Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś może przelicznik farb gunzo RLM75 i RLM76 na humbrol. Moje miasto to wielka dzióra, nigdy nie ma tego co jest potrzebne...

RLM75 - H106

RLM76 - H brak

 

Mogę się mylić ale:

 

Gunze 75 --> H27 Matt Sea Grey

Gunze 76 --> H53 Gunmetal

 

Jak coś poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz dostęp tylko do Humbroli?

 

Tak tyko Humbrol. Moje miasto może i nie jest najmniejsze ale jest wielką dziurą. Jest jeden sklem modelarski jaki ja znalazłem i mają tylko farbki Pacry i Humbrola. Dzisiaj idę kupić, mam nadzieję że będą dobre. A jaki kolor proponujecie na podkład??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malujesz aero to może lepiej pactry?

Maluje aeri ale reggy jest za malowaniem olejnymi ponieważ lepiej kryją. Kupiłem szary na podkład (gdzieś znalazłem że jest dobry do cieniowania). Teraz tylko wziąść się za model...

 

A zastanawiałeś się nad zakupami przez net?

Szczerze to przed świętam wole nie bo w święta poczta chyba nie pracuje. A jak kupie i do mnie dojdzie to już może być po świętach a ja wole mieć szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pactra będzie dobra do pomalowania tego wildcata?

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=195521

A tu ten schemat malowania

http://mojehobby.pl/show_file.php?src=http%3A%2F%2Fwww.mojehobby.pl%2Fzdjecia%2F6%2F3%2F7%2F1439_2_HBB80328_6.jpg

 

Bo co wpisze ten kolor to wyskakuje niebieski a inny taki szary i sam już nie wiem

I jeszcze czy nada się ten gunze pod pędzel?

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=939230

(jest to spód wildcata)

A jak nie to jakieś zamienniki np. pactry?

 

Będe bardzo wdzięczy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam (pewnie głupie pytanie) Oglądałem parę relacji i widziałem że niektórzy maskują szyby taśmą Tamiya. Dla pewności chcę się zapytać czy to nie wpływa w żaden sposób na szybę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wpływa. Przyklejana jest na krótko a po malowani tych liń na chybie jest ściagana. Jeżeli jednak zdazy sie ze cos na szybie zostanie to po dokladnym wyschnieciu farba mozna szybke umyc ale to jest zbedne bo tak sie zazwyczaj nie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie wiem gdzie spytać, ale to chyba dobry dział i temat .

 

Więc jakimi kolorami z pactry mogę pomalować ten model :

 

zvezda4801reviewbg1.jpg

 

Tutaj link ze strony plastikowe.pl do części instrukcji z wzorem malowania chodzi mi o te kolory na górę samolotu

 

http://images.plastikowe.pl/zestawy/zvezda/4800/4801/4801-04.jpg

 

 

Najlepiej jak by ktoś mógł podać pełne nazwy farb pactry. Będę bardzo wdzięczny .

 

 

 

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam Marcin ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podaje jakieś dziwne kolory a ja nie umiem tego przełożyć na pactre :P . W instrukcji piszą, że jest to kolor "stell" czyżby stalowy ? Przecież to mało prawdopodobne. Do tego medium grey czyli jakiś szary, ale z pactry co to był by za kolor ? Na pudełku widać, że są to jakieś dwa odcienie szarego tylko co to za kolory i jakie ich odpowiedniki są z pactry ktoś wie ? Wiem, że pytanie może być ciężkie, ale myślę, że pomożecie .

 

 

Pytanie nie aktualne już chyba mam co chciałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tyle, na pudełku jest prawie zawsze inne malowanie niz w instrukcji. Ja w moim 109 na pudelku mam malowanie zielony, szary i zielono-niebieski a w instrukcji mam szaro fioletowo, ciemny szary i jasny niebieski - różnica wielka. A tak wogóle to jaka jest nazwa tego samolotu??

 

PS: Na tym zdjęciu, ten maly samolocik to jest ta 109 w malowaniu takim jak w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam już sobie odpowiedziałeś, że piaskowy :] co za różnica czy będzie bardziej beżowy czy żółty? robisz tak dokładny model ze wszystkimi detalami, że kolor jest tak istotny? jak zrobisz preshading, washa, weathering i na koniec go pobrudzisz to i tak nic nie będzie widać z początkowego koloru :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.