Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Sobotni przegląd bazarkowych stoisk czyścicieli piwnic, strychów i mieszkań zaowocował takim artefaktem. Short Sunderland z Airfix. Fajne pudełko, z czasów, gdy jeszcze była moda na zamieszczanie miniaturek innych oferowanych modeli. Model kompletny, kilka części luzem. Popatrzcie na nitowanie kadłuba ! Kalki wyglądają na ok. W środku była jeszcze ciekawa karteczka.

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

1 (4).jpg

1 (6).jpg

1 (7).jpg

1 (8).jpg

1 (9).jpg

1 (10).jpg

1 (11).jpg

kalki.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kopernik napisał:

Sobotni przegląd bazarkowych stoisk czyścicieli piwnic, strychów i mieszkań zaowocował takim artefaktem. Short Sunderland z Airfix. Fajne pudełko, z czasów, gdy jeszcze była moda na zamieszczanie miniaturek innych oferowanych modeli. Model kompletny, kilka części luzem. Popatrzcie na nitowanie kadłuba ! Kalki wyglądają na ok. W środku była jeszcze ciekawa karteczka.

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

1 (4).jpg

1 (6).jpg

1 (7).jpg

1 (8).jpg

1 (9).jpg

1 (10).jpg

1 (11).jpg

kalki.jpg

W jakim mieście ludzie takie rzeczy z piwnic wymiatają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wymysl napisał:

W jakim mieście ludzie takie rzeczy z piwnic wymiatają?

Warszawa. Wierz mi, nie takie rzeczy się trafiają. Jak oczyszczą mieszkanie  po byłym wojskowym, to dopiero mam w czym grzebać.

bazar starocie.jpg

namysłowska czołg.jpg

owoce na bimber.jpg

po 2.jpg

WP_20230209_11_43_03_Pro.jpg

WP_20230212_08_03_00_Pro.jpg

żp.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kopernik napisał:

Warszawa. Wierz mi, nie takie rzeczy się trafiają. Jak oczyszczą mieszkanie  po byłym wojskowym, to dopiero mam w czym grzebać.

bazar starocie.jpg

namysłowska czołg.jpg

owoce na bimber.jpg

po 2.jpg

WP_20230209_11_43_03_Pro.jpg

WP_20230212_08_03_00_Pro.jpg

żp.jpg

To jakiś konkretny bazarek? Może bym Ci konkurencję zrobił 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest na Namysłowskiej ( sobota ) w niedzielę jest na Olimpii, ale tam nie chce mi się jechać. Z rozmów ze sprzedawcami dowiedziałem się, że jak ktoś gustuje w "odzysku", to warto pojechać w niedzielę do Słomczyna ( nie byłem ). Tam podobno samochodów już prawie nie ma, za to kwitnie właśnie taki handel.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, myszaty napisał:

A na Śląsku można spotkać tylko budy z chińszczyzną...jak jeszcze jest handel, oj @kopernikjak ja ci zazdroszczę...lubię kopać w takich zbiorach.

Jest w Bytomiu giełda staroci ale to nie to...

Giełda staroci jest i w Warszawie, na Kole. 80% to naciągacze na podrabiane starocia. Giełda dla naiwnych i turystów. Nawet żonę Erdogana tam zawieźli i zrobiła zakupy 🤣 Fragment relacji z zakupów "...Emine Erdogan wybierała antyki na najsłynniejszym warszawskim bazarze na Kole. Podobno zrobiła tam gigantyczne zakupy, handlarze z bazaru twierdzą, że wydała co najmniej 200 tys zł!..." Zdjęcie z Super Expressu.

sup.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2023 o 18:04, kopernik napisał:

 

 

 

WP_20230209_11_43_03_Pro.jpg

 

O, "Czarne okręty" Joe Alexa. Pamiętam to czterotomowe wydanie. Zaczytywałem się tym w dzieciństwie.

Edytowane przez djack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BRAVO112 napisał:

jest jeszcze gdzies cos takiego jak kalkotext? ( lata 70/80)

Posiadam takowy, sprawny z lat podanych 😉 

A na dinozaurze poniżej rejestracja na kadłubie zrobiona z takowegoż :cool:

7.jpg

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Artek82 napisał:

Posiadam takowy

no.... a ja nie posiadam i na F13 musialem kazda litere skalpelem wycinac, bo mnie te pola miedzy literami wkurzaly. Kilka lat temu bylo cos na alledrogo, ale teraz to juz resztki. Szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w weekend 25-26 marca na festiwalu modelarskim w Bytomiu. Co prawda nie było kategorii vintage ale były stoiska handlowe na których można było kupić zabytkowe modele. Wrzucam kilka faktem. Ceny za Plasticarty kosmiczne  250-900 złotych.  Zestaw 1/144 Plastyka 5 modeli 500 złotych  Było tez stoisko z

modelami Matchboxa inni ceny były bardziej normalne 60-90 zeta.


 

2023-03-25 15.14.30.jpeg

2023-03-25 15.14.42.jpeg

2023-03-25 15.12.37.jpeg

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest ok! :super:

 

Ach, Boeing 727... mój pierwszy model samodzielnie zrobiony...

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.