Skocz do zawartości

Cougar 6x6 - 1/35 Meng


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. W związku z tym, że do końca roku pozostało niewiele czasu, czas na postanowienia noworoczne :) W nowym roku mam zamiar w końcu zrobić Cougara, który leży w szafie od ponad dwóch lat. Początkowo myślałem o tym, by zrobić go w malowaniu pustynnym, ale doszedłem do wniosku że jest to dość oklepany temat. Pod wpływem magii świąt i corocznego świątecznego repertuaru filmowego ( Kewin sam w domu :haha:) Szklana pułapka 5, postanowiłem że wykonam Cougara w malowaniu w którym wystąpił w filmie. Sama wersja pojazdu trochę się różni od MENGowskiego modelu, więc przeróbek trochę będzie. Na tyle na ile będę w stanie i na ile model pozwoli, postaram się go dostosować do wersji filmowej, więc do tego tematu podchodzę na luźno. Najważniejsze dla mnie jest malowanie i to na nim postaram się skupić.

Co do samych dodatków, to na razie zaopatrzyłem się w zestaw Voyagera. DSC_1618.thumb.JPG.761badf6851c7af3aab1959a459b88c6.JPG

25HeroMRAP1.jpg.cc29ae4562c4ef8be5f51bceb1d482c8.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat i jeszcze lepszy egzemplarz do zbudowania. Tak spoglądając na szybko: będziesz miał wyzwanie, żeby ogarnąć na szybko przedni zderzak od podstaw, na lewej burcie musisz znaleźć miejsce na koło zapasowe, inna konstrukcja wieży i tarczy oraz cała masa pomniejszych szczegółów. Nie widziałem tego filmu, kto tym to jeździł..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mandrivecs napisał:

Świetny temat i jeszcze lepszy egzemplarz do zbudowania. Tak spoglądając na szybko: będziesz miał wyzwanie, żeby ogarnąć na szybko przedni zderzak od podstaw, na lewej burcie musisz znaleźć miejsce na koło zapasowe, inna konstrukcja wieży i tarczy oraz cała masa pomniejszych szczegółów. Nie widziałem tego filmu, kto tym to jeździł..?

Zderzak to jest pikuś. Mnie bardziej bartwi przednia szyba i okna w drzwiach. Wydaje mi się że z tym będzie najwięcej roboty. Przednie błotniki muszą być odrobinę wyższe. Do zmiany są przednie światła, tylne drzwi, ogólnie sporo roboty :) Na szczęście z kołem zapasowy nie będzie problemu. Skrzynie które są na blotnikach można zrobić dwie lub cztery i zestaw oferuje taką opcje.

Co do filmu, to czwórka była już słaba, a piątka to jedna wielka pomyłka. Według mnie to scena w Rosji z Cugarem jest najlepszym momentem całego filmu i po niej należy go wyłączyć :) A kto tym jeździł? Standardowo jacyś źli ludzie :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota idzie i to nie najgorzej. Trochę szlifowania, szpachlowania, dorabiania, szpachlowania i szlifowania :mrgreen: Już wiem, że będę musiał dokupić nowe koła, bo niestety na te zestawowe gumy ciężko się patrzy. Jak na razie wszystko prezentuje się tak:

001.JPG

002.JPG

003.JPG

Przednie błotniki są trochę większe i wyżej osadzone, więc musiałem te zestawowe odrobinę przerobić.

004.JPG

005.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z hipsem i przeróbkami nadal trwa. Cały czas cięcie, klejenie, szpachlowanie i szlifowanie. Cougar dostał nowe drzwi, ramy okien drzwiach i przednie ramy okien. Nie wiem czy nadal jest skromnie i elegancko :haha:Są pewnie jeszcze miejsca które trzeba przeszlifować, ale to później, najpierw pójdzie podkład, a jak sie okaże że jest lipa, to dalej szpachlowanie i szlifowanie :)

008.JPG

009.JPG

010.JPG

011.JPG

013.JPG

014.JPG

015.JPG

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chopy za miłe słowa :piwo: Na razie robota jest prosta, tylko dużo czasu zajmuje przerabianie, lub dorabianie czesci. Zobaczymy jak wyjdzie z malowaniem, bo może się okazać, że cały efekt pójdzie się walić :) Muszę sobie prześledzić kilka warsztatów i z pewnością będę miał do Was jeszcze sporo pytań :)

Kryspacz, tak, ze zderzakami będzie sporo roboty, a zwłaszcza z przednim. Muszę pomyśleć z czego zrobić te dolne rury. Tylny będzie o wiele łatwiejszy. Muszę jeszcze dorobić okna w dachu i oczywiście cała wieżyczke, bo jest zupełnie inna. No nic, jeszcze sporo plastiku, szpachlą i kleju na to wszystko pójdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki do takich rzeczy nie polecam. Zarówno mosiężne jak i miedziane są cienkościenne, więc przy próbie gięcia zdeformują się ( rozpłaszczą ) na łuku. Profil okrągły Evergreen, Plastruc - dobierz średnicę, podgrzej miejsce gięcia suszarką ( najbezpieczniej ), zapalniczką ( wysoce ryzykowna metoda ) i po zgięciu zostaw do wystygnięcia. Będziesz musiał sobie zrobić szablon do wygięcia dwóch takich samych  ( płytka polistyrenowa, naklejana jedna na drugą do wysokości/średnicy profilu, wyszlifowana w kształt wyginanej belki, pomniejszona o dwukrotną średnice profilu ). 
Generalnie prosta praca, tyle że czasochłonna :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.