Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

footribe wątpie, że to uszczelka...a jeżeli tak, to o którą Ci chodzi? jest ich bodajże 5 przeczyść dokładnie dyszę, weź kawałeczek waty, nasącz ją w jakimś rozpuszczalniku(polecam nitro), włóż przez zbiorniczek watę upychając jakąś wykałaczką albo igłą, tak żeby wata przeszła na wylot, miałem coś podobnego, że po kilku sekundach przestawała lecieć farba też w ew-660, przeczyściłem j.w. i pomogło aa i zobacz czy masz na maxa odkręconą śrubkę od dopływu powietrza tuż pod zbiorniczkiem(tak na wszelki wypadek) kilka razy się na to złapałem

 

 

No więc i ja mam pytanie, jakoś pod koniec czerwca/początek lipca mam zamiar przystąpić do projektu Barwy Forum II, a że jestem w gorącej wodzie kąpany, to już bym się zaczął jakoś przygotowywać...

 

Czy ktoś mógłby mi podać numery farb Pactry, ewentualnie Humbrola tak mniej więcej kamo tego C-130? mam paletę barw Pactry, ale kolory na niej nie są naturalne, a jak ktoś ma w domu podobne farbki jakimi malowane było to kamo lub ten schemat malowania, to myślę, że podanie numerków nie było by dużym problemem... Oto on:

1140223.jpg

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igi jeden problem mina. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Od czego zalezy plucie farbą. Najlepiej podajcie mi numerek jaki jest zaznaczony na zdjeci ponizej. Niedawno kupilem aero ktory pluje farba i zamienilem z tym moim czesci nr3 czyli ta obudowe a dzisiaj jak malowalem to co jakis czas plul farba. Czy plucie zalezy od tej obudowy?? Wiem ze troche Was wszystkich męcze ale zobaczycie jak malowal podkladem moj samolocik (troche winy moze byc mojej bo dopiero zaczynam zabawe z aero:D)

 

25379edc1668755d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plucie zalezy od tej obudowy??

Każdy jeden przeważnie pluje i to nie jest uzależnione od obudowy tylko w tym kapturku część nr. 1 zbiera się farba podczas malowania i jak się jaj za dużo nazbiera to czasem sobie plunie. Odkręć go i powinno być lepiej tylko UWAGA na iglice lubi się zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj spoko, po to jest forum, żeby się pytać No więc tak - moim, skromnym zdaniem nie potrzebnie wymieniłeś tą część nr. 3... Jeżeli dobrze pamiętam, to plucie farbą zależy od:

-za mało rozcieńczonej farby, szybko osadza się w dyszy przez co ją blokuje, przelatuje mała ilość farby przy mniejszym przepływie powietrza i nie ma sił wylatywać z duża prędkością przez malutką dyszę, więc robią się kropelki i pluje... nie wiem jak to opisać, mam nadzieje, że mnie zrozumiesz

-za małe ciśnienie powietrza i robi się ten sam efekt co wyżej, farba nie ma siły wylatywać

-masz brudną i nie drożną dyszę, weź iglice, wykałaczkę albo igiełkę i poprzeczyszczaj te wszystkie otworki

-iglica po prostu jest za krótka, jej dzióbek musi wystawać jakiś 1mm z dyszy, jak nie wystaje to zeszlifuj końcówkę

 

czyli podsumowywując problem może byś w częściach 1,2,4 lub w farbie

 

mam nadzieje, że mnie zrozumiałeś i pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert091283 tylko jak wyjme ten kapturek(oslonke) to nic nie leci oprocz powietrza (testowane z udzialem wody)

 

igi pierwsze nawet zrozumialem. Cisnienie jest dobre bo 3bar'y, aero cały czysty bo przesiedzial ponad tydzien w cleanluxsie podczas mojej nie przyjemnej przygody zdrowotnej:D a igla jest dobra bo jest dobra:D. Mi sie wydaje ze to przez farbe poniewaz jak malowalem humbrolem to szlo wszystko ladnie ale jak zaczolem pactra to juz sie wszystko zepsulo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie zacieki a fotki nie dam bo apart nie mam .moze za blisko trzymam ablo pod zlym kontem ??

.Jak się domyślam to masz tłustą powierzchnie i farba jak wysycha to powstają właśnie takie dziwne szlaczki a i jeszcze jedno akryle w puszkach też tak reagują na gładkie powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert091283 tylko jak wyjme ten kapturek(oslonke) to nic nie leci oprocz powietrza (testowane z udzialem wody)

A jesteś w stanie zrobić zdjęcie bez tego kapturka?? Bo może być też taka sprawa, że ze mocno dokręciłeś dyszę i dlatego leci samo powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że trzeba mieć farta w papierniczym albo artystycznym, bo zazwyczaj mają biały UHU Pattafix, a on po prostu mówiąc "ssie" Za mocno trzyma, lepi się i zostawia ślady.

Trzeba przypolować na blutacka nieźle i pytać wszędzie o: "szarą masę do klejenia kartek do ściany" "Białą tak?" "Nie proszę Pani, szarą, dziękuję i dowidzenia".

Sam od roku chcę kupić (specjalnie mi nie zależy więc za nią nie latam, ale przy okazji bym kupił) - z takiego powodu, że jeden glut jaki kupiłem 2 lata temu ciągle mi służy do maskowania (a zamaskowałem nim wiele modeli) i gniecenia jak się uczę :P W każdym razie, jak dorwiesz to bierz od razu dwie paczki a będziesz miał "na zawsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, nie wiedzialem gdzie, wiec zapytam tutaj.

Znalazlem ostatnio stara figurke zywiczna i nie wiem co to za zolnierz.

Moglby mi ktos pomoc z identyfikacja tego miglanca? Jakie bylo malowanie tego munduru?

 

cf2653ab92274b83m.jpg

 

Witam, czy moglby mi ktos powiedziec jakiego kolooru ciapki ma bluza maskujaca tego zolnierza? Czy moglby ktos mi podsunac jakas grafike z fotka tego ubranka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksyk89, najprościej poprosić jakichś znajomków przebywających na robotach na Wyspach Brytyjskich, tam dostaną Blu-tack za jakieś 2 funty w każdym papierniczym... A trochę takich kolegów jest na forum, może któryś zgodzi się dopomóc?

W porównaniu z patafixem - dużo lepszy, ale też ma czasem fochy , ja miałem z nim kłopoty przy malowaniu sprayami metalicznymi [chrom, złoto] Dość dziwnie zareagował i ciężko było odkleić... Ale glut ten wprost cudowną wykazuje się trwałością , tu mogę podpisać się pod słowami reggy'ego [choć moim zdaniem kolorek to raczej błękit, nie szarość ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie kupić masę blutac? Pytałem dziś w leroy merlin to sie na mnie patrzyli jak na idiotę, a gościu a papierniczym też miał dziwna minę.... Gdzie wy to kupujecie?

U mnie w papierniczym Jak chcesz to dziś sprawdzę, czy jeszcze jest. Aż sam jestem zdziwiony, bo modelarsko to moje miasto to straszna dziura, ale blutac jest I nawet ten pan w tym papierniczym po moich sugestiach przestał przywozić modele RPM, Intech i Mastercraft, i w końcu przywiózł parę Revelli, Academy i Italeri I to w podobnych cenach

Edit

Byłem przed chwilą w papierniczym - jest po 7 zł za opakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

030jpz.jpg

 

Mam pytanie o zestawy farb RAF. Pudełka opisane są krzaczkami i nie wiem czy dobrze myślę, że są to farby serii C i należy je rozcieńczać tym samym thinnerem co Surfacera? Zaczynam dopiero z farbami Gunze serii H i tam wszystkie etykiety mają logo"Hobby Color" te natomiast mają logo "Mr.Color". Czy dobrze kombinuję?

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejenie polistyrenu za pomocą rozcieńczalnika nitro jest dość znane - używa się go tak jak kleju, unika się smug, glutów itd.

Niektórzy jednak sygnalizują że po jakimś czasie (rok-dwa) spoina traci swoje właściwości i na półce możemy znaleźć kupkę części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kleisz nitro ;) Można nakładać strzykawką między części, pędzelkiem. Trzyma mocno, działa na zasadzie natopienia plastiku - potem odparowuje i twardnieje. Wątpie, żeby po czasie puszczało - od roku stosuję i w paru modelach które mi zostały nic nie odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sa to wlasnie farby serii c celulozowe , mam podobny zestaw interior (usa) i kamo (usa). Co dziwne kupilem tez zestaw do wspolczesnych amerykanskich i sa to wlasnie akryle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.