Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Litości, nawet nie chciało mu się podać jakich farbek szuka. Wrzucił linka do jakiegoś sklepu a my mamy szukać, jakie są tam farbki podane i jak je podmienić. Mógłby mieć trochę szacunku dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pracuję nad modelem Boeinga 787, zostało tylko malowanie kilku rzeczy i tutaj rodzi się moje pytanie. Dostępu do aerografu nie mam i zastanawiam się, jak uzyskać efekt przejścia barw z jasno niebieskiego w biały, tak, jak na "zdjęciu" tutaj-> http://img408.imageshack.us/f/boeing.jpg/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy istnieją jakieś preparaty które pozwalają odkleić kalke która jest przyklejona na model od około 2 lat i jej nie zniszczyć? Na wodzie to nawet odejść nie chce

 

Ciepła woda z płynem do mycia naczyń. Potem delikatnie trzeba podważać kalkę i delikatnie usuwać ją z modelu. Wszystko zależy od tego ile kalka leżała na modelu i w jakiej jest kondycji. Jeśli jest polakierowana to już praktycznie kaplica. Wcześniej przygotuj sobie kartonik najlepiej pokryty gumą arabska tak by mieć gdzie tą kalkę położyć.

 

 

Obecnie pracuję nad modelem Boeinga 787, zostało tylko malowanie kilku rzeczy i tutaj rodzi się moje pytanie. Dostępu do aerografu nie mam i zastanawiam się, jak uzyskać efekt przejścia barw z jasno niebieskiego w biały, tak, jak na "zdjęciu" tutaj-> http://img408.imageshack.us/f/boeing.jpg/ ?

 

Generalnie istnieje metoda gdzie takie przejścia kolorów można uzyskać przy pomocy gąbki. Gąbkę o delikatnej gradacji maczasz w farbie i ciapasz po modelu. W Twoim przypadku może to dziwnie wyglądać bo to dosyć mały model więc raczej ta metoda się nie sprawdzi. Możliwe, że komuś udało się coś takiego zrobić bez aero ale ja nie próbowałem.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy mały? Jest w skali 1:144, wiec jak dla mnie jest dobrych rozmiarów .

No właśnie też czytałem o tej technice i myślałem o niej, ale nie jestem przekonany specjalnie. Wydaje mi się, że przy moich "umiejętnościach" (maluje dopiero na poważnie 2 model w życiu) wyglądało by to po prostu źle, jak niedokładne malowanie pędzlem. Zobaczymy, najwyżej zrobię normalne przejście, wszak model nie idzie na wystawy ani nic, a ma tlyko cieszyć moje oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jeszcze by mi ktoś powiedział jak odkleić szybę od modelu nie niszcząc jej? Rozpuszczalnik nie zrobi nalotu? Może są jakieś metody.

 

Po drugie to już zapomniałem jakiej to się szpachlówki używało. Do ciężarówek lepiej się używa twardej takiej jak ta:

http://mojehobby.pl/wamod-od15-masa-modelarska-chemoutwardzalna-p-9-290048.html

Czy może płynnej jak ta:

http://mojehobby.pl/gunze-sangyo-p119-mr-dissolved-putty-p-9-953922.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, w których miejscach na tym czołgu (T-64) należy oznaczyć nr armii, oraz czy wie ktoś jakie inne oznaczenia trzeba nanieść na czołg walczący w wojnie domowej w Mołdawii w 1992 po stronie naddnieprza?

 

Czołg:

t64sh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jeszcze by mi ktoś powiedział jak odkleić szybę od modelu nie niszcząc jej? Rozpuszczalnik nie zrobi nalotu? Może są jakieś metody.

 

Nie maczaj w żadnym wypadku szyby w rozpuszczalniku. Niema prostego sposobu na rozpuszczenie samego kleju inwazyjnego bez uszkodzenia owiewki (szyby). Delikatnie poruszaj kabiną i zobacz gdzie jest szczelina tylko tak by szyba nie pękła. W szczelinę włóż skalpel i równie delikatnie postaraj się wyciąć przezroczysty element.

 

Do szpachlowania możesz używać właściwie każdej szpachlówki. Tutaj w pierwszym linku przedstawiłeś masę, a nie typową szpachle. Służy ona raczej do zaklejania dziur wielkości paznokcia a nie do drobnych szczelin. Z Gunze nie korzystałem jednak widzę, że jest dosyć rzadka. W Twoim przypadku lepiej byś kupił sobie jakąś zwykłą szpachle (Humbrol, Revell czy coś w tym stylu). W radykalnym przypadku możesz zalać szczelinę jakimś klejem CA.

 

Czy ja wiem czy mały? Jest w skali 1:144, wiec jak dla mnie jest dobrych rozmiarów .

 

To nie do końca o to chodzi. Skala to jeszcze nie wszystko. Przejścia kolorów to kwestia względna. Gradacja przejścia kolorów tutaj musi być bardzo płynna bo to nie kamuflaż tylko tylko malowanie samolotu pasażerskiego. Musi być dosyć płynne. Nawet malowanie czegoś takiego aero to trudna sprawa.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

W niedziele kupiłem model WAH-64 mirage hobby

Ogólnie jestem pod wrażeniem jak i ceny (kupiłem w carrefour za 9.99) tak i ilością detali...

lecz mam mały problem ponieważ kalkomania w tym pudełku pochodzi z modelu AH-64D -IFOR -Bośnia co poradzicie koledzy bo robić angielska wersje z angielskim uzbrojeniem a oklejać go USA ARMY??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielska wersja AH-64 to dokładnie produkowane śmigłowce licencyjne przez Westland'a. Generalnie w samej konstrukcji modyfikacji nie będzie zbyt wiele. Jest to wersja "D" czyli Longbow (zakładam, że taki zestaw mirage właśnie kupiłeś bo robią też wersje "A"). Uzbrojenie zawsze można wymienić bo Amerykanie raczej nie stosują brytyjskiego uzbrojenia . Jeśli koniecznie chcesz mieć wersje USA to wedle dokumentacji przerób detale i poszukaj (nawet tu w dziale giełda) np. pocisków hellfire - może ktoś ma w 1/72 (ja bym dostarczył całą tone uzbrojenia ale w skali 1/48 ). Zakładam, że kalki masz więc to chyba niewielki problem przerobić go na amerykańca .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No małe nieporozumienie . Generalnie sam nie przeszperałem oferty Mirage więc to też moja wina. Raczej Anglik z amerykańskimi kalkami będzie dosyć niepoprawny w stopniu realizmu. Rozumie, że ktoś kalki wpakował z innego zestawu. Tutaj pojawia się problem bo osobiście nie spotkałem się z kalkami angielskimi w żadnej skali (a kiedyś szukałem tego dosyć sporo). Chyba pozostaje drukowanie, ewentualnie można coś zrobić z istniejącymi. Z tego co mi wiadomo brytyjskie wersje nie miały jakoś skomplikowanych oznaczeń. Tutaj moja dokumentacja niestety nie obejmuje brytyjskiej wersji. Można obmalować go przy pomocy maskowania na podstawie zdjęć. Chyba to jedyne rozsądne wyjścia.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy jeden model można pomalować częściowo farbą olejną, a częściowo akrylową (chodzi mi o olej Model Master i akryl Model Master, oraz Pactra)?

Jeżeli tak, to w jakiej kolejności i czym (ewentualnie) rozdzielać?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.