg.dc66a48a28d28ef318412ef80d5337eb.jpg

 

1942567302_SH72467_HavocMk.IIntruder_decals.jpg.455fed2d996a1aa8b3db84fca5ee777b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zatras napisał:

Wiesz Pawełku ,wedle moich kryteriów

 

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Wiesz dobrze Krzysiu jakie są moje kryteria

 

No to mamy impas. Teraz trzeba tylko ustalić dla kogo jest forum.

A nie czekaj, może zwyczajnie jak komuś przeszkadzają błędy to je opisze, a jak komuś nie przeszkadzają to je oleje? Tak bez zbędnych przytyków o małej ilości klejonych modeli?

Bo ja na przykład chciałbym znać błędy i jednocześnie samemu zdecydować które mi przeszkadzają. Swoim mózgiem, a nie cudzym.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TM48 napisał:

No to mamy impas

Tutaj nie ma żadnego impasu.My już sobie z Krzysztofem wyjaśniliśmy te kwestie w rozmowie jak to mówią " face to face".

 

5 minut temu, TM48 napisał:

Teraz trzeba tylko ustalić dla kogo jest forum.

Zawsze myślałem że dla wszystkich ale być może byłem w błędzie.

7 minut temu, TM48 napisał:

Bo ja na przykład chciałbym znać błędy

No widzisz a ja mam je gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, TM48 napisał:

Bo ja na przykład chciałbym znać błędy i jednocześnie samemu zdecydować które mi przeszkadzają. Swoim mózgiem, a nie cudzym.

No, Eduard wykazuje się tutaj jakąś wyjątkową arogancją. szkoda tylko, że niektórzy koledzy, tak ochoczo tępiący wszystko co zrobi AH, równie zawzięcie bronią Eduarda. Przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JJ62 napisał:

No, Eduard wykazuje się tutaj jakąś wyjątkową arogancją. szkoda tylko, że niektórzy koledzy, tak ochoczo tępiący wszystko co zrobi AH, równie zawzięcie bronią Eduarda. Przypadek?

 

No, od Eduarda to teraz mogę sobie kupić P-51B z kalkami do trzech maszyn "pl" z blaszkami, maskami i to za nieco ponad 100 zeta, i w dodatku w 1/48, a AH zawsze kombinowała, np., że jak już polskie malowanie to tylko w edycji uboższej..😆 

I za to nie lubię AH, za to że jak się uczyła to rynek lokalny był dla niej "strasznie" ważny, a jak już osiągnęła jakiś światowy poziom to zaczęła ten rynek olewać... 

A teraz to niech się... bez sentymentów, kto ma lepszą, atrakcyjniejszą dla mnie ofertę ten ma u mnie + 😁

 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TM48 napisał:

Nie czytaj o nich i tyle.

 

To też nie czytam.wink3

 

8 godzin temu, TM48 napisał:

Bo ja

Tylko ja,ja i ja.

Nie jesteś sam.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, arhtus napisał:

No, od Eduarda to teraz mogę sobie kupić P-51B z kalkami do trzech maszyn "pl" z blaszkami, maskami i to za nieco ponad 100 zeta, i w dodatku w 1/48, a AH zawsze kombinowała, np., że jak już polskie malowanie to tylko w edycji uboższej..😆 

I za to nie lubię AH, za to że jak się uczyła to rynek lokalny był dla niej "strasznie" ważny, a jak już osiągnęła jakiś światowy poziom to zaczęła ten rynek olewać... 

A teraz to niech się... bez sentymentów, kto ma lepszą, atrakcyjniejszą dla mnie ofertę ten ma u mnie +

Ależ ja się w tym względzie całkowicie z Tobą zgadzam. Chodzi mi raczej o arogancję w stylu: " nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?". Też mnie irytują ceny AH, też kupuję P-51D od Eduarda (ja w 72) , ale zdaję sobie sprawę, że to kwestia skali produkcji i zasięgu dystrybucji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, JJ62 napisał:

Też mnie irytują ceny AH, też kupuję P-51D od Eduarda (ja w 72)

W przypadku Mustanga 1/72 ja takich dużych różnic cenowych nie widzę. Dual combo P-51D Eduarda to ok. 130 PLN. P-51B Deluxe Set AH kosztuje ok 150 PLN. Oczywiście to inne wersje P-51 ale jakieś porównanie można przeprowadzić. Wg mnie, zestawy są na zbliżonym i wysokim poziomie, choć obydwa mają swoje mocniejsze i słabsze strony. Ja wolę Armę, bo ciut lepiej mi się ją składało, ale to już kwestia szczegółów i preferencji. Obiektywnie rzecz biorąc, Eduard daje nieco więcej (blaszki, liczba malowań, opcjonalne części) za nieco mniejsze pieniądze. Z drugiej strony wolę fajne wydruki 3d AH od dość przeciętnych blaszek Edzia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banzai 115 😄 , a trzeba zaznaczyć, że ten wspomniany DeluxeSet od AH to pierwsze tak w miarę znośnie wycenione pudełko od bardzo dawnych czasów... choć i tak drogo 😁

Jak weźmiemy pod uwagę już pojedyńcze zestawy, to wychodzi na to, że za jednego kuca 1/72 od AH kupimy dwa od Eduarda, a żeby było jeszcze śmieszniej to ostatnio kupiłem duala P-51D w 1/48 taniej niż pojedynczy zestaw 1/72 od AH 😆 tyle w temacie cen..

Nie powiem, że Eduard nie popełnia błędów, ale przynajmniej daje zestawy na wypasie i to w baaardzo fajnych cenach.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, arhtus napisał:

Nie powiem, że Eduard nie popełnia błędów, ale przynajmniej daje zestawy na wypasie i to w baaardzo fajnych cenach.

Już na koniec...

Widzę, że jednak CCC górą!

 

/cena czyni cuda/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, arhtus napisał:

o ostatnio kupiłem duala P-51D w 1/48 taniej niż pojedynczy zestaw 1/72 od AH 😆 tyle w temacie cen..

Jak idę do restauracji na steka, to zamawiam steka a nie dwa schabowe bo wychodzi taniej. Choc lubię i jedno i drugie. Oczywiście mogę czekac aż będzie promocja na steki, ale mogę się nie doczekać. Ponarzekać na zbyt wysokie ceny steków też mogę, ale co to zmieni? To tyle w temacie porównań cen różnych modeli w różnych skalach. 😉

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HKK napisał:

Jak idę do restauracji na steka, to zamawiam steka a nie dwa schabowe bo wychodzi taniej.

No tak, ale zjadasz te steki od razu, a nie upychasz trzysta schabowych w tapczanie. 😉

Ja jestem w stanie zrozumieć, że ktoś woli dwa modele za 50.- niż jeden za 40.- bo tapczan taniej zapełni. Tylko ile można o tym pisać? To już ma znamiona nerwicy natręctw.

Edytowane przez TM48
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.