Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo rozumiem kolego o co ci chodzi

 

O to koledze chodzi że opisuje farby z którymi ma problem(precyzuje swojego poprzedniego posta) A co do twojego pytania też się przyłącze.

Jak waśnie zmyć farbkę z przeźroczystej powierzchni ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrol,Mag-Pol,Humbrol

Dobrze pomyśleć o zmianie farb Humbrole łatwe/(dobre) pod pędzel nie są. Pactry na początek pod pędzelek, albo inne akrylowe które jako-tako trzymają się plastiku. Można spróbować też z Vallejo Model Color, bo pod pędzlem pracują wyśmienicie, ale trzeba położyć pod nie podkład. Póki nie masz aerografu - w sprayu. Wiele osób używa podkłady Dekoral (czy też Duplicolor), chwaląc je sobie, ale ja nie miałem przyjemności ich używać.

A jak chcesz, albo musisz, walczyć z Humbrolkami, warto stosować zasadę przynajmniej 3 warstw, coraz cieńszych, z coraz rzadszej farby. I warto dać farbie fest wyschnąć przez paręnaście godzin, żeby mieć pewność, że się nie będzie mazać. A przy malowaniu, nie smarować pędzlem w tą i nazad po właśnie pomalowanej powierzchni, żeby nie rozpuszczać już położonej farby.

 

 

Koledzy mam problem jak zmyć farbę z kloszy trucków a dokładnie z kogutów Question Z góry dzięki za opdowiedź.

Zmywacz wamodu wszystko zje. Ale z lęku o szybki, lepiej podziałać cleanluxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w sklepach chemicznych i ze środkami czystości-ja będę szukał

Dzięki za info

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję to właśnie pytanie, ale to wydaje mi się odpowiednie. Jaką farbą należy malować (chodzi mi o farby Humbrol) amerykańskie torby i plecaki z II wojny światowej? Prosiłbym bym o pomoc, bo tego znaleźć nie mogę, a niedługo dokupię trochę potrzebnych farb, to i do tych torb i plecaków też kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań. Sklejam obecnie mój 3 model (Scania 4), ale 2 wcześniejsze (Actros, Magnum wszystko z naczepami) sklejałem jak byłem mały i nie za bardzo one mi się udały. Chciałbym je odrestaurować (naprawić) i oto kilka moich pytań:

1. Jak rozkleić auto, ściągnąć farbę itp. Czy są do tego jakieś płyny???

2. Szpachla, nigdy nie szpachlowałem to raz a po 2 to jaka szpachla była by dobra.

3. Rzeczy potrzebne do sklejania modeli, przydatne przy sklejaniu większości model?

4. Malowanie, jak i czym malować itp. (wszystko związane z malowaniem

5. Akcesoria. Z czego można robić akcesoria różnego rodzaju do ciężarówek???

Jeśli jeszcze macie jakieś pomocne rady to poroszę pisać.

Dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi

1 Do zmywania farby jest dobrzy płyn hamulcowy DOT-3 i kret.

2 Ja używam szpachli Humbrol dostaniesz ją w sklepach modelarskich.

3 Ręce,klej,farby,nożyki.

4 Malować możesz sprayem ale w tedy musisz pomalować podkładem,pędzelkiem,aerografem ale to dosyć droga zabawa ale za to efektowna.

5 Możesz kupić gotowy zestaw akcesorii do trucków firmy italeri numer katalogu 720 lub zrobić samemu z plastiku lub drucików itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko: z czego najlepiej wykonać dioramkę? musi mieć warstwy bo chce wyprofilować teren, a posypka to co się nada? zagotowana ziemia z podwórka czy gotowe posypki? jeżeli mam kawałek sklejki jak zabezpieczyć wszystko od rozlewania się na boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy więc na początek się przedstawię: na imię mi Robert mam 16 lat (tak mi mówią :P) i jestem TOTALNYM nowicjuszem w modelarstwie( oczywiście złożyłem ze 2-3 modele z nie najgorszym skutkiem) ale nie o tym chcę mówić. Pomijając całą genezę itp. itd. kupiłem sobie model tygrysa skala 1:16 a więc całkiem spory no i o co chodzi? otóż chciałbym abyście pomogli mi pomalować moje tygrysiątko oraz dodać efekt dosyć mocnego wyeksploatowania (rdza, błoto, kurz, ślady dymu)

 

Na koniec podkreślam że jestem totalnym nowicjuszem również w malowaniu.

 

Jeszcze jedno mianowicie jest to model RC

 

 

 

Oto kilka zdjęć:

 

0e1b2eb915250ae8med.jpg

 

 

d49a882d4c974657med.jpg

 

 

fefa4d1e7e158071med.jpg

 

 

e5c46473886572f5med.jpg

 

 

i jeszcze jedno mam taki pomysł (właściwie jedyny mój w tej sprawie)

w punktach A chciałbym dodać element dymu wiec trzeba by tam chyba pomalować farbą czarny mat a w punktach B chciałbym żeby chwytała się tego "metalu" rdza no to tyle

 

ec3bc3540a36eabamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.