Skocz do zawartości

Avro Lancaster B.II, Airfix, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę taki  :hmmm:nietypowy warsztacik odpalam. Tak bardziej dla draki niż nauki I w związku nie liczę na widownię czy komentarze :mrgreen:

Nietypowy bo to "akcja -reaktywacja". Znaczy się będę odnawiał Lancastera :glupek:

Na początek bohater w pełnej krasie - Konkurs w Mińsku Mazowieckim w 2017r.

LUjOWPg.jpg

Pora na inbox:

FP6ER8J.jpg

wG1Fldc.jpg

JSYxTQd.jpg

ONf5Odk.jpg

Dodatki:

- maski do malowania kamo

Q7DOGZV.jpg

- maski do oszklenia i lufencje żywiczne QB

qIHOGbg.jpg

- kalki - Revell i Techmod

JjfwdAW.jpg

Słowo warsztatowe:

Przed rozpoczęciem zabawy model został pozbawiony wieżyczek , pokryw podwozia i luku bombowego. Silniki niestety są zbyt dobrze przyklejone i muszą pozostać na swoim miejscu Następnie wziąłem się za przeszlifowanie powierzchni wraz ze zdarciem kalkomanii. Powierzchnia modelu miejscami była chropowata jak papier ścierny - efekt malowania na wysokim ciśnieniu zbyt gęstą farbą (błędy młodości)

Dalszy pokaz efektów pracy wkrótce

 :piwo:

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów na pokładzie.:piwo:

Przez chwilę myślałem że to będzie typowy monolog przy pustej sali :mrgreen:

Zakończyłem oczyszczanie i szlifowanie. Trochę biedy było z kokardą na lewym skrzydle ale jakoś poradziłem

pb3zdwS.jpg

MqS63Xw.jpg

g1rRSqZ.jpg

XFQtNxc.jpg

Teraz całość pozostaje przedmuchać fukawką z resztek pyłu i będę lepił maski

:model:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Baas ArK napisał:

Siem spóźniłem

Nic nie szkodzi. Ja jestem jak dobry pasterz, przygarniam wszystkie owce :mrgreen:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WujekAlice napisał:

Barany też?

Te szczególnie dażę sympatią. Tak więc serdecznie kolegę zapraszam na salę:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abtb napisał:

Nic nie szkodzi. Ja jestem jak dobry pasterz, przygarniam wszystkie owce :mrgreen:.

 

Kolega Xmen pyta się jeszcze o osły - wypadałoby odpowiedzieć. A potem bierz się do roboty, bo niektórym się czipsy kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WujekAlice napisał:

Kolega Xmen pyta się jeszcze o osły - wypadałoby odpowiedzieć.

Osły jak najbardziej :yahoo:  Szczególnie ten jeden mi pasuje, po znajomości,  bo ma wpisane w CV - "zawodowo stawiam barany do tzw "pionu"".  Cokolwiek to znaczy :hmmm:

Tak więc machnie się kolega do "spółdzielni" po te czipsy, żeby nikomu na sali nie zabrakło i przy okazji weźmie po dwa "zimne" na głowę, żeby dyskusja i robota szły bardziej gładko :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Kolega Wujek zabukował łakocie na dalszą część warsztatu to i ja sobie pozwoliłem zabukować nowe maski do Lancastera :haha:.

Liczę, że w czwartek/piątek będę miał je w ręku. A dlaczego? - a no dla tego że maski Montexu to jakiś żart. Nie wiem kto w tej firmie odpowiada za wymiarowanie ale raczej słabo się zna na tym fachu.:glupek:

O ile maski na  okienka w kadłubie to jeszcze można uznać za w miarę dobre, to te na oszklenie kabiny to kompletna porażka. Na wieżyczki strzeleckie nawet nie naklejałem - szkoda czasu.

R7CAyow.jpg

r9tRr4i.jpg

DeuNZbT.jpg

8ulbwUO.jpg

A że z masek tej firmy korzystam drugi raz, i po raz drugi jest wtopa to skreślam ją kompletnie.

:kawa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




A że z masek tej firmy korzystam drugi raz, i po raz drugi jest wtopa to skreślam ją kompletnie.
:kawa:
 

Wykazałeś się dużą tolerancją. W sumie ja też ich użyłem w pewnym sensie dwa razy - pierwszy i ostatni. Jak ma być krzywo to wolę sam dociąć. Przynajmniej w koszty nie pójdę. Jak się dobrze zaostrzy nożyk, to ładnie idzie, do czego zachęcam :)


Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż zaczniesz je odrywać.Zobaczysz ile kleju zostanie na oszkleniu.Proponuję już coś zażyć na odstresowanie.:szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sebastain napisał:

Jak się dobrze zaostrzy nożyk, to ładnie idzie, do czego zachęcam

Wiem :D. Jakieś 70% masek sam wycinam, ale w tym przypadku to bym się chyba zaorał - kilkadziesiąt masek w jednym rzucie to trochę za bogato.

2 godziny temu, Xmen napisał:

Poczekaj aż zaczniesz je odrywać.

Profilaktycznie wczoraj oderwałem :mrgreen:

 

2 godziny temu, Xmen napisał:

Proponuję już coś zażyć na odstresowanie.

Już zażyłem "100"  :piwo:. Tzn. F-100 :szczerbol: (tak, nie ma pomyłki F-100 a nie F-104. Chociaż kolejną już też robię)

Budując tego Lancastera używałem masek Eduarda i przy odnowieniu tez tak zrobię :D  Przynajmniej pasują idealnie i nie pozostawiają kleju. Tylko niestety trochę kosztują :zly:

Na czas wstrzymania robót zająłem się kolejną 104-ką - tym razem w wersji C. I do tej (jak i poprzednich) maski wycinam sobie sam :wariat:

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mig napisał:

Nie będziesz zmywał do gołego plastiku? Tylko od razu do malowania? 

Nie będę. Nie ma to w tym wypadku sensu. Powłoka jest gładka i mocno trzyma się plastiku. W sam raz do dalszej zabawy.

żeby nie było, że się nic nie dzieje na warsztacie:

- kolejna F-104-ka, tym razem w wersji "C"

S71uwJv.jpg

- do pary F 100D

lIQlJLI.jpg

- razem

zravFJe.jpg

A tak bardziej bliżej tematu - takie coś sobie z szafy wygrzebałem:

3jvciAD.jpg

uTVdz8i.jpg

Coś się z tego zlepi i dołoży do warsztatu

Jutro powinny dojść maski do Lancstera i FAB-y do 21-nki. Czyli będzie się działo

:model:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, abtb napisał:

kolejna F-104-ka, tym razem w wersji "C"

"C" - jak cudo (kolejne )

Godzinę temu, abtb napisał:

A tak bardziej bliżej tematu - takie coś sobie z szafy wygrzebałem:

3jvciAD.jpg

uTVdz8i.jpg

Poźniej przeliczę. I jak coś nie zostanie z tego wykorzystane to :rozga:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lesio-69 napisał:

"C" - jak cudo (kolejne )

Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.:szczerbol:

7 godzin temu, lesio-69 napisał:

Później przeliczę. I jak coś nie zostanie z tego wykorzystane to 

Odczuwam już presję

rdkVdwL.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M.A.V. napisał:

abtb - wiesz może czy airfix wypuścił taką wersje "szwabską"?

Z tego co mi wiadomo jest tylko zestaw "angielski" do Lancastera i "amerykański" do B-17.

Lancaster ma się dobrze i jest już w podkładzie. Ew. fotki wieczorem

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.