Skocz do zawartości

Aerograf TG 180G


Kuktu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy i chciałbym podpytać w kwestii aerografów bardziej doświadczonych modelarzy. Otóż dostałem od kolegi aerograf jak w temacie TG180G (link poniżej). Nie miałem wcześniej do czynienia z aerografami i dopiero będę zaczynał swoją przygodę z tym sprzętem.

https://agtom.eu/aerografy/337988-aerograf-tg-180s.html

Ponadto, jaka rozmiar igły pasuje do tego modelu bo chciałbym zakupić zapasową.

W związku z powyższym proszę was o porady w jakie niezbędne akcesoria powinienem się wyposażyć na początek (kompresor mam). Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

Edytowane przez Kuktu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kuktu napisał:

Witam

Jestem nowy i chciałbym podpytać w kwestii aerografów bardziej doświadczonych modelarzy. Otóż dostałem od kolegi aerograf jak w temacie TG180G (link poniżej). Nie miałem wcześniej do czynienia z aerografami i dopiero będę zaczynał swoją przygodę z tym sprzętem.

https://agtom.eu/aerografy/337988-aerograf-tg-180s.html

Ponadto, jaka rozmiar igły pasuje do tego modelu bo chciałbym zakupić zapasową.

W związku z powyższym proszę was o porady w jakie niezbędne akcesoria powinienem się wyposażyć na początek (kompresor mam). Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

Cześć.Najpierw zobacz czy to to w ogóle maluje.A rozmiar dyszy sprawdz w ulotce dodanym do aerka.Ja nie znam tych sprzętów no name.Jeden miałem w latach 90tych i na tym koniec bo ukręciłem tradycyjnie jak to w tych sprzętach bywa dysze przy dokręcaniu.Potem znajomemu jeszcze stiuningowałem iglice aby to przetestować w innym niż ten modelu i malował całkiem ciekawie.Ale może ktoś co ma do czynienia z tymi aerkami coś podpowie więcej.A co do akcesorii to napisz co jeszcze masz w warsztacie .Normalnie potrzebne są farby jedynie słuszne Tamiya -Mr Hobby,rozcieńczalniki do tego odpowiednie ,pędzelki,Zmywacze do czyszczenia aerka itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na początek musisz zobaczyć czy działa. Jeśli tak, to proponowałbym od razu wymienić sobie iglice wraz z dysza. 

https://allegro.pl/oferta/dysza-z-iglica-0-3mm-do-aerografu-tg-130-tg-180-7794957826?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_akcesoria_narzedzia_i_sprzet_warsztatowy&ev_adgr=Narzędzia+i+sprzęt+warsztatowy&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_|1539703379|g|m&ev_adgr=|59073944112|292532562710&utm_term=aud-411970433714:pla-383007088478|-|-9067393|&utm_content=pla|mc:130769728-p:7794957826||&gclid=EAIaIQobChMIufTCztmA6AIViMx3Ch0tQAQeEAQYASABEgKKAvD_BwE

Jak widzisz koszt nie jest wielki, a z pewnością odczujesz różnice. Mam ten aerograf do tej pory i używam go do podkładowania modeli. Jeśli dużo malujesz to dysza szybko się wyrabia. W końcu cena jest jaka jest, więc z jakością też nie ma szału. Tak czy inaczej na początek aerograf bardzo spoko l. Mi służy od dłuższego czasu, a jak chcesz się uczyć, to spokojnie Ci wystarczy. 

35 minut temu, Solo napisał:

Ja bym zaczął od wężyka... :)

Kolejna bardzo rzeczowa wypowiedź w stylu nabijania licznika postów. Normalnie jednym zdaniem wyczerpałeś temat. A podobno szudera nie jest miłe widziana. 

Brawo Panie Solo, Brawo :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nikogo nie szydzę, nie mam tego w naturze.
Autor wątku spytał co potrzebuje do aerografu, do którego ma tylko kompresor.
Ja bym powiedział że wężyk i szybkozłączka bardzo by się przydały bo bez tego nie da się korzystać z tego sprzętu. Jeśli autor wątku już je ma, to naturalnie zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie te akcesoria chcesz do tego aerografu dokupić? Masz aerograf, kompresor, zakłam, że wężyk też ? to brakuje Ci, jeśli jeszcze nie masz, tylko dobrych farb, rozcieńczalnika, czegoś do czyszczenia aerografu (coś firmowego, ewentualnie aceton) i to wszystko. A potem pozostaje tylko sprawdzić jak się spisuje ten sprzęt i malować modele ?

Daj sobie na razie spokój z dokupowaniem dodatkowych iglic i innych części na zapas... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

Masz aerograf, kompresor, zakłam, że wężyk też

Co autor wątku ma poza aerografem i kompresorem to powinien sam dokładnie określić. Moim zdaniem pytał o podstawowe narzędzia dzięki którym aerek w ogóle zadziała, czyli m.in. wężyk i szybkozłączkę, bez których nic nie zrobi.
Farby i cała chemia do aerografu to rzecz w tym wypadku drugorzędna, bo nie wiadomo co on zamierza tym malować, od tego zależy np. rodzaj farb. Ale póki tego nam nie napisze to możemy tylko zgadywać o jaką pomoc prosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.