Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jmx62 napisał:

zamiast "domki w Słupsku" bywają "słomki w dups...ku"

To nie są literówki, tylko rebusy!

Inne z serii:

- słynna praczka

- chyży rój

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze był:

- bój w hucie😁

Może wróćmy do głównego tematu bo nas moderzy zbanują.

 

W szkolnej modelarni pan od ZPT powiedział że mogę robić co chcę bylebym mu nie przeszkadzał. To jak powiedziałem że może jakąś żaglowkę to on mi na to: nie zawracaj mi głowy, weź se "Jaskółkę" i tak już mi zostało. Kleję głównie lotnictwo od ponad pięćdziesięciu lat.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że kiedyś robiło się z czego było: na rynku dostępne były tylko ZTS Plastyki, które same w sobie były wyzwaniem. Cieszyłem się jak głupi, kiedy udało mi się kupić od Ruskich ichni klej, który śmierdział dokładnie tak samo, jak kleje dołączane do modeli. Działał zresztą też tak samo, więc odpadł mi problem kończącego się kleju. Dziś nie pamiętam już jego nazwy. A na ZPT też coś kleiłem... chyba Czaplę, która mnie wtedy pokonała. Do dziś mam do niej uraz i chyba zmierzę się z nią raz jeszcze :)

 

A z rebusowych, najciekawszy, jaki kiedyś znalazłem, to: 'Kali nie bać się jeleni' :D

Uomatko, żeby tylko mnie cenzura nie wywaliła z forum, bo tu i nieletnia młodzież bywa... obiecuję, więcej takich zberezieństw nie napiszę (chyba że inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

całą przerwę laliśmy się po mordach, urwane kołnierzyki od szkolnych mundurków, limo pod okiem, farba z nosa. Współczesne walki MMA to pikuś przy naszym praniu pysków. 

 

Zawsze przy tych cudownych wspomnieniach zastanawiam się, jak dziś zareagowałby gość widząc wracające ze szkoły własne dziecko z podbitym okiem,  zalane krwią, w ubraniu w strzępach. Nie wiem, czy wtedy przerażająca wizja, że mogłoby paść mrożące krew w żyłach sformułowanie poprawność polityczna sprawiłaby, iż ucieszyłby się tylko, widząc oczywisty dowód szczęśliwego dzieciństwa swojej latorośli i nawet nie zastanowiłby się dlaczego nauczyciele zupełnie nie zareagowali i dlaczego młody rozwiązuje konflikty pięścią. A, ewentualnie interweniujących innych rodziców poszczułby psami.

 

Mam nadzieję, że nie.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, slamacek napisał:

Ruski Wybrali Polsce Gierka

Prawie dobrze.

Ten z skrót był czytany 2 razy od przodu i raz wspak. A było to tak:

Rosja  Wybrała Polsce Gierka

Gierek Podzielił Wszystkich Równo

Rosji Wszystko Polsce Gówn...🥴

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dryfujemy po czasach PRL, to "pochwalę się licealnym epizodem nikotynowym. Paliło się,  a co 😁( dawne czasy ... ) . Szczególnie utkwiły mi w pamięci papierosy o wdzięcznej nazwie "8,5", potocznie zwanymi "milicyjne" a dlaczego ? Proste, 8 lat podstawówki i 5 miesięcy przeszkolenia. 

8.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia prawdziwa: ZOMO dało jakiś medal za ofiarność i odwagę chłopakowi, który wyciągnął z Motławy topiącego się zomowca w pełnym rynsztunku. Była demonstracja, ZOMO weszło do akcji, jakiś mniej rozgarnięty został odizolowany od swojego oddziału i wrzucony przez demonstrantów do rzeki z mostu. Ten nagrodzony medalem był prowodyrem akcji, ale jak zobaczył, że zomowiec nie umie pływać i zaraz się utopi, wskoczył do rzeki i go wyciągnął. Zomowiec wiedział jak było, ale z wdzięczności za uratowanie życia nie zdemaskował swojego wybawcy na fecie przy dekorowaniu bohatera. Taki obrazek pokazujący popieprzone  czasy, które tu wspominamy z nostalgią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawek_26869 napisał:

A kto z Kolegów rozszyfruje skrót kryjący się pod nazwą papierosów:

KLUBOWE ??????

Jeśli chodzi o rozwinięcie, to to również jest czytane normalnie i wspzk; pierwsze zawiera pytanie, drugie odpowiedź:

Kto

Ludowi

Ukradł

Baleron?

Odpowie

Wam

Edek

 

Edek

Wam

Odpowiada:

Baleron

Ukradł

Ludowi

Komunizm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.