Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam małe pytanie. Nie mam nic innego pod ręką, więc zapytam się, czy mogę rozcieńczyć oleje Revella rozpuszczalnikiem uniwersalnym, czy nie ryzykować? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do rozcieńczania emalii używałem piuerwszego lepszego rozpuszczalnika z hipermarketu (tylko nie nitro)

Generalnie stosowałem benzynowy i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np revelle rozcieńczam rozcieńczalnikiem ekstrakcyjnum i jest wszystko git. Dam Ci dobrą radę zamiast się pytać na forum lepiej by było gdybyś sam sprawdził, bo wtedy twoje doświadczenie wzrasta bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Spróbowałem nawet już, tyle że farba nie jest teraz błyszcząca. Wiem jednak jak temu zaradzić, bo zdecydowanie za dużo daję rozpuszczalnika. Żeby było śmieszniej to kupiłem farbkę Humrola, która miała być ciemnoniebieska, a w rzeczywistości jest fioletowa Bałem się po prostu żeby nie rozpuścić plastiku, ale jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką historię że jak rozpuszczam gunmetal humbrola(nie pamiętam jaki numer) w rozcieńczalniku ekstrakcyjnym to zachodzi jakaś ciekawa reakcja i wszystko się rusza(tzn farba na powierzchni farby nie wiem jak to inaczej opisać), maluje się normalnie ale miło popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko: do jakiego modelu jest przeznaczona jest ta konwersja http://www.martola.com.pl/pl142/produkty27301/f_16d_block_52_polish_greek_conversion ???? Napisane jest, że do F-16 Academy lecz oni produkują tylko koreańskie jednomiejscowe maszyny. Czy ta konwersja posiada części do przeróbki na wersję D ??? No i czy warto to kupić bo po ostatniej wizycie na lotnisku w Krzesinach mam fjoła na punkcie F-16, a zwłaszcza wersji D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy ktoś z was używa podkładu do plastiku motipa ?

Jak on się spisuje, i jak reaguje z farbami modelarskimi np gunze ?

 

Aha jeszcze takie pytanie co można zastosować zamiast lakierów bezbarwnychy gunze albo zero ?

Bo mam problem z kupnem bezbarwnego pod aero... gunze w polsce to tylko w sprayu, a zero trza zamawiać za gramnicami :(

 

Może jakiś samochodowy ?

Jak tak to jak go rozcieńczać pod aero i czym ? (nitro, a może benzynka ekstrakcyjna)

 

 

Wiem głupie pytania ale dopiero zaczynam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie co to dokładnie jest green stuff ?? wiem tylko ze masa modelarska ale co to działa jak plastelina czy jak ?? moze mi ktos to objasnic i jaki jest tego odpowiednik ?? bo jak szukałem na mojehobby to nic nie znalazłem :( I to mozna uzyć zamiast szpachli czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://replikator.pl/Akcesoria-k3/Materialy-modelarskie-k228/Green-Stuff-p3386.html

Masa modelarska, raczej o dość unikatowych właściwościach. Po rozmieszaniu dobrze się formuje, łatwo nadawać skomplikowane kształty - stąd używana do robienia figurek od podstaw i konwersji. Można robić z nią ciekawe rzeczy w rodzaju rozciągania na naprawdę cienkie płachty przez co nadaje się na flagi, szmaty, peleryny, paski. Dość długo po stwardnieniu jest jeszcze lekko plastyczna. Używam zawsze jak trzeba figurce zmienić kąt ustawienia kończyny czy zrobić zimmerit na niemieckim czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po uzyskaniu porządanego krztałtu to sie przykljeja tak o poprostu jak plasteline czy na klej ?? a i to po zmieszaniu tych dwóch kawałków tego czegoś po uformowaniu potrzebnej rzeczy zastyga i nie da sie juz tego zmienic czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do elementów żywicznych. Dokładnie o karabiny w skali 1/72. W zestawie ARMO z różnymi akcesoriami są właśnie różne karabiny, ale niektóre z nich są powykrzywiane. Jak je wyprostować? Czy do gorącej wody, albo suszarką do włosów? Wiem że tak się robi z elementami plastikowymi, a żywicę mam pierwszy raz w życiu to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.