Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Tak było, 2 zestawy- w tym drugim, przynajmniej jak dla mnie nie osiągalnym, był haraczan ,spit,  karaś i coś jeszcze ale nigdy nie udało mi się go nabyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,  że były 2 zestawy po 5 .Samoloty w środku się nie powtarzały. Generalnie jednoplatowe były w 1 pudelku . Poza tym niektóre były sprzedawane w pojedynczych pudełkach ( na przykład ja mialem spada  ) .

 

Delikatnie zasugeruje , że kwestia ta była omawiana w tym wątku przynajmniej raz, a może i więcej.   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Greif napisał:

w tym drugim, przynajmniej jak dla mnie nie osiągalnym, był haraczan ,spit,  karaś i coś jeszcze ale nigdy nie udało mi się go nabyć...

A ja z kolei miałem tylko ten...

 

Tak dla przypomnienia:

859927793_Mikro-144-Zestaw1.jpg.9b3f7a168bdc1ac3ad4f7339f0d64782.jpg

324611908_Mikro-144-Zestaw2.jpg.5137d3bfba0c71fa08169674992b2e84.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, merlin_70 napisał:

Dzięki za czujność. Mój błąd,  oczywiście Poteza. 😒

Zareagowałem, bo kiedyś miałem modelik Mikro bez opakowania, w woreczku tylko, już z produkcji Sp. Domet, która przejęła formy z ZTS i nie wiedząc co to za samolot wg projektanta, zidentyfikowałem go jako SPAD 61, a to był Ansaldo Balilla:) Hurricane też wyglądał raczej jak Proctor, więc pomylenie SPADa z Potezem, czy Balillą nie wydaje się niczym dziwnym. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 22:41, BRAVO112 napisał:

nie chcieli ze mna rpzmawiac, to.... a do prl-u to juz nie pasuje...

widzial/ mial to ktos?? Heller? 

Alpha.jpg

ZTS Plastyk w swoim czasie miała w ofercie kilka modeli izraelskiej firmy Starfix. Były to min model samolotu myśliwskiego Northrop F-5E Tiger II oraz śmigłowiec CH-53. Z racji tego, że modele Starfixa były obecne w ofercie polskiej firmy to stawiam na to, że i Alpha Jet pochodzi z produkcji Starfixa. Model ten został wprowadzony na rynek w roku 1979 a więc to będzie również model zaliczający się do modeli vintage. Hellera raczej nie brałbym pod uwagę ponieważ ZTS Plastyk z tą firmą nie współpracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "ulep" miał debiut niemal w tym samym czasie, co P.11c z Siedlec. Coś tam się działo pod koniec komuny, ale z tego co wiem, żaden kolejny "ulep" z tej wytwórni się już nie pojawił. Może stracili zainteresowanie, a może nie dali rady w nowej rzeczywistości. W każdym razie jakaś stracona szansa na polską wytwórnie w rodzaju Eduarda, który też zaczynał na podobnym poziomie, a potem w ciągu dekady stał się poważnym graczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Greif napisał:

a do mnie w drodze
331931706_1164153750928929_5013236749737124902_n.jpg.5cc97fd981809cc050e1daf85aa9e5aa.jpg
PZL 24 to pamiętam jako straszny ulep ale co tam za 25pln nie będę marudził :)

Ło rety, na tego PWS-a to poluję już od dłuższego czasu. Brakuje mi mi go do kolekcji samolotów szkolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, Wy nie macie co robić :hmmm:, tylko siedzicie przed kompem i takie fajne perełki wynajdujecie :benc:.

Ja nie mam szczęścia, a może i cierpliwości; na pewno nie za wiele czasu na "modelowanie" a co dopiero na :snajper: na takie  CUDEŃKA :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopernik chyba jest na urlopie, daaaawno nic nie pisał. 

A temat jakby powoli umiera czy co? Chyba nie wszystko o starociach już napisaliśmy.

To ja wrzucę parę wynalazków z portali aukcyjnych(zdjęcia nie są moją własnością ani też modele nie są moje).

Nie licząc Oxforda to pozostałe miałem w zamierzchłej przeszłości.

Wszystkie wspominam bardzo miło.

Niestety do dnia dzisiejszego nie ostały się😡

 

1250.thumb.jpg.58.jpg

1250.thumb.jpg.58r.jpg

1250.thumb.jpg.58rf.jpg

1250.thumb.jpg.58rf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

To ja wrzucę parę wynalazków z portali aukcyjnych

A już myślałem, że byłeś na zakupach.

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

A temat jakby powoli umiera czy co?

Temat jeszcze ten nie umarł, póki my żyjemy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Grzes napisał:

A już myślałem, że byłeś na zakupach.

 

Ło Panie, chciałbym.

Chociaż ten Migacz był bez kalkomanii. Niby są dostępne ale to już nie to. Co oryginał to oryginał, cokolwiek miałoby to znaczyć. Z przesunięciem kolorów, pożółkłym filmem i ... błędami merytorycznymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.