Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko...troszke głupie. Da ktoś link do wątku z projektem grupowym wrzesień '39? Szukałem, ale jakoś tajemniczo zaginął lub nie moge znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ode mnie:

 

Poszukuję nowego zbiornika ciśnieniowego z racji montowania nowej sprężarki.

 

Jaki gwint mają gaśnice, 2,2 kg dla przykładu, aby podłączyć je do instalacji ciśnienowej?

O taka dla przykładu:

http://www.allegro.pl/item612628516_gasnica_gp_2_2kg_proszku_bc_kontrolka_do_12_2010.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz ja...

Czy ktoś wie jakie kolory używane są we współczesnym polskim lotnictwie??? Chodzi mi głównie o numery kolorów kamuflażu np. Su-22 i Mig-29. Mogą być numery farb dowolnych marek ja sobie pozamieniam na swoje.

 

Pozdro!!!

 

P.S. mroko94 ta farba to Dunkelgelb 1943 Pactra A104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja Mi-24 D 1:72 ESCI, jest obecnie przepakiem jakiejś firmy? Np. Italeri

 

O ile się orientuję i pamięć nie zawodzi, to ESCI miało swojego Mi-24 odmiennego od dzisiejszej Italeri.

Linie podziałowe były wgłębne w ESCI (o ile pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił z drucika te sprężyny napinające w błotnikach przy Panzer IV? Jakiej grubości drucik? Gdzie można kupić takie druciki?

 

Co prawda nie robiłem sprężyn w Panzer IV ale takie duperele najlepiej się robi nawijając miedziany drucik na odpowiedniej grubości walec. Generalnie taki drut (przeróżnych grubości) można odzyskać z transformatorów i cewek różnej maści. Warto gromadzić takie wynalazki zwłaszcza, że znajdują się w każdym sprzęcie który ma coś wspólnego z elektroniką. Jeśli już zachodzi potrzeba kupna to w każdym sklepie elektronicznym powinno się dostać coś takiego.

Co do grubości niestety na czołgach się nie znam i nawet nie wiem gdzie i jak te spreżyny wyglądają

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie taki drut (przeróżnych grubości) można odzyskać z transformatorów i cewek różnej maści.

 

Wiem, że w Empiku na takim stoisku z koralikami są takie fajne druciki różnej grubości, tanie i dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił z drucika te sprężyny napinające w błotnikach przy Panzer IV? Jakiej grubości drucik? Gdzie można kupić takie druciki?

 

Co prawda nie robiłem sprężyn w Panzer IV ale takie duperele najlepiej się robi nawijając miedziany drucik na odpowiedniej grubości walec. Generalnie taki drut (przeróżnych grubości) można odzyskać z transformatorów i cewek różnej maści. Warto gromadzić takie wynalazki zwłaszcza, że znajdują się w każdym sprzęcie który ma coś wspólnego z elektroniką. Jeśli już zachodzi potrzeba kupna to w każdym sklepie elektronicznym powinno się dostać coś takiego.

Co do grubości niestety na czołgach się nie znam i nawet nie wiem gdzie i jak te spreżyny wyglądają

Pozdrawiam

Wiem, że w Empiku na takim stoisku z koralikami są takie fajne druciki różnej grubości, tanie i dobrej jakości

Dzięki panwie. Coś się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! pierwszy post w tym dziale i na pewno nie istatni

Pytiańko mam następujące: w czym bezbiecznie "umyć" model? chodzi mi o pozbycie się farby, powrót do orginalnego koloru plastiku nie uszkadzając przy tym samego tworzywa (czyli zachowując fakturę, odwzorowanie powierzchni, etc.). Farby które chcę spłukać to Humbrol'e, jeśli to jest ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć model do słoika z cleanluxem, bądź jego roztworem 70%. Farba złuszczy się po 20 minutach. Potem wystarczy ją ściągnąć jakimś papierem. Potem opłucz model wodą z mydłem, a potem samą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starą farbkę możesz zmyć zmywaczem Wamod, ewentualnie wymoczyć w płynie hamulcowym DOT 3. W obu przypadkach nie będziesz musiał plastiku szorować papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wamodem zmywałem z modeli akryle, ale skoro z aero zmywa przyschnięte humbrole to i z modelu powinien dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że humbrolki trzymają się dużo lepiej plastiku niż wypolerowanego metalu, czy tam chromu w aero

Zmywaczem da się, ale cleanlux robi to samo, ale chyba troszkę szybciej. I nie trzeba nic szorować, tylko zebrać płaty farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pierwszym starciu wamod kontra humbrolki. Farbka nie miała szans. Nałożyłem cienką warstwę na model. Farba pięknie się złuszczyła i odeszła, tak samo podkładowa. Uwaga też na szpachlówkę!!! Na tą zmywacz działa również (przynajmniej na Dissolve Putty i na Tamiya White Putty). W kilku miejscach podziałał też na CA. Odpadło kilka detali, ale za to bardzo ładnie, tak więc nie będzie problemów z ponownym wklejeniem. Generalnie specyfik wamodowski u mnie się sprawdził wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.