Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja raz spróbowałem wymiany. Niestety, trafiłem na prawdziwego ruska. Wymieniliśmy ze 3 listy i ja głupi 7 klasista wysłałem mu 11 i Iskrę z Siedlec a on mi nic. Nawet na list już nie odpowiedział.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuuudzie nie zaczynajcie kolejnej nagonki. Co za różnica, "prawdziwy rusek" czy innej nacji, jak oszust to oszust i tyle.

Ja w ogłoszeniach na jednej z ostatnich stron "Modelarza" LOK (jakaś połowa lat 80tych) znalazłem ogłoszenie jakiegoś gościa z Wałbrzycha, wysłałem swój towar i w zamian dostałem g...o.

Co, miałem jechać z B.P. prawie 700km żeby go znaleźć i mu nawtykać albo "michę wyklepać"? Za parę groszy?

A nazwisko miał na ...ski czyli nasz a nie ruski.

Po co nam kolejna wojna? 

Powspominajmy lepiej o udanych transakcjach wymiennych typu: "my wam węgiel, wy nam banana"🍌

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, giberes napisał:

:?:

Czyżbym Cię zaintrygował?

 

2 minuty temu, jmx62 napisał:

Powspominajmy lepiej o udanych transakcjach wymiennych typu: "my wam węgiel, wy nam banana"🍌

Chyba: My wam lokomotywy, a wy od nas węgiel :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kopernik napisał:

Ja raz spróbowałem wymiany. Niestety, trafiłem na prawdziwego ruska. Wymieniliśmy ze 3 listy i ja głupi 7 klasista wysłałem mu 11 i Iskrę z Siedlec a on mi nic. Nawet na list już nie odpowiedział.  

Do mnie napisał, ogłaszałem się kilka razy w Klubie-Iskra, ktoś zza wschodniej granicy, nie pamiętam z jakiego regionu i zapytał, czy znam Roberta z mojego miasta, który mu nie wysłał obiecanych modeli. Roberta znałem. Zapytałem co i jak. Miał sporo modeli NOVO ze wschodu i stwierdził, że to element zemsty za zagarnięte Kresy  i nigdy nic nie wysyła do Rosji. Tak więc zostałeś pomszczony wielokrotnie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał B napisał:

Przyznać muszę, zaintrygowałeś mnie 😎

Zastanawiam się co Cię tak zaintrygowało, braki w mojej wiedzy lotniczej, czy psikus  korektora Google/Androida albo innego tego typu programu. Chyba nie pomyślałeś, że to moje przepalcowanie? 😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, merlin_70 napisał:

Jak 3 byl popularny bo w TBiU wyszedl jako pierwszy z jaków,  źródła go pokazywały jako najlżejszy,  najlepszy , to i emocje wzbudzał.  Ja go jako model zobaczyłem dopiero po 1990 roku jako chyba przepak smera albo byl to już Heller .

ja jeszcze przed TBiU przeczytałem Tygrysa o Normandie Niemen. A malowanie Jaka-3 wybralem z TBiU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, giberes napisał:

@letalin, więc też znałeś ruska vel Roberta.

Strach coś w Niemczech zamawiać, bo mogą tak samo myśleć😲

W tym wątku są Niemcy z NRD i RFN. Ci z NRD są dobrzy. Dzięki nim mieliśmy w Składnicy Harcerskiej modele Plsticart 😁. Niestety, byli i ci źli, z RFN. Oni tylko okazjonalnie i to za dewizy zaopatrywali nasz rynek w modele. Doprecyzuj, których masz na myśli ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Endrju napisał:

Zastanawiam się co Cię tak zaintrygowało...

Zgaduję, że sarkazm i ironia nie są Ci obce 😉

 

1 godzinę temu, Endrju napisał:

Chyba nie pomyślałeś, że to moje przepalcowanie? 😀

...a w tej kwestii, to nawet nie chcę wiedzieć, co robisz ze swoim telefonem 😄 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie modeli i uprzejmości wracam do szarej rzeczywistości. Skoro nie udało się zdobyć modeli drogą wymiany, pozostała niezawodna metoda " zrób to sam ". SP 35/1973 nawet rekomenduje "najnowsze " wydawnictwo pomagające zbudować model tą metodą 😁

3.jpg

2.jpg

1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jmx62 napisał:

Ja w ogłoszeniach na jednej z ostatnich stron "Modelarza" LOK (jakaś połowa lat 80tych) znalazłem ogłoszenie jakiegoś gościa z Wałbrzycha, wysłałem swój towar i w zamian dostałem g...o.

 

Piszesz o latach 80-tych , a ja dwa lata temu tutaj na forum wysłałem gościowi (pawełg) kilka lin Eureka 1/72 (wartości 40 złotych)  , wysłałem jako kolejna paczka , więc nie czekałem na kasę , poprzednio wszystko uczciwie płacił . I co i klient już się nie odezwał . Ch....j mu w krzyż , mam nadzieję , że karma wróci i go wyru...a

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jmx62 napisał:

TBiU z Jak-9 było chronologicznie pierwsze. Później była właśnie -3ka i dużo później -1ka.

Był też przepak Hellera jako Intech.

Dzięki za czujność 😀. Faktycznie tak było .Ja zbierałem TBiU  gdzieś od 50 numeru  i mi uciekł ten Jak  9 . Ale teraz mam wszystkie gdzieś do 150 numeru . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał B napisał:

Zgaduję, że sarkazm i ironia nie są Ci obce 😉

Unikam sarkazmu i ironii jak ognia. Nic nie dają a psują wiele rzeczy. Czy naprawdę w moim stwierdzeniu dopatrzyłeś się sarkazmu i ironii? Jeśli tak to odebrałeś to wiedz, że nie miałem takiego zamiaru.  :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Endrju napisał:

 Czy naprawdę w moim stwierdzeniu dopatrzyłeś się sarkazmu i ironii? Jeśli tak to odebrałeś to wiedz, że nie miałem takiego zamiaru.  :piwo:

Endrju, chodziło mi o moją wypowiedź 😉

W Twoich niczego takiego się nie dopatrzyłem  :piwo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kopernik napisał:

Po wymianie modeli i uprzejmości wracam do szarej rzeczywistości. Skoro nie udało się zdobyć modeli drogą wymiany, pozostała niezawodna metoda " zrób to sam ". SP 35/1973 nawet rekomenduje "najnowsze " wydawnictwo pomagające zbudować model tą metodą 😁

I znowu polski Mig-19 w wersji S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cypis napisał:

dwa lata temu tutaj na forum wysłałem gościowi (pawełg) kilka lin Eureka 1/72 (wartości 40 złotych)  , wysłałem jako kolejna paczka , więc nie czekałem na kasę , poprzednio wszystko uczciwie płacił . I co i klient już się nie odezwał . 

Jeśli to ten Paweł G. o którym myślę, to on się już nie odezwie, bo zmarł i stąd  wynikł problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, letalin napisał:

Jeśli to ten Paweł G. o którym myślę, to on się już nie odezwie, bo zmarł i stąd  wynikł problem. 

Nie to nie ten sam , ten o którym piszę nadal siedzi na forum (ostatni post 23.03.2023).

No po prostu są ludzie i niestety są też taborety.

Edytowane przez Cypis
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.