Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

No to powyższe powinno chociaż trochę pomóc. Sam używam fixera miga - i on po prostu spełnia dobrze swoje zadanie - jak ma trzymać, to trzyma. ;) Jeżeli pod spodem jest farba akrylowa, to benzynka nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli benzyna lakowa okazałaby się za sucha (za szybko odparowywała i np. tworzyła "tarkę" na modelu), to można używać benzynki do zapalniczek (ronson, ronsonol itp.). Benzyna ekstrakcyjna moim zdaniem się średnio nadaje - trzeba sprawdzić czy akurat nie reaguje z plastikiem - bo niektóre potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że COBI - przynajmniej tak mam na pudełkach, które mam.

edit

Tak, nawet mają w swoim sklepie internetowym,

http://www.zabawki-sklep.pl/pl/sklep_internetowy/revell__modele/revell_do_sklejania/pojazdy_wojskowe/czolgi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka.

Po pierwsze ; jaka farbka jest najlepszym odpowiednikiem koloru stosowanego do malowania Angielskich oznaczeń na samolotach, w czasie pierwszej wojny światowej. A po drugie; jak wyciąć z taśmy koła o średnicy od 0,3 do 2,8 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie; jak wyciąć z taśmy koła o średnicy od 0,3 do 2,8 mm?

Kupić różne igły injekcyjne, nad ogniem pozbyć się plastikowej części, papierem ściernym zaostrzyć okrągłą końcówkę, ułamać ostrą (żeby się nie pokaleczyć) i wybijać kółeczka w taśmie na np. drewnianej podkładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam sklejony poniższy modelik i aktualnie czeka on na malowanie a niestety z moim nikłym doświadczeniem nie potrafię zidentyfikować kolorów kamuflażu i tu prośba do Was dobrzy ludzie, jeśli to możliwe proszę o podanie najlepiej numerków farb vallejo model color bo te zamierzam zamówić

27021malowanie05.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy niemiecki trójbarwny:

Dunkelgelb, czyli ten żółty, kolory Vallejo Model Color: Green Ochre 914 - trochę ciemniejszy, albo Dark Sand 847 - jasny.

Zielony: Luftwaffe Cam. Green 823 albo Reflective Green 890

Rdzawy brąz: Flat Brown 934

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moro będziesz miał spore trudności, o ile nawet nie da rady tego zrobić (przynajmniej ja sobie tego nie wyobrażam)

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać jak malować kamuflaż moro czy jest jakiś Poradnik lub dział na forum?

Jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to pryskanie farbą np. za pomocą starej szczoteczki do zębów, tak chyba ktoś robił w BRDMie 2 co był kiedyś w Super Modelu, najwyżej mogę tego poszukać i Ci napiszę dokładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnicy od 0,3 do 2,8 mm

Kurde przez ten upał już mi się mózg lasuje. Miało być od 3 mm do 2,8 cm.

Co jest warty TEN cyrkiel ?.

I przy okazji powtórzę pytanko. Jaka niebieska farba odpowiada oznaczeniom RAFu z pierwszej wojny światowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać jak malować kamuflaż moro czy jest jakiś Poradnik lub dział na forum?

Jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to pryskanie farbą np. za pomocą starej szczoteczki do zębów, tak chyba ktoś robił w BRDMie 2 co był kiedyś w Super Modelu, najwyżej mogę tego poszukać i Ci napiszę dokładniej

a mógłbys dac foty lub link gdzie widziałeś taki artykuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.