Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Można dokupić zbiorniki 5 ml i 10 ml.

A ja ten 2 ml używam od półtorej roku i nie narzekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do podkładu (Surfacera 1200) mam swój poprzedni, EW770. Przez to, że nigdy nie wlewam do jednego aerografu raz akryli, a raz farb nieakrylowych (oleje, celulozowe), to sprzęt właściwie nigdy mi się nie zapycha. Bo częste zmienianie asortymentu sprzyja tworzeniu gluta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do podkładu (Surfacera 1200) mam swój poprzedni, EW770. Przez to, że nigdy nie wlewam do jednego aerografu raz akryli, a raz farb nieakrylowych (oleje, celulozowe), to sprzęt właściwie nigdy mi się nie zapycha. Bo częste zmienianie asortymentu sprzyja tworzeniu gluta. Mr. Green

Znam to z autopsji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci z Dalekiego Wschodu (Tamiyia, Trumpeter, Dragon itd.) obecnie działają głównie w dwóch skalach: 1:700 i 1:350. Do tych skal znajdziesz również najwięcej dodatków, nawet naszych rodzimych producentów, jak chociażby wyborne lufy Master.

1:700 to skala dobra na największe jednostki - pancerniki, lotniskowce.

A w 1:350 można się skupić na np. niszczycielach i ładnie je wydetalować.

Ponadto przewijają się inne skale - 1:72 dla małych jednostek jak kutry torpedowe, 1:200, 1:180 i tym podobne. Duży burdel ze skalami ma Revell, bo podobno skalę często dobierał pod rozmiar swoich standardowych pudełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś malował może farbą Revella 5 (biała emalia), czy ten kolor ma taki dziwny być, bo na biel to mi nie wygląda po nałożeniu warstwy?...momentami na modelu wychodzi jakiś takiś krem, a raz biały. hmm...mieszałem dobrze, farba nowa

 

co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś malował może farbą Revella 5 (biała emalia), czy ten kolor ma taki dziwny być, bo na biel to mi nie wygląda po nałożeniu warstwy?...momentami na modelu wychodzi jakiś takiś krem, a raz biały. hmm...mieszałem dobrze, farba nowa

 

co myślicie o tym?

 

czy mogę do malowania (bo do tej revella strace cierpliwość) użyć Dulux śnieżna biel, to jest podajże akryl??? Wiem nie codzienne posunięcie ale farby w weekend nigdzie nie kupie..

 

Czymś się te akryle różnią od emali?? bo nigdy akrylem nie malowałem modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała farba to wielkie utrapienie modelarzy. Nie używaj żadnych Duluxów etc... To się nadaje do malowania parapetu ale nie modeli. Białą farbę trzeba kłaść (rozumie że malujesz pędzlem) delikatnie wielowarstwowo. W przypadku aerografu również nie obejdzie się na jednej. Dobrze rozcieńczyć najlepiej dedykowanym rozpuszczalnikiem i celem uzyskania dobrego pokrycia zastosować neutralny podkład.

 

Akryle od emalii różnią się składem - akryle są na bazie wody (śmierdzą co najwyżej spirytusem i szybko wysychają) natomiast emalie to farby robione na bazie rozpuszczalników polimerowych (śmierdzą rozpuszczalnikiem i nieraz często trzeba poczekać zanim wyschną). Generalnie tematów na ten temat jest wiele więc nie będę się rozpisywał.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up tak maluje pędzlem :]

 

W sumie to taki dulux to niczym się nie różni od farbek akrylowych do modelu - przynajmniej tak mi się wydaję, może tylko gęstością (ale to można zrobić)....gdybam tak bo nie lubię jak stoję z robotą :P

Może mieć innej grubości pigment czy to coś co odpowiada za kolor.

Jeśli ma grubszy niż farbki modelarskie (a raczej na pewno ma) to możesz uzyskać bardzo chropowatą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i wiecie co....na razie super pokryło mi te kremowe ślady, konsystencja farby była rewelacyjna malowanie było czystą przyjemnością powiem wam jeśli tak się maluje akrylami to ja z marszu przechodzę na takie farbki , gdy malowałem pędzlem to efekt wychodził jakbym aero pryskał - serio na razie czekam aż wyschnie i jutro położę 2 warstwę. Zobaczę co z tego wyjdzie, bo jeśli będzie ok to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem Twisted Evil i wiecie co....na razie super Very Happy pokryło mi te kremowe ślady, konsystencja farby była rewelacyjna Smile malowanie było czystą przyjemnością powiem wam Very Happy jeśli tak się maluje akrylami to ja z marszu przechodzę na takie farbki Very Happy, gdy malowałem pędzlem to efekt wychodził jakbym aero pryskał - serio Very Happy na razie czekam aż wyschnie i jutro położę 2 warstwę. Zobaczę co z tego wyjdzie, bo jeśli będzie ok to....

To już wiem skąd biorą się takie techniki modelarskie z użyciem sidoluxa, pronto, lakieru do włosów i innych dziwnych rzeczy.

Po prostu jacyś narwańcy byli niecierpliwi i wzięli coś z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z użyciem sidoluxa, pronto, lakieru do włosów i innych dziwnych rzeczy.

Akurat sidolux, lakier do włosów to cuda modelarskie, ale malowanie duluxem? Przecież to nieekonomiczne. Jedna puszka starczyłaby chyba do końca życia, nie mniej jednak w połowie życia, farba by zapewne wyschła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jakoś mam mieszane uczucia ale chętnie zobaczę efekt. Sam teraz robię remont w domu i właśnie duluxem traktuję wszelkie parapety, balustrady etc.. i prawdę mówiąc jakoś mi się to nie widzi do zastosowań modelarskich. Na pewno nigdy bym tego nie wlał do aerografu - kiedyś kolega znalazł psikawkę w piwnicy (rusek), a z racji, że nie było pod ręką farbek modelarskich wlaliśmy rozcieńczoną farbę do płotu (producenta nie pamiętam). Malowało się całkiem składnie natomiast aero zaliczył kilka zdrowych kąpieli w nitro by nadawał się do ponownego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra daje zdjęcie:

 

http://img1.vpx.pl/up/20100829/dsc0402070.jpg

// Zdjęcia dwa i pół raza za szerokie. Zapoznaj się z regulaminem forum. //reggy

No przesadziłem z efektem aero ale nie jest źle....:P:D zobaczę jak wyschnie jak będzie się prezentować bo ten revell na 1 warstwie daje jakiś odcień jeszcze (skubany). Bo jak patrzyłem na czystym odtłuszczonym plastiku to bardzo ładnie pokryło już 1 warstwą (dodam że plastik jest biały może dlatego jest jak jest!)..to się nazywają eksperymenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy maluję aerografem model to po 10 minutach leci mi z niego woda oraz farba? Co moze byc przyczyna?

Oto mój sprzęt :

http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-4bar-aerograf-kompresory-i1200543379.html

 

http://allegro.pl/mar-aerograf-ew770-0-2mm-z-regulacja-cisnienia-i1178725292.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepszy będzie odcień farby do wnętrza Beaufightera MK VI. W instrukcji Tamiji zmieszane ze sobą są aż 3 kolory a poszukiwania farby użytej przez SlawiekD dały taki oto wynik H304 FS34087 Olive Drab - SG - pół-mat - Hobby Color ( http://www.hobbysta.pl/h304-fs34087-olive-drab-sg-polmat-hobby-color-p-14446.html ).

Czy jest to dobry kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.