Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich kupiłem swój pierwszy model (M151A1) i eh zacząłem rozmyślać nad tym wszystkim. Nigdzie mogę rozpocząć pracy ponieważ gryzie mnie rzecz związana z malowaniem. Robi się to podczas sklejania czy po sklejeniu ? Czytałem już trochę tego nie chce odwalić fuchy dlatego potrzebuję opinii fachowców.

 

Kolejną rzeczą jest szpachlówka... tylko ze sklepów modelarskich czy można coś dostać na mieście ? Przepraszam, że zawracam Wam gitarę ale nie daje mi to spokoju.

Małe części możesz pomalować przed sklejeniem, ale model ogólnie maluje się po sklejeniu. Bo w końcu części rzadko pasują idealnie, może trzeba je będzie szpachlować czy obrabiać. Poza tym pamiętaj o odtłuszczeniu modelu przed malowaniem i daniu podkładu!

Tu masz temat o malowaniu pędzelkiem:

viewtopic.php?t=9427

 

Co do szpachlówki to dobre rzeczy słyszałem o samochodowej, ale jej nie używałem. Bardzo fajna jest szpachla Tamiyi, a z płynnych to Mr. Surfacer od Gunze.

 

Jak chcesz to wpisz na youtube "plastikowy hit". To nie nadawany już program o modelarstwie, możesz podpatrzyć ciekawe rzeczy, np. odnośnie malowania.

 

Powodzenia z pierwszym modelem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może t9o nienajlepsze miejsce na posta ale nie mam pojęcia gdzie go umieścić.

Czy spotkał się ktoś z odlewaną lufą do tego czołgu?

Do Challengera 2 znalazłem ale poszukuje do 1 w 1/35 oczywiście

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się ktoś z odlewaną (aluminium lub mosiądz) lufą do tego czołgu?

Do Challengera 2 znalazłem ale poszukuje do 1 w 1/35 oczywiście

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może t9o nienajlepsze miejsce na posta ale nie mam pojęcia gdzie go umieścić.

Czy spotkał się ktoś z odlewaną lufą do tego czołgu?

Do Challengera 2 znalazłem ale poszukuje do 1 w 1/35 oczywiście

Pozdrawiam

 

Jeśli masz Challengera 1 z Tamiyi to nie widzę sensu kupowania żywicznej lufy. Ale to Twoje pieniądze i Ty je wydasz na darmo. Jeśli przymierzasz się do sklejenia tego modelu to lepiej tę kasę przeznacz na blaszki Eduarda i jakieś fajne dekalsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów zadam dość dziecinne pytanko...

 

Dotychczas nie miałem do czynienia z farbami Vallejo.

Wiem, że są dwie wersje owych farb (do earografu i do pędzelka). Czy zarówno jednymi jak i drugimi da się malować niewielkie powierzchnie pędzelkiem ? (pytam, gdyż kupił by te do aerografu).

 

Czy do tych farb zalecany jest jakiś konkretny rozcieńczalnik, czy wystarczy woda destylowana ?

 

Jakie ewentualnie symbole mają podstawowe kolory do modeli pojazdów pancernych (II w.ś., radzieckie, hitlerowskie...)

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do tych farb zalecany jest jakiś konkretny rozcieńczalnik, czy wystarczy woda destylowana ?

Ja mam właśnie problem z rozcieńczaniem tych farbek wodą destylowaną Próbuję różnych gęstości i wciąż nie pasuje pod aero.

Zupełnie inaczej jest z Humbrolami... Rozcieńczam je Wamodem i spisują się doskonale.

 

W czym tkwi problem z Vallejo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczam Vallejo zwykłą kranówką ale koniecznie trzeba dać opóźniacza do akryli (np. Talensa - Acrylic Retarder).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym prawdziwym sklepie z artykułami dla plastyków. W modelarskich byś nie dostał zazwyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie się przymierzam i zbieram informacje co gdzie i za ile kupić.

Challenger 1 mial armate 120mm L11A5 a Challeger 2 ma 120mm L30E4. Wizualnie jak dal mnie są podobne największa różnica to miejsce osadzenia lufy w wierzy (jarzmo to sie chyba nazywa).

Tak Seb przepraszam chodziło mi o toczoną.

Koszt lufy to 14EUR wiec chyba nie duży w porównaniu z gąskami 30Ł.

Czas pokaże w co bedzie że tak się wyraże uzbrojony.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Sprawa jest!

Poszukuję kalek do Fw 190, konkretnie numeru taktycznego oraz 'wężyka', widoczne tutaj: http://wp.scn.ru/en/ww2/f/451/2/14/7 Potrzebowałbym na drugi bok też

Jeśli ktoś miałby na zbyciu takie numerki/wężyki i nie pożałuje tych kilku groszy na przesyłkę (jeśli ktoś z Warszawy to odbiór osobisty najlepiej), to prosiłbym o wsparcie biednego lotnika . Skala oczywiście 72. Jakby coś to walcie na PW.

 

pzdr.

 

Ponawiam prośbę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter a co to dokładnie jest ta Armia. Jak sie domyślam jakaś gazeta a dokładnie jak się nazywa i gdzie można ją kupić?

Niestety mam zaległości prasowe więc się nie śmiejcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcę powrócić do porzuconego z przymusu modelu Chezoom. Czy jest szansa na zdobycie oryginalnego lakieru do tego modelu? Z instrukcji wynika, że to Model Master 52703 CheZoom Teal Pearl. Ale nigdzie nie mogę go dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie gdzie moge kupic jakies ladne gaski

Np w sklepach modelarskich ?

Ładne to są metalowe gąsienice Friulmodel, ale nie sądzę, że je kupisz, więc w Twoim wypadku polecam plastikowe ogniwkowe HobbyBoss.

Skoro już znasz producenta to sobie poradzisz ze znalezieniem sklepu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasopismo wydawane przez Kagero poruszające tematyke współczesnej wojskowości Czasem fajne artykuły są, warto kupić, dostępne wszędzie gdzie jest prasa.

http://www.kagero.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=35:armia&layout=blog&Itemid=29&layout=default

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos nie licze kasy na modele- interesuje mnie tylko sklep internetowy gdzie moge kupic metalowe ogniwa ( sprawdzilem pare witryn i nic nie znalazlem)- chce by Tiger2 wygladal najbardziej realnie bo mam zamiar zrobic dioramke z nim w roli glownej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.