Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, letalin napisał:

Syria

Faktycznie, Syria i Egipt miały takie same znaki do 1980, potem Syria dodała gwiazdki

Syryjskie Siły Powietrzne

Egipskie Siły Powietrzne

 

Ciekawostka jest taka, że błędne znaki syryjskie są we wszystkich trzech książkach: "Samoloty '85, '90 '94" mimo iż Syria i Egipt są pokazywane oddzielnie.

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzes napisał:

Faktycznie, Syria i Egipt miały takie same znaki do 1980

Może dlatego, że przez jakiś czas były jednym państwem, a potem zmiana nie była priorytetem, bo wróg u bram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kolegi dostałem taką pozycję:

DSC_0919.thumb.JPG.2274a2ad04699bd3fee46ab1d0a11434.JPG

 

DSC_0922.thumb.JPG.afa0cc9a82657df50185ec93d60abd35.JPG

Książka okraszona całkiem sporą ilością zdjęć z autorem w roli głównej

DSC_0923.thumb.JPG.4d75dc4b9c6af274d093ef3deac88596.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes dzięki, podbudowałeś moje ego🙃👍😎

Nie sądziłem, że ktoś na tym forum może liczyć się z moimi opiniami.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jmx62 napisał:

Mam, warto przeczytać👍

 

Godzinę temu, barszczo napisał:

Też mam, świetna książka :D .

No to będzie trzeba znaleźć jakiegoś Szczodrego Kolegę, albo spróbować gdzieś :pif:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, barszczo napisał:

O widzisz, tego nie czytałem :super:.

Z tego co udało mi się sprawdzić na necie :lama:, to Kolega Nas tu okłamuje pisząc że nie czytał "Skrzydlatych lat" czytając "Podniebne lata" :rozga:

Według mojej kwerendy internetu wychodzi na to że "Podniebne lata" to pierwsze wydanie książki z 1974, natomiast "Skrzydlate lata" - drugie z 1999r

 

PS

Mogę się mylić 100% pewności nie mam :flaga:

Edytowane przez Slawek_26869
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Według mojej kwerendy internetu wychodzi na to że "Podniebne lata" to pierwsze wydanie książki z 1974, natomiast "Skrzydlate lata" - drugie z 1999r

Czyli nie czytałem, a czytałem :szczerbol: . Wszystko jasne :haha:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dopisałem, mogę się mylić, najlepiej by było jakby Koledzy: Grześ i KRYSTEK, zapodali spis treści:czytaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Z tego co udało mi się sprawdzić na necie :lama:, to Kolega Nas tu okłamuje pisząc że nie czytał "Skrzydlatych lat" czytając "Podniebne lata" :rozga:

Według mojej kwerendy internetu wychodzi na to że "Podniebne lata" to pierwsze wydanie książki z 1974, natomiast "Skrzydlate lata" - drugie z 1999r

I tutaj kolego jest w błędzie, to są zupełnie inne książki.

W książce z roku 1974 ciężko opisać swoje pożegnanie z mundurem z roku 1976 oraz pracę w ZUA w latach późniejszych.

KRYSTEK.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KRYSTEK napisał:

I tutaj kolego jest w błędzie, to są zupełnie inne książki.

W książce z roku 1974 ciężko opisać swoje pożegnanie z mundurem z roku 1976 oraz pracę w ZUA w latach późniejszych.

KRYSTEK.

 

 

Wysoki Sądzie przyznaję się do błędu i proszę o łagodny wymiar kary.

Nie czytałem niestety żadnej z nich, a w necie musiałem natrafić na jakiegoś "zbuka", który wprowadził mnie w błąd.

Mea Culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na powyższe spisy wychodzi na to że w jakimś stopniu obie książki się pokrywają, a wydanie z 1999 jest rozszerzone o późniejsze wspomnienia:hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotacja w  książce z 1972:

"W skład tomu wchodzą m. in. teksty opublikowane w książce J.Mizery "w peryskopie lotniczym" (wyd. Poznańskie 1972)"

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Sea Kinga - ten żółty plastik! Chyba w 1993 roku go kupiłem, czy jakoś tak i patrzcie - do dziś nie dałem rady zbudować... Jak ten czas leci!

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A dzisiaj 2 kolejne vintage i kilka nowszych, ale w pakiecie więc nie było wybrzydzania 😉

Bf109.thumb.jpg.8806a6f10a2d49aa9f71551316504676.jpg

Jak ktoś chętny z rozsądną propozycją na ICM Academy i nowszego Airfixa pisać na pw.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.