Skocz do zawartości

Cougar 6x6 - 1/35 Meng


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Super_Hans napisał:

I tak sobie dlubiesz powiadasz... :piwo:

Jaka średnica tej rury ma być? 

A tak na chwilę wyrwalem się z wodnego świata :)

Jeśli chodzi o średnicę to jeszcze nie wiem. W pierwszej kolejności powstanie zderzak i dopiero do niego odbiorę średnicę rurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach został przygotowany pod wycięcie okien, więc zabieram sie do roboty. Przy okazji zamieszczę kilka fotek z budowy zderzaka. Pozostało jeszcze trochę szpachlowania, szlifowania i oczywiście wykonanie orurowania, więc na razie wygląda niczym z Mad Maxa, a docelowo będzie jak w szybkich i wściekłych :haha:

016.JPG

017.JPG

018.JPG

019.JPG

020.JPG

021.JPG

022.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, makinen napisał:

Cieszy mnie tempo i jakość. Śledzę uważnie nadal.

Tempo? Mam wrażenie że idzie to jak krew z nosa. Zderzak się robi już 5 dzien. Oczywiście w między czasie jak szpachla schnie, to robią się inne rzeczy. No ale ważne że do przodu :) Niedługo będzie trzeba fuknąć te wszystkie przerabianie miejsca podkładem, by zobaczyć co jest do poprawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wkradł się mały przestój, ale już dalej ruszam z tematem. Udało mi się dokończyć przednie okna i wykonać zmodyfikowane drzwi. W standardzie obie połówki były tych samych rozmiarów, a tutaj jak zwykle wszystko na odwrót. Nawet drabinka, która oryginalnie jest po prawej stronie drzwi musi być przeniesiona na lewą stronę. Z większych modyfikacji pozostał do wykonania tylny zderzak i osłona wieżyczki.

023.JPG

024.JPG

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kryspacz tak, to ramka od cougara. Było z tym trochę zabawy. Początkowo próbowałem giąć na ciepło, ale wychodziło strasznie lipnie. W końcu postanowiłem, że wygięty fragment wykonam z trzech elementów, dodam odrobinę szpachli i wyszlifuje nadając odpowiedni, końcowy kształt. Jakoś się udało. Muszę jeszcze dorobić oświetlenie na zderzaku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że sam zachwyt ? - wyciągarka i/lub zderzak nie sa zbyt cofnięte? - na zdjęciu oryginału od frontu wydaje się być niemal zlicowana z atrapą chłodnicy?

Edit: może nie, jednak chyba tylko sama atrapa jest wpuszczona znacznie głębiej w maskę?

 

maska.jpg.ffdd218bd1895a8a443102a8e9d246fc.jpg

Edytowane przez kryspacz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryspacz, jakby były same zachwyty, to też byłoby coś nie tak :D Chyba muszę Ci przyznać rację. Początkowo bałem się że za płytko ją osadzę, a chyba wyszło odwrotnie. Tak czy inaczej podwozie na fotkach jest cofnięte o jakieś 1,5 mm, więc cały zderzak też o tyle pójdzie do przodu. Będzie trochę lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki makinen! :piwo: ale jak to mawiają, nie chwalmy dnia przed zachodem słońca :) W zasadzie to pozostała mi do wykonania wieżyczka, a reszta elementów wymaga dopieszczenia. Co do malowania Panowie, to będę miał do Was dużo pytań. Szkoda byłoby to wszystko spieprzyć kiepskim malowaniem, ale to później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kryspacz napisał:

może nie, jednak chyba tylko sama atrapa jest wpuszczona znacznie głębiej w maskę?

O i to by było chyba to! Wcześniej jakoś tego nie zauważyłem, ale rzeczywiście atrapa jest głębiej wpuszczona niż w modelu Menga. W sumie jest to na tyle prosty element że można go przerobić. Wytnę atrapę chłodnicy i jeśli się uda to wpuszczę ją głębiej w element z którego ją wyciąłem, a jeśli nie to wstawię ją w kawałek hipsu. Do fotki żle spasowałem elementy i jest przerwa przy chłodnicy, tak więc dodatkowo tym zyskam 1,5 mm i powinno być cacy :)

Widzisz Kryspacz, ta wersja filmowa jest pełna takich drobnych przeróbek/smaczków i jak ruszysz jedno albo jak chcesz zrobić tak jak powinno być, to się okazuje, że kolejne elementy nie pasują i lawina rusza, bo później to już wychodzi na to, że nic nie pasuje z zestawowego model.

Dzięki za czujne oko :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, M.A.V. napisał:

chudyhunter - Ty tutaj ??   :szok:

jak na "lewiznę" dłubaną po godzinach na tyłach szczecińskiej stoczni to wychodzi konserwa na kołach prima sort  :super: :szczerbol:

To nie jest dział okrętówy??!!!:szok:kuźwa, gdzie ja żem dopłynął :hmmm::haha:

Dzięki dzięki. Kocur leżał od dłuższego czasu w szafie i się kurzył, więc postanowiłem się zabrać za niego. Przy okazji to taka mała duża odskocznia od mikro szczecińskiego świata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Zwłaszcza, że ten Cougar nie jest Cougar !! Pojazd ten został wykonany w Budapeszcie na prośbę ekipy filmowej w warsztacie Szalai Dakar Team !!
https://videa.hu/videok/origo/jarmuvek/igy-keszultek-a-die-hard-origo-video-autos-olvasnivalo-OLbTy1jJcQndGfdB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.