Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra panowie spokój Co i komu dadzą te kłótnie? Teraz wszyscy zachowujecie się jak dzieci...

 

A tak poza tym...skoro nikt mi nie chce odpowiedzieć na pytania ze strony 57 i 58 to mogę mieć tylko jedno malutkie pytanie i prośbę?

Pytanie:

Od czego zależy czy wylot powietrza ze zdjęcia(troszke mało widać, ale chyba skojarzycie) jest zamknięty czy otwarty?

I prośba:

Może ktoś mi dać linki albo zdjęcia tego wylotu? Pls zgubiłem go jak już pisałem i musze dorobić, ale potrzebuje zdjęć...

 

4fe5444163737b97.jpg

 

PS. Zdjęcia wylotu do Mustanga p-51 ;]

 

Z góry dzięki

Igi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć igi!

Proszę Cię bardzo

17.jpg

 

Jakbyś potrzebował czegoś jeszcze do Mustanga, to wal jak w dym, mam tego w trzy piguły. Z 7 książek w pdf'ach i linki. Paręset mega czystej wiedzy

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie figurek z okresu IWS w skali 1:48, konkretnie do obsługi samolotu. Chciałbym obok mojego Albatrosa postawic pilota, lub kogoś z obsługi z tego okresu. Kto produkuje takie coś? Będę wdzięczny za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to nie jestem na tyle głupi żeby dawać zabawkę ociekającą klejem !!! Tylko on SAM wzioł ten klej...Boże lat mam 15 Peter może dzieciak to jesteś TY. I nie musisz tego udowadniać :P

Tydzień temu miałeś 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiszę pytanie tutaj bo w wątku o farbach chyba nie bardzo...

 

To teraz ja mam zagwozdkę... właśnie schrzaniłem malowanie wnętrza budy Nashorna... i teraz muszę to zmyc i od nowa zacząć. Malowane humbrolami ale jest jedno wielkie ALE. Mam tam wklejonych jakiś zylion blaszek i wszystko oczywiście na CA. Czym to zmyć, żeby mi kleju nie ruszyło? Cleanlux będzie dobry? Czy może zmywacz Wamodu? Do tej pory kąpałem w krecie ale nie chcę ryzykować rozklejenia się połowy modelu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem początkującym modelarzem narazie sklejałem i troche malowałem niestety zakup aerografa nie wchodzi w grę dlatego maluję pędzlami. Mam prośbę aby ktoś mi pomógł jak zrobić może jakieś ślady eksploatacji jakieś błoto czy rdzę czy cokolwiek innego co świadczyłoby że czołg przejechał pare kilosów. Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie informacje już pojawiały się na forum. Wystarczy wpisać w google, a wyskakuje mnóstwo stron i informacji.

 

W dziale Tajniki Modelarstwo jest temat Wash. Fajna technika. Kurz i Rdze zrobisz za pomocą suchych pasteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas a wiesz może jeszcze od czego zależy czy ten wylocik jest otwarty czy zamknięty? I masz może fotki zamkniętego wylotu i wnęk podwozia, bo niestety w airfixie ich brakuje i będzie trzbe jakoś odlać Sorry, że Ci tak głowe zawracam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zasidoluksowaniu modelu i naniesieniu lekkiego washa chciałem pomalowac całość matem Humbrol. Model wczesniej też malowany humbrolami. Na powierzchni, szczególnie w zagłebieniach powstały białe zacieki ????? Czy humbrol bezbarwny nie można nakładac na sidolux ????? Czy może za słabo rozcieńczyłem ?????/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, SIDO nie reaguje z Humbrolami o ile był wyschnięty. Problemem pewnie była zbyt gruba warstwa lakieru matowego. Mat Humbrola robi takie numery. Proponuję kupić inny mat. Mogło być też tak, że za słabo go rozcieńczyłeś

Lucas a wiesz może jeszcze od czego zależy czy ten wylocik jest otwarty czy zamknięty? I masz może fotki zamkniętego wylotu i wnęk podwozia, bo niestety w airfixie ich brakuje i będzie trzbe jakoś odlać Mad Sorry, że Ci tak głowe zawracam Embarassed

Poszukam na dysku i zaraz puszczę Ci PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zasidoluksowaniu modelu i naniesieniu lekkiego washa chciałem pomalowac całość matem Humbrol. Model wczesniej też malowany humbrolami. Na powierzchni, szczególnie w zagłebieniach powstały białe zacieki ????? Czy humbrol bezbarwny nie można nakładac na sidolux ????? Czy może za słabo rozcieńczyłem ?????/

 

albo dużo cieniutkich warstw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.