Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, imt napisał:

na dwa lata? 

To chyba mocno początkujący jesteś. :D

Pamiętam jeszcze te czasy, kiedy człowiek dorwał w składnicy harcerskiej jakiegokolwiek matchboxa i cieszył się jak popieprzony. Później celebrował składanie jak jakiś rytuał....

Fakt, jestem mocno początkujący i wręcz wstydziłbym się zamieścić swoją relację z budowy 😉

Ale koniec OT 

Jak myślicie, w jakich granicach będzie oscylowała cena tej Tamki w Rzeczypospolitej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomaszzt napisał:

Mają rozmach.....cytując klasyka. W dodatku "preorder wyczerpany" - słabe to, jeszcze się okaże, że model stanie się mocno kolekcjonerski i trzeba będzie na niego "polować" już w roku premiery. Jaja jakieś.

 

Przez dość długi czas był w niższej cenie. Jeśli była ograniczona ilość sztuk w preorderze (a zazwyczaj tak jest), albo zamówienie do dostawcy musiało zostać zamknięte, to nie rozumiem co w tym "słabego"? Różne sklepy mają różną politykę sprzedaży - jedni zbierają preordery, drudzy wrzucają na stan jak model dotrze od dostawcy z już finalną ceną sprzedaży. Raczej nie spodziewam się, żeby model stał się mocno kolekcjonerski i niedostępny - Tamiya jednak jest jednym z dużych producentów i jej inne modele są nadal dostępne. Możliwe, że to kwestia ceny, bo nie każdy chce wykładać 400-500 zł. na model, a ich modele przeważnie w takim przedziale cenowym funkcjonują, czy nam się to podoba, czy nie. A jeśli nie zadowala Cię cena Tamki, zostaje Meng - nie jest kolekcjonerski, jest ogólnie dostępny, cenowo bardziej przystępny (jakaś połowa ceny Tamki), ale też nie tak samoskładaly jak Tamka, z tego co się orientuję, bo u mnie wciąż czeka na sklejenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wojtu204 napisał:

Przez dość długi czas był w niższej cenie. Jeśli była ograniczona ilość sztuk w preorderze (a zazwyczaj tak jest), albo zamówienie do dostawcy musiało zostać zamknięte, to nie rozumiem co w tym "słabego"? Różne sklepy mają różną politykę sprzedaży - jedni zbierają preordery, drudzy wrzucają na stan jak model dotrze od dostawcy z już finalną ceną sprzedaży. Raczej nie spodziewam się, żeby model stał się mocno kolekcjonerski i niedostępny - Tamiya jednak jest jednym z dużych producentów i jej inne modele są nadal dostępne. Możliwe, że to kwestia ceny, bo nie każdy chce wykładać 400-500 zł. na model, a ich modele przeważnie w takim przedziale cenowym funkcjonują, czy nam się to podoba, czy nie. A jeśli nie zadowala Cię cena Tamki, zostaje Meng - nie jest kolekcjonerski, jest ogólnie dostępny, cenowo bardziej przystępny (jakaś połowa ceny Tamki), ale też nie tak samoskładaly jak Tamka, z tego co się orientuję, bo u mnie wciąż czeka na sklejenie.

Kurka, znowu offtop, ale ja jestem lepszym strzelcem niż modelarzem. Przyszła pandemija, potem niedoroboiony blitzkrieg Włodka. Ceny ammo w Polsce: k..a stary wiem ze to 4x kasy więcej niż było, mało jest, nigdzie ni ma"

W czechach - gdzie wy żyjecie, w tajdze ? Ammo wszelkiej maści wagonami wozić, cena dużo niższa.

Obie sytuacje w tym samym czasie.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wiadomość dla fanów  F-4 Phantom II / w kontekście zapowiadanych  nowych modeli F-4E i F-4G/

Do zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie dołączył McDonnell Douglas F-4E-34-MC „Phantom" II, nr seryjny 67-0260, wyprodukowany w 1967 r. Samolot do oglądania na wiosnę 2023.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, BRAVO112 napisał:

to i Phantomy u nas lataly???

 W Krakowie od wielu lat jest wystawione wiele typów nie związanych z historią polskiego lotnictwa i nikomu to nie przeszkadzało, że muzeum się rozwija. Teraz wszyscy mają problem z Phantomem... Co to będzie jak nie daj boże jakiegoś Niemca z hakenkreuzem sprowadzą 😱

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MIRAGE 5 napisał:

Ciekawa wiadomość dla fanów  F-4 Phantom II / w kontekście zapowiadanych  nowych modeli F-4E i F-4G/

Do zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie dołączył McDonnell Douglas F-4E-34-MC „Phantom" II, nr seryjny 67-0260, wyprodukowany w 1967 r. Samolot do oglądania na wiosnę 2023.

SUPER!!! Choć jeśli "zadbają" tak jak o "23-ciego" czy F-105 , czy też inne stojące pod ' gołym  niebem' to żal już dziś...

Edytowane przez mcrec1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mirage3 napisał:

... Co to będzie jak nie daj boże jakiegoś Niemca z hakenkreuzem sprowadzą 😱

Pikiety, miasteczka namiotowe... trudno się będzie przecisnąć, żeby jakieś sensowne foty porobić zanim sprzęt pod chmurką zniszczeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, mieszkam w Krakowie i często jestem w MLP. Działają na tyle prężnie, że ekspozycje w  hangarach sprzed roku i teraz to dwie różne bajki, na korzyść tego, co jest teraz. Migi pod chmurką ? A gdzie niby mają je trzymać, wybudować hangary, za co ?

Czekaj....miałem czytać posty, nie ćpać  😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nade mną latały, chłopaki z Rammstein. W '89-ym. Ależ to była odmiana po latach, gdy na niebie można było zobaczyć wyłącznie inne sylwetki.

OK, nie u nas, w Hesji. :)

 

MLP to nazwa własna, nie misja. Tak bardzo wątpię, by ekspozycja F-4 (ech gdyby tak jeszcze 'U', po tej czwórce...) stała w sprzeczności ze statutem i zadaniami instytucji, że zupełnie nie chce mi się sprawdzać. Ale tych, którym to spędza sen z powiek - zachęcam. Choć nie przypuszczam, by nawet oni wybierając się np. do Muzeum Książąt Czartoryskich spodziewali się tam zastać wyłącznie te książęta Czartoryskie.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

nie mam problemu z Phantomem w muzeum

myslalem tylko, ze jest to Muzeum Lotnictwa Polskiego

( gdzie jeszcze niestety nie bylem 😞 )

W tym muzeum najcenniejszymi eksponatami są szczątki kolekcji Grubego Hermanna, w większości bez związku z polskim lotnictwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.