Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: czy jeden model można pomalować częściowo farbą olejną, a częściowo akrylową (chodzi mi o olej Model Master i akryl Model Master, oraz Pactra)?

Jeżeli tak, to w jakiej kolejności i czym (ewentualnie) rozdzielać?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam .B - Generalnie wręcz należy go rozcieńczyć. Jeśli malujesz pędzlem to śmiało możesz użyć wamodu lub np. benzyny ekstrakcyjnej. W przypadku malowania aero (czego nie polecam w przypadku tego lakieru z racji na niebezpieczeństwo powstania białego nalotu) w ostateczności tylko oryginalny, bo daje największe szanse uniknięcia wtopy.

 

piotr_5e3 - Jak najbardziej. Te farby mają zupełnie inny skład (akryle i olejne). Ja na przykład często maluje większe powierzchnie olejnymi natomiast małe detale akrylami (Pactra czy też Model Master) bo znacznie szybciej wysychają przez co mogę wkleić je już nawet po kilku minutach. Jeśli mowa o rozcieńczaniu to do akryli może być nawet czysta kranówka lub np. spirytus salicylowy. Odnośnie emalii może być np. Benzyna ekstrakcyjna lub coś podobnego.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

otóż zrobiłem próbę z dwoma "rozcieńczalnikami" na owym lakierze matowym humbrola, i oto wyniki. testowałem white spirit fundacji EGIT i rozcieńczalnik model master (numer - no na etykietce pisało 1556), tak wiec, white spirit odpada, robi z lakierem to samo co woda z klejem polimerowym, tak więc nie nadaje się. Co innego rozcieńczalnik model mastera, ładnie rozcieńczył lakier bez żadnych problemów (rozcieńczałem na "oko"), nie wpłynął na "kolor ?" lakieru, nie miałem żadnych problemów podczas malowania modelu, tak więc jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście mi pomóc w przeliczeniu kolorów Revell: 46, 49 na Humbrol? Pisałem do działu przeliczników farb lecz ten dział z tego co widać po postach jest troszkę rzadko odwiedzany

Z góry dzięki za pomoc

 

TU masz przelicznik. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, akurat na 3 stronie artykułu, który "niewiele Ci pomógł", pokazane zostało krok po kroku jak zrobić formę do nieskomplikowanego odlewu.

Jesteś niezwykle "ostrożny" w podawaniu konkretnych informacji. Nadal nie wiadomo co chcesz odlać kółko, skrzydło korpus czołgu, lufę itd. itp.

To dosyć ważna informacja dla kogoś kto zechce Ci coś doradzić.

 

Ja ze swej strony dodam jedynie, że odlewanie nie należy do zabaw tanich i odlewanie jakiegoś elementu do modelu może okazać się znacznie droższe od niego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że już Ci kolega Ari wytłumaczył.

Poszperaj może sam trochę w sieci jeżeli nie rozumiesz tego co już napisano.

Poza tym jak już napisał kolega erkamo na 3 stronie artykółu który zapodałem jest opisame jak odlać kółka( jak dla mnie to one są przestrzenne)a inne elamenty to się tak samo odlewa raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale co to te "elementy ustalające"?

Tak samo jak w modelach masz kołeczki i odpowiednie dla nich otworki pozwalające na łatwiejsze dopasowanie elementów (np połówek kadłuba) to w formach też są elementy, które ustalają wzajemną pozycję połówek formy tak by uniknąć przesunięć w odlewach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.