Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam takowy model http://www.mojehobby.pl/italeri-2674-mirage-iii-e-armee-de-l-air-p-1-1429006.html. Chce go zrobić całego srebrnego tak jak jest na dole na pudełku. Niestety Italeri daje tylko kolory MM. Ja bede robił zakupy w Jadarze i tam nie posiadają MM. Bardzo prosze Was o pomoc w doborze odpowiedniej farby.

 

Pozd:Arek17

 

Ps. Numer tego srebrnego MM to 1546, a MM acryl 4678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowania metaliczne to nie taki lekki kawałek chleba. Trzeba bardzo zadbać o gładkość powierzchni po sklejeniu - wszelkie nierówności będą strasznie szpetnie wyglądać pod metaliczną farbą.

A z Jadaru możesz wziąć np. coś od Gunze - np. kolor aluminium powinien być odpowiedni:

http://www.jadarhobby.pl/mrmetal-color-aluminium-23ml-p-13534.html

albo chrome silver:

http://www.jadarhobby.pl/mrmetal-color-chrom-silver-23ml-p-14018.html

Tylko, że te farby lepiej rozcieńczać dedykowanym rozcieńczalnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłam do zdjęcia na zdjęciu pozwalam sobiez niego skorzystać.Zdjęcie autorstwa Gresioj.

6c5816aa07f1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie zawsze ufam instrukcji.

 

Zaznaczyłam do zdjęcia na zdjęciu pozwalam sobiez niego skorzystać.Zdjęcie autorstwa Gresioj.

 

???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam Czy wyszedł już model Italeri 3844 (iveco stralis) W odpowiednim wątku (a dokładnie w wątku Tornado --> http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=2200) na forum znalazłem go i wynikało by z tego,że już ponad rok powinien na rynku być jednak nie mogę go nigdzie wypatrzeć. Na Mojehobby.pl powiedzieli mi, że nie ma go w hurtowni puki co. Pomyślałem że skoro w naszym pięknym kraju go nie ma spróbuje za granicą Z nadzieją odpaliłem ebay ale też nie znalazłem go. Więc może jeszcze go nie ma

 

 

E: Napisałem do polskiego dystrybutora Italeri. W odpowiedzi otrzymałem informacje, że Italeri sie wycofało z planów produkcyjnych tego modelu i nic nie wiadomo o planach rozpoczęcia produkcji:( W takim razie może widział ktoś was model Iveca Stralis w skali 1/24 lub 1/25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako podkład dla farb akrylowych można użyć emaili Model Mastera?

Tak, akryle dobrze trzymają się matowych emalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakim kolorem malowano powojenne kokpity w ruskich maszynach? Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie?. Jakie konkretnie farbki najlepiej odzwierciedlą pomalowanie krawędzi natarcia, wlotu i wylotu silników oraz jaką farbę wybrać do pomalowania imitacji szybki przedniej?. Proszę o podpowiedzi. Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakim kolorem malowano powojenne kokpity w ruskich maszynach? Dzięki za odpowiedz.

 

to zależy w jakich latach starsze migi były szare ciężko o kolorek ja używam od 15 do 19 hu 87 STEEL GREY do nowszy mm 2135 interior blue/green

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata 50ste Jak-23

Z tego co widziałem na fotach to kabina była w zieleni oraz srebrna/stalowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy revell przysyła tylko kalkomanie?Jak prosiliście o to?Czy ktoś prosił o elementy fototrawione do modelu który kleiliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie- używał ktoś kiedyś kalkomanii ICM-u?

konkretnie chodzi mi o te z Mustanga D w 48. Wyglądają dosyć niepewnie, nie wiem czy mi się nie rozlecą albo nie będą się kleić

Bardzo prosił bym o odpowiedź bo niedługo chcę je kłaść na model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.