Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te akryle Gunze nadają się pod pędzel?

Nie, są to farby TYLKO do aerografu. Jak widzisz oznaczenie zaczynające się na C, lub napis Mr.Color, to znaczy, że jest to farba typu lakier, a tych niestety nie bardzo można pędzlem nakładać.

 

 

 

Jaka dysz areografu będzie lepsza do skali 1:35 0,2 czy 0,3?

Mi wystarcza 0,3....

 

 

Jeszcze ja mam pytanie. Posiadam od ~12 lat kompresor Tamiyi (starszą wersję tego). Niestety ma jedną wadę- jest baaardzo głośny. Chciałbym zakupić sobie inny sympatyczny kompresor, ale cichy, względnie sprawnie nabijający sobie ciśnienie w jakimś zbiorniku.

Co byście polecali? (nie mam specjalnych wymagań co do górnej granicy cenowej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja mam pytanie. Posiadam od ~12 lat kompresor Tamiyi (starszą wersję tego). Niestety ma jedną wadę- jest baaardzo głośny. Chciałbym zakupić sobie inny sympatyczny kompresor, ale cichy, względnie sprawnie nabijający sobie ciśnienie w jakimś zbiorniku.

Co byście polecali? (nie mam specjalnych wymagań co do górnej granicy cenowej ;) )

 

 

Ja bym polecił ten http://www.mojehobby.pl/mar-24-urzadzenie-do-malowania-natryskowego-mini-ma-3000-p-9-1493536.html

 

Komentarze o nim są dość dobre aerograf zawsze można zmienić (nie używałem go ale zamierzam go kupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie. Czy ktoś z was używał kleju Revella Contacta Professional w igle? Jest wart polecenia czy nie? Ja osobiście używam Humbrola Precision Poly w igle i chciałbym wiedzieć czy produkt Revella jest porównywalny do Humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Contacta to ogólnie bardzo dobre kleje. Pracuję z nimi od lat i póki co nie miałem okazji narzekać. Jak każdy klej z igłą wymaga od modelarza uwagi i schludności, by igła się nie zatkała, ale sam specyfik może być bardzo pomocnym elementem warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi proszę, czy ta piłka z Trumpka:

http://www.jadarhobby.pl/trumpeter-09909-pilka-modelarska-wymiennymi-ostrzami-p-16141.html

jest tak samo drobno uzębiona i przydatna jak takie piłko-żyletki:

http://www.jadarhobby.pl/zyletkapilka-narzedzie-p-7837.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi proszę, czy ta piłka z Trumpka:

http://www.jadarhobby.pl/trumpeter-09909-pilka-modelarska-wymiennymi-ostrzami-p-16141.html

jest tak samo drobno uzębiona i przydatna jak takie piłko-żyletki:

http://www.jadarhobby.pl/zyletkapilka-narzedzie-p-7837.html

Mam taką jak trumpeterowska tylko wypuszczoną przez Tamiyę. Jak dla mnie produkt się sprawdza. Tnie bardzo dobrze a jej zaletą są właśnie wymienne a przy tym wąskie ostrza. Nie byłbym wstanie odciąć używając czeskiej piłko-żyletki goleni AT-ST th_AT-ST_19.jpg otrzymując taki efekt th_AT-ST_26.jpg. Piłko-żyletka byłaby za duża. Nie ulega jednak wątpliwości, że ostrze trumpeterowska jest grubsze.

Myślę, ze najlepszym rozwiązaniem jest zakup obu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do tego typu pytań jest osobny wątek:

viewtopic.php?t=7050&start=2085

 

Ale jak już tu jesteśmy to odpisze tutaj

Model fajny ale to co przy śmiglakach Italeri typowe to marnie spasowane oszklenie i wnętrze lekko niepasujące do kadłuba. Troszku zabawy z tym jest ale do zrobienia. Reasumując - jeśli masz doświadczenie w zabawie z przeszkleniami to polecam (oczywiście na czymś trzeba się nauczyć) no i nie obejdzie się bez szpachli.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu wszelkich przeliczników kolorów jestem już tak skołowany, że nie daję rady znaleźć odpowiednich kolorów z palety Vallejo dla brytyjskiego i niemieckiego lotnictwa z czasów 2 WŚ.

 

Dlatego zwracam się do Was, drodzy koledzy - kto używa farb Vallejo do malowania sprzętu RAF i Luftwaffe. Pomocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post na forum na tym koncie. Niektórzy mnie znają bo ze 2 lata temu pisałem z niektórymi użytkownikami i prezentowałem swoje modele. Miałem dłuuugą przerwie jednak do pasji wraca się zawsze. I teraz kilka pytań:

 

Chciałbym odnowić swoją starą scanię której nie dokończyłem bo zniszczyłem panel z szybami Czy mogę kupić pojedynczy panel? Bo trochę szkoda wydawać teraz już przeszło 150zł na model który mam.

 

Po drugie czy istnieją już na rynku farby którymi mogę ładnie pomalować model bez aerografu?

 

Ostatnio obiło mi się o uszy na jakimś forum może nawet na tym że są jakieś specjalne kleje do przeźroczystych elementów. Nie pomyliło mi się?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz panelu z szybami nie kupisz tak sobie, no chyba że ktoś będzie sprzedawał ale to jest jak wygrać w totka.

A farby- wszystkie są dobre bo kolorowe a tak naprawdę to zależy od tego czym malujesz pędzlen,aerograf czy może inaczej

Ja maluje pędzlami farbami pactry,

jeśli do aerografu to modelmaster lub humbrol.

Może nie jestem profeslinalistą ale trochę przeczytałem tematów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Z tym panelem to czytałem że ktoś też ma taki problem i chyba mu wysłali z italeri. No nic będę szukał. A przypomni mi ktoś jeszcze jak nazywa się płyn do odnawiania starych modeli że daje się na noc do niego i puszcza klej i farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten płyn to "cleannux" nie wiem czy dobrze napisałem, ale on raczej usuwa farbę z modelu a nie odnawia go, możesz jeszcze spróbować kretem ... a co do szyb to chyba można zrobić z jakiegoś przezroczystego plastiku np: z jakiegoś opakowania od zabawek dla dzieci, albo z podobnego tworzywa (mówię chyba bo jeszcze nie próbowałem więc nie do końca wiem czy tak się da...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ten płyn to "cleannux" nie wiem czy dobrze napisałem...

Byłeś blisko - Cleanlux.

 

...jak nazywa się płyn do odnawiania starych modeli że daje się na noc do niego i puszcza klej i farba.

Ten specyfik może usunąć jedynie farbę - kleju nie tknie.

Po za tym niektórzy używają do tego "Kreta" lub DOT-3 (płyn hamulcowy jeśli dobrze pamiętam). Poszukaj na forum, koledzy nieraz się wypowiadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ten płyn to "cleannux" nie wiem czy dobrze napisałem...

Byłeś blisko - Cleanlux.

 

...jak nazywa się płyn do odnawiania starych modeli że daje się na noc do niego i puszcza klej i farba.

Ten specyfik może usunąć jedynie farbę - kleju nie tknie.

Po za tym niektórzy używają do tego "Kreta" lub DOT-3 (płyn hamulcowy jeśli dobrze pamiętam). Poszukaj na forum, koledzy nieraz się wypowiadali.

Mi po kąpieli w cleanluxie zarówno superglue jak i klej do plastiku puszcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po kąpieli w cleanluxie zarówno superglue jak i klej do plastiku puszcza.

Możesz się pochwalić jakiego kleju do plastiku używasz co się w cleanluxie rozpuszcza ?

Sam co prawda nigdy modelu jeszcze w ten sposób nie potraktowałem ale kleje, których używam w pewnym stopniu nadtapiają plastik i wydawało mi się, że taka spoina jest nie do ruszenia żadną chemią.

Pytam serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mojehobby.pl/italeri-0320-commando-car-p-1-113194.html

 

http://www.mojehobby.pl/italeri-0277-panzerwerfer-42-auf-maultier-p-1-1721067.html

 

Witam. jestem dopiero początkującym modelarzem i mam mały problem z doborem odpowiednich farb. Mógłby ktoś podać mi odpowiedniki farb pactry bądź humbrol do pomalowania powyższych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.