Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie tylko nie wiem czy to się do tego tematu zalicza bo nie jest na temat "tajników malowania". Pytanie brzmi:

Czy może ktoś ma zapisany albo chociarz wie gdzie mógłbym znależć zdjecia/temat z budowy lokomotywy z wagonami. Kiedyś na forum znalazłem jak ktoś złozyl model: lokomotywa, wagony a na nich czołgi, transportery itp. Skrótem taka piękna i duża diorama. Jak by ktoś z Was znalazł link to wielkie dzieki bo ja szukałem i nie udało mi się znależć tego co szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy to jeszcze nie to o którym ja mówiłem ale zauważyłem że to jest dużoo lepsze. Dzieki

 

PS: A może wiesz w jakiej skali jest ta lokomotywa i czy z TEGO lub TEGO dało by się złożyć taki projekt jak na zdjeciach(przynajmniej podobny). I czy do tych lokomotyw znajde odpowiednie wagony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: A może wiesz w jakiej skali jest ta lokomotywa i czy z TEGO lub TEGO dało by się złożyć taki projekt jak na zdjeciach(przynajmniej podobny). I czy do tych lokomotyw znajde odpowiednie wagony??

Jak ktoś wie to prosze o odpowiedz...

 

No i kolejne moje pytanie. Czy farby z serii Gunze Sangyo -C... czyli cerulozowe można rozcięczać czymś innym niż Mr.Color Thinner?? Chodzi mi szczególnie o to czy moge np. rozcięczalnikem Wamod albo czym innym typu nitro albo coś w tym stylu ( czyli coś co przy domowym malowaniu sie używa)??

 

EDIT:

Czy to powinno być w "Chemia"??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile farby ??

A tyle, żeby fajnie się malowało

Przy założeniu, ze rozcieńczamy około 1:1 wychodzi na to, że 10-nitro:1-opóźniacz:11-farba, ale ja czasem rozcieńczam nawet 1:2. To kwestia wprawy. I nie mierz tego strzykawkami, lej na oko ;) Na dłuższą metę łatwiej w ten sposób nauczyć się dobierać proporcję na podstawie OBSERWACJI, a nie wypracowanych regułek, bo wystarczy, ze jeden czynnik się zmieni i masz gluty.

 

 

No a jaki bedzie najlepszy??

Gunze robi jeden opóźniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam tutaj bo w dziale pływającym albo nie chcą mi odpowiedzieć, albo nie potrafią.

Edit... Nie ten dział, nie ten temat. Zadałeś już to pytanie w innym miejscu i powielenia go nie zastąpi cierpliwości.

Mod.

 

Oczywiście usunięcie tego pytania było konieczne i nie moło zostać w dziale "zadajemy pytania na każdy temat" ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS czyli najlepiej nalać tak żeby farba byłaj taka jak woda czyli płynna?? Oczywiscie mowie ze maluje aero a dokladnie zaczynam historie z aero

 

PS: A nitro przypadkiem nie rozpuszcza takiego plastiku?? A jaki polecacie oprucz tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam tutaj bo w dziale pływającym albo nie chcą mi odpowiedzieć, albo nie potrafią.

Edit... Nie ten dział, nie ten temat. Zadałeś już to pytanie w innym miejscu i powielenia go nie zastąpi cierpliwości.

Mod.

 

Oczywiście usunięcie tego pytania było konieczne i nie moło zostać w dziale "zadajemy pytania na każdy temat" ?

Za pewne było konieczne żeby nauczyć Cię pokory i utrudnić Ci zdobycie odpowiedzi. Brawo dla administracji za takie działania! Dzięki nim możemy budować lepsze modele!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej nalać tak żeby farba byłaj taka jak woda czyli płynna??

Nie, jak dolejesz do farby nitro, to nie powstanie woda śmieję się, bo nie zadajesz konkretnych pytań. Oczekujesz, że przyjadę do Ciebie i Ci wręczę odpowiedni rozcieńczalnik itp? Spytałeś czego użyć zamiast firmowego. Odpowiedziałem, ze najlepszy oryginalny, ale nitro też się da. A ty dalej pytasz... Wnioskuję, że nie wiesz czego konkretnie chcesz, tylko czekasz aż ktoś Ci poda receptę na tacy.

A nitro przypadkiem nie rozpuszcza takiego plastiku??

Jak będziesz bardzo delikatnie malował to nic się nie stanie, ale wiesz co? Faktycznie lepiej nie ryzykować, bo jak Ci smarknie, to może się coś stać. Nie wiem. Ale kupując farby Gunze (jedne z droższych, kupuje się je po to, że maja świetne właściwości. A mają je tylko przy oryginalnym rozcieńczalniku, więc nie baw się w zamienniki.

 

Pozdro i jeszcze jedno. Wiedz czego chcesz, zadaj mi dokładniejsze pytanie (choćby na PW), chętnie pomogę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam tutaj bo w dziale pływającym albo nie chcą mi odpowiedzieć, albo nie potrafią.

Edit... Nie ten dział, nie ten temat. Zadałeś już to pytanie w innym miejscu i powielenia go nie zastąpi cierpliwości.

Mod.

 

Oczywiście usunięcie tego pytania było konieczne i nie moło zostać w dziale "zadajemy pytania na każdy temat" ?

Za pewne było konieczne żeby nauczyć Cię pokory i utrudnić Ci zdobycie odpowiedzi. Brawo dla administracji za takie działania! Dzięki nim możemy budować lepsze modele!!!

Ah zemsta jest słodka Najlepiej Constructor daj to pytanie do podpisu bo tam można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.